Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Starosta grzebie lotnisko

Utworzony przez K, 26 października 2007 r. o 08:01 Powrót do artykułu
Warszawa: odszkodowania za hałas OkęciaOpublikowano: 2007-08-07 16:10:01 Warszawiacy, którzy cierpią z powodu hałaśliwego lotniska Okęcie, będą mogli ubiegać się o rekompensaty z tytułu uciążliwego sąsiedztwa. Wojewoda Mazowiecki podpisał dziś rozporządzenie o utworzeniu obszaru ograniczonego użytkowania wokół lotniska Okęcie.Zgodnie z dokumentem obszar około 52 km. kwadratowych został podzielony na strefy ze względu na poziom hałasu. W strefie M czyli obszarze bezpośrednio sąsiadującym z lotniskiem dopuszczalny poziom hałasu to 60 dB w dzień i 50 dB nocą w praktyce jest wielokrotnie przekraczany. Dlatego na terenie całego obszaru nie mogą działać szpitale, przedszkola i domy opieki. Rozporządzenie ustala też warunki dotyczące zabudowy mieszkaniowej. Ograniczenia wprowadzono na podstawie badań poziomu hałasu jaki wytwarzają startujące i lądujące samoloty.Zdaniem Jacka Sasina, wojewody mazowieckiego, podpisany dziś dokument pozwoli mieszkańcom poprawić komfort życia. Każdy właściciel nieruchomości będzie mógł wystąpić o odszkodowanie. Zdaniem wojewody takie odszkodowanie umożliwi przystosowanie budynku do zwiększonej emisji hałasu, np. ubiegać się o pieniądze na wymianę okien lub inne wyciszenie budynku. W skrajnych przypadkach można również wystąpić o wykup nieruchomości po cenach rynkowych. Jak podkreśla Jacek Sasin rozporządzenie daje możliwości na lepsze zabezpieczenie się przed hałasem.Rozporządzenie obejmuje obszar na którym jest około 2600 budynków jednorodzinnych, prawie 100 wielorodzinnych oraz 9 szkół, 2 przedszkola, szpital i 2 domy opieki społecznej.Hałas z lotniska Okęcie odczuwają mieszkańcy 3 dzielnic Warszawy: Ursusa, Ursynowa i Włoch oraz 5 gmin podwarszawskich: Michałowic, Piaseczna, Piastowa i Raszyna i Lesznowoli.Rozporządzenie o obszarze ograniczonego użytkowania wokół stołecznego lotniska Okęcie jeszcze w tym tygodniu zostanie opublikowane. Osoby, które chcą uzyskać odszkodowanie ze względu na przekroczone normy hałasu powinny w ciągu dwóch lat wystąpić z odpowiednim wnioskiem do Portów Lotniczych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumię faceta /starosty/, że się tak upiera przy budowie lotniska w polu, ale ktoś mi powiedział, że gościu ma tam kilka hektarów w bliskim sąsiedztwie. No i drugi aspekt to, to, że jest szefem Rady Nadzorczej a pieniędzy za dokumentację nie ma. Mając tyle jeszcze mu mało? Znałem go jeszcze gdy nie zasiadał w ławach parlamentarnych, był człowiekiem bardziej z tych normalnych, a teraz to prawie potwór nie człowiek, sąsiadów już nie poznaje - tych z Maśluch.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może to zięciunio napisał taki projekt. Ale chyba nikt z PO nie śmiałby się sprzeciwiać Januszowi P? Chociaż Krzysztof już nie raz udowodnił, że bywa bezkarny...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIECH SIę ZAJMą PRODUKCJą śWIń ALE NIE TYCH PODKłADANYCH LUDZIOM CO CHCą COś ZROBIć DLA TEGO WOJEWóDZTWA A NIE TAK JAK ONI BRAć TYLKO PINIUDZE JAK WOJTAS
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...