Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

SYTUACJA W GMINIE WILKÓW I ŁAZISKA

Utworzony przez Tomasz, 5 czerwca 2010 r. o 16:44
Monika S. napisał:
ogłoszono ewakuacje Zakrzowa i Braciejowic, właśnie rozmawiałam z mamą która mówi że krążą plotki o planowanym wysadzeniu wału w Braciejowicach ! Tomaszu wiesz może coś o tym ?
Skąd takie informacje? Przed chwilą rozmawiałam z osobą z Braciejowic i nic o tym nie wie! Przecież jeśli byłaby e ewakuacja to by wszyscy wiedzieli, wyłyby syreny. Plotki dotyczą tylko wysadzania czy może planowanej ewakuacji?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Monika S. napisał:
ogłoszono ewakuacje Zakrzowa i Braciejowic, właśnie rozmawiałam z mamą która mówi że krążą plotki o planowanym wysadzeniu wału w Braciejowicach ! Tomaszu wiesz może coś o tym ?
nic na ten temat nie wiem wątpie teraz te strony sa najwazniejsze w naszym województwie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Ona~ napisał:
Skąd takie informacje? Przed chwilą rozmawiałam z osobą z Braciejowic i nic o tym nie wie! Przecież jeśli byłaby e ewakuacja to by wszyscy wiedzieli, wyłyby syreny. Plotki dotyczą tylko wysadzania czy może planowanej ewakuacji?
po kępie jezdzi policja i wzywa do ewakuacji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o godzinie 22 woda na kępie osiągneła stan z maja i ciągle rosnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znów ich noc zastała. Ciężko będzie. W Braciejowicach nikt nie jeździ i o niczym nie informuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Monika S. napisał:
szkoda że umiejętność czytania nie wychodzi Ci tak dobrze jak pisania, powtórzę jeszcze raz, usłyszałam to od mamy, sąsiad pracuje przy umacnianiu wału w Zakrzowie i wszyscy o tym PLOTKUJĄ, ona się martwi, a ja bym chciała żeby ktoś co ma jakiekolwiek pojęcie o czymkolwiek się do tego ustosunkował
Moniko więc tak wszyscy w chwili obecnej bedą na ile to możliwe nie dopuscic do przelania się wody o wysadzeniu moim zdaniem nie ma mowy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Ona~ napisał:
Znów ich noc zastała. Ciężko będzie. W Braciejowicach nikt nie jeździ i o niczym nie informuje.
właśnie noc jest najgorsza ograniczona widoczność jednak newralgiczne punkty sa bardzo dobrze oswietlone za pomoca halogenów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wójt gminy Łaziska zarządził ewakuację ludności z terenów zagrożonych powodzią. Policjanci jeżdżą po okolicy i przez megafony ostrzegają mieszkańców. Wysoka fala powodziowa jest bardzo groźna. Może dojść do przerwania wałów w Kępie Gosteckiej. Zagrożonych jest 2500 osób, mówi wójt Roman Radzikowski… Wysoka fala powodziowa na Wiśle właśnie mija Annopol, nocą ma dotrzeć do newralgicznego miejsca na wałach, jakim jest Kępa Gostecka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dowodzący akcją w Kępie ma na miejscu zdecydować, czy pracujący na wale ludzie mają się ewakuować. Kępa Gostecka to najważniejszy punkt na Lubelszczyźnie. Jeśli woda przeleje się przez wał, powstanie bardzo duża strefa zalewowa. Gmina Wilków będzie zalana z dwóch stron, zagrożone będą także gminy Łaziska i Józefów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dziękuje za odpowiedź, ludzie potrzebują dobrych wiadomości jak powietrza, wszyscy są zdezorientowani i zszokowani skalą tego zjawiska .. a mam jeszcze jedno pytanie, skąd bierzesz te informacje ? jesteś na miejscu na Kępie ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
Dowodzący akcją w Kępie ma na miejscu zdecydować, czy pracujący na wale ludzie mają się ewakuować. Kępa Gostecka to najważniejszy punkt na Lubelszczyźnie. Jeśli woda przeleje się przez wał, powstanie bardzo duża strefa zalewowa. Gmina Wilków będzie zalana z dwóch stron, zagrożone będą także gminy Łaziska i Józefów.
Przegiąłeś z tym zagrożeniem dla gminy Józefów od strony Kępy, człowieku od Piotrawina zaczyna się wysokie zbocze wapienne ciągnące się aż za Józefów. Woda z Kępy, o ile się przedrze, może zalać Braciejowice, Zakrzów, część Kamienia ale na pewno nie wsie w gminie Józefów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mam pytanie odnośnie sytuacji na Kępie Choteckiej, czy ma ktoś info jaki na tą chwilę jest stan wody?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy Opole Lubelskie jest zagrożone zalaniem? Zorientowanym z góry dziękuje za odpowiedź.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Opolak napisał:
Czy Opole Lubelskie jest zagrożone zalaniem? Zorientowanym z góry dziękuje za odpowiedź.
Uprzedzając posty nieuków, informuję że Opolu Lubelskiemu nie grozi zalanie. Aby to się stało, fala wiślana na Lubelszczyźnie musiałaby mieć ze 30 metrów wysokości ale nawet gdyby tyle miała to wcześniej w Małopolsce musiałaby mieć ze 200 metrów - bo tylko fala takiej wielkości mogłaby dotrzeć na Lubelszczyznę już po zmniejszeniu się a właściwie rozlaniu w Kotlinie Sandomierskiej. Przypominam, że Kotlina Sandomierska to wielki płaski obszar, w znaczącej części położony niżej niż Opole Lubelskie. Także proszę, nie piszcie bzdur o zalaniu Opola Lubelskiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Opolak napisał:
Czy Opole Lubelskie jest zagrożone zalaniem? Zorientowanym z góry dziękuje za odpowiedź.
Może to wyjaśni i uspokoi,gdy wczoraj pisałem przy innym tytule: Zastów Karczmiski(średnia rzędna terenu 122-123 m npm ) leży troszeczkę wyżej niż pobliski Zastów Polanowski, w którym najniższy punkt jest przy ujściu rzeki Chodelki. Średnia wysokość Wilkowa to ok.122m npm, zaś Opola Lub . to ok.147 m npm (najniższy punkt to rzeka Leonka-ok.140m ). Wg projektu modernizacji odcinka wału w Zastowie ( firmy "Hydroprojekt") : rzędne korony wału :128,26 m npm ; rzędne obwałowania wstecznego rzeki Chodelki :127,48 m npm ; średnia wysokość wału : 3,80 m.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~mariolka~ napisał:
Przegiąłeś z tym zagrożeniem dla gminy Józefów od strony Kępy, człowieku od Piotrawina zaczyna się wysokie zbocze wapienne ciągnące się aż za Józefów. Woda z Kępy, o ile się przedrze, może zalać Braciejowice, Zakrzów, część Kamienia ale na pewno nie wsie w gminie Józefów.
to prawda z mapy topograficznej można wywnioskować że woda z kępy gosteckiej rozleje się na miejscowości Braciejowice, Zakrzów Głodno Niedźwiada, prędzej zaleje łaziska niż tereny na południe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podajcie link jeśli taki macie do mapy topograficznej gminy Łaziska. Z góry dzięki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pinki napisał:
podajcie link jeśli taki macie do mapy topograficznej gminy Łaziska. Z góry dzięki
######maps.geoportal.gov.pl/webclient/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
stiwen napisał:
Może to wyjaśni i uspokoi,gdy wczoraj pisałem przy innym tytule: Zastów Karczmiski(średnia rzędna terenu 122-123 m npm ) leży troszeczkę wyżej niż pobliski Zastów Polanowski, w którym najniższy punkt jest przy ujściu rzeki Chodelki. Średnia wysokość Wilkowa to ok.122m npm, zaś Opola Lub . to ok.147 m npm (najniższy punkt to rzeka Leonka-ok.140m ). Wg projektu modernizacji odcinka wału w Zastowie ( firmy "Hydroprojekt") : rzędne korony wału :128,26 m npm ; rzędne obwałowania wstecznego rzeki Chodelki :127,48 m npm ; średnia wysokość wału : 3,80 m.
Do "Stiwena" : zamieściłeś cudzą wypowiedź odnośnie majowej powodzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak tam Kępa trzymacie się???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 10

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...