Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wilm Hosenfeld: Starał się ratować każdego

Utworzony przez Chłop Polski, 15 listopada 2010 r. o 00:59 Powrót do artykułu
Ksiądz STOLZ z pianistą SZPILMANEM zaswiadczają,że HOSENFELT był szlachetnym człowiekiem. Wiecie coooo? a mnie to gówno za przeproszeniem obchodzi,bo to była sprawa pomiędzy "NARODEM WYBRANYM" a "NARODEM PANÓW".Krótko mówiąc pycha wzajemnie się ukarała.Mnie tylko zastanawia czemu przez tych jednych i drugich barbarzyńców Polska Ziemia spłynęła krwią 3.5 mlna Polaków ?.Tego nie jest mi w stanie wyjaśnić inny (polski ?)kaznodzieja z KUL Romuald Weksler-Waszkinel.Jakimi oni byli "szlachetnymi" ludźmi to mi nie potrzeba opinii ani Stolza ani Szpilmanowej bo kiedyś opowiadali mi o nich dziadkowie a i rodzice....i to mi wystarczy. Nie wyobrażam sobie aby Polski żołnierz wziął dziecko i wrzucił je pod koło samochodu,albo prośną świnię kuł bagnetem. Żydy też mieli swoje pięć minut kiedy NKWD weszło we wrześniu 1939 r na wschodnie tereny RP. Byli głównymi denuncjatorami środowisk polskiej inteligencji.Nie wspomnę co robili po 1945 r kiedy weszli z sowietami do Polski ,bo o tym to wam może lepiej Michnik opowie,ponieważ lepiej w tym tkwił. Więc może dość tu o żydach i Niemcach,tym niech się zajmie Berliner Zeitung i Midrasz Erika Steinbach i Eleonora Bergman a wy z Dziennika Wschodniego napiszcie coś o Koniuchach i Nalibokach,o Zygmuncie Szendzielarzu ,o Witoldzie Pileckim i o tym co Szlomo Brand zrobił Natalce Molisównej kiedy dożyła 18 m-cy ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kim był Szpilman to wyjaśniła dobra jego znajoma Wiera Gren i Agata Tuszyńska więcej wyjaśnień nie trzeba. Ten artykuł można zamknąć stwierdzeniem "TATO CHWALĄ NAS....KTO ?....WY MNIE A JA WAS"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...