Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Załadowane busy do przewozów ludzi

Utworzony przez Gość, 24 września 2008 r. o 22:24
ja to jak bede jeździl i bedą brac jak bydło po 40 osob do busa to bede i codziennie dzwonic, rozumie jeszcze jakby wzial 2 czy 3 osoby ale nie ponad 10 stojących ! :/ tak jak to dzisiaj do Opola 41 osob, tragedia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się z wami jeżdżę tymi busami i widzę co się dzieje, te busy pasują bardziej do przewozu bydła niż ludzi. I tak jest codziennie, a najgorzej w poniedziałki i piątki. Zero troski o klienta i tylko jak najwięcej zarobić i upchać ludzi. Jak dzisiaj historia powtórzy się to zawiadamiam policje i niech ona zrobi porządek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba zrobic z nimi porządek bo co się dzieje teraz to coś co wykracza daleko poza granice zdrowego rozsądku.ITD nie zagląda do Opola i dlatego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się, policja oraz ITD nie kontroluje tych busów, dzisiaj znowu łysy kierowca z busa wymalowanego w barwy firmy od internetu zabrał na pokład tyle towaru (piszę celowo towar bo ludzi traktuje się z godnością a tu niestety jak rzecz) ok 40 sztuk. Ludzie byli przybici do ścian, para na szybach, tragedia jeszcze się zatrzymuje na kraśnickiej i myśli ze ktoś wejdzie to takiej puszki śmierci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
anonimowo to jesteście rozmowni nie? bądzcie tacy odważnie na miejscu zdarzenia!!! a tak wogóle to pretensje do wsiadających i nie do zatrzymującego! jak się busiarz nie zatrzyma to cham bo jeszcze by mnie zmieścił w tym busie, jak się zatrzyma to tez cham dla tych co już tyłki posadzili i zadowoleni,że będą wcześniej w domu...pretensje do wsiadających....powiedzieć im w oczy, że brak wolnych miejsc i żeby nie wsiadali bo zagrażają waszemu bezpieczeństwu,busiarz się zatrzymuje bo nikt nic nie mówi,nikt nie reaguje... ale bardziej was chyba boli to,że duże pieniądze zarabiają nie? ale to, że ich praca do przyjemnych nie należy to tego nie bierzecie pod uwagę, was męczy samo dojeżdzanie a myślicie,że im sprawia przyjemność pokonywanie dzień w dzień tej samej trasy po kilka razy dziennie? pewnie powiecie,że jak nie pasuje to niech zawód zmieni ...a ja wam powiem,że jak nie pasuje to zmieńcie środek transportu...i tyle w tym temacie...pozdrawiam... ps. szerokiej drogi wszystkim życzę...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kola napisał:
anonimowo to jesteście rozmowni nie? bądzcie tacy odważnie na miejscu zdarzenia!!! a tak wogóle to pretensje do wsiadających i nie do zatrzymującego! jak się busiarz nie zatrzyma to cham bo jeszcze by mnie zmieścił w tym busie, jak się zatrzyma to tez cham dla tych co już tyłki posadzili i zadowoleni,że będą wcześniej w domu...pretensje do wsiadających....powiedzieć im w oczy, że brak wolnych miejsc i żeby nie wsiadali bo zagrażają waszemu bezpieczeństwu,busiarz się zatrzymuje bo nikt nic nie mówi,nikt nie reaguje... ale bardziej was chyba boli to,że duże pieniądze zarabiają nie? ale to, że ich praca do przyjemnych nie należy to tego nie bierzecie pod uwagę, was męczy samo dojeżdzanie a myślicie,że im sprawia przyjemność pokonywanie dzień w dzień tej samej trasy po kilka razy dziennie? pewnie powiecie,że jak nie pasuje to niech zawód zmieni ...a ja wam powiem,że jak nie pasuje to zmieńcie środek transportu...i tyle w tym temacie...pozdrawiam... ps. szerokiej drogi wszystkim życzę...
Drogi?.. Busiarzu. Nie bądź taki mądry, bo niestety, nie masz racji. Przepis wyraźnie mówi, że do danego środka transportu może wsiąść tylko określona liczba podróżnych. To, że ludzie zachowują się nierozsądnie (wsiadają, mimo ciasnoty), to inna sprawa. Ale to PRZEWOŹNIK odpowiada za ewentualne nieprzestreganie prawa. Pamiętam początki podróżowania BUS-ami i wtedy przewożnicy i ich kierowcy przestrzegali przepisów dotyczących ilości osób w pojeździe. Były tylko miejsca siedzące. Teraz tak się rozpanoszyli, że niedługo będą musieli "układać pasażerów na bagażniku, zamontowanym na dachu" - to gorzka ironia. Nie zwalaj winy na podróżnych, jak jesteś odpowiedzialny, to żaden pasażer nie wpłynie na Twoje zachowanie. A sprawa jest chyba trochę inna. Kilka osób opanowało przewozy, jest BUS-ów zbyt mało, i stąd przepełnienia na dworcach - nie powinno być przepełnień w BUS-ach. Nie dopuszcza się nowych przewoźników. I jeszcze jedno , po trasie zabiera się wszystkich, byle tylko konkurencja nie zarobiła, a już PKS, nie daj Boże. A co do "męczacej pracy", to sam sobie odpowiedziałeś - marny argument.Czekam na odpowiedź!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panowie "od BUS-ów zasnęli?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za mało busów??? Kpiny - busów jest dużo. Jedzie jeden po drugim, róznica w godzinach to 5-15 minut. I ktos piszący wyżej ma rację - jak się busiarz nie zatrzyma, to cham ostatni, czym ja pojadę. Nie pasuje to nie wsiadaj. Jak jak widzę pełny bus nie wsiadam. Oczywiście jak jadę z dworca i są jeszcze miejsca wolne,a po drodze na 2 przystankach w Lublinie dosiada się sporo osób to na to nie mam wpływu. Tylko wsiadający pasażerowie proszą - pani/pan się posunie dalej, mnie się spieszy, ja muszę zdążyć. Nie raz i nie dwa slyszałam jak kierowca mówił, że zaraz będzie kolejny bus - ale pasazer nie, musi jechać tym, bo się spieszy. Wina kierowcy???? - nie tylko. Pasażer to nie ciele, i jak wie, że jako 6 czy 20 pasażer na stojaka to już łamanie prawo to po jaką cholerę wsiada? I najdziwniejsze jest to, że ci co stoją nie nierzekają - ciesza się, ze się upchneli i jadą do domu. Narzekaja ci co siedzą!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też jeżdząca napisał:
Za mało busów??? Kpiny - busów jest dużo. Jedzie jeden po drugim, róznica w godzinach to 5-15 minut. I ktos piszący wyżej ma rację - jak się busiarz nie zatrzyma, to cham ostatni, czym ja pojadę. Nie pasuje to nie wsiadaj. Jak jak widzę pełny bus nie wsiadam. Oczywiście jak jadę z dworca i są jeszcze miejsca wolne,a po drodze na 2 przystankach w Lublinie dosiada się sporo osób to na to nie mam wpływu. Tylko wsiadający pasażerowie proszą - pani/pan się posunie dalej, mnie się spieszy, ja muszę zdążyć. Nie raz i nie dwa slyszałam jak kierowca mówił, że zaraz będzie kolejny bus - ale pasazer nie, musi jechać tym, bo się spieszy. Wina kierowcy???? - nie tylko. Pasażer to nie ciele, i jak wie, że jako 6 czy 20 pasażer na stojaka to już łamanie prawo to po jaką cholerę wsiada? I najdziwniejsze jest to, że ci co stoją nie nierzekają - ciesza się, ze się upchneli i jadą do domu. Narzekaja ci co siedzą!
To kierowca busa decyduje ile osób zabrać i on za to odpowiada !!! I nie ma co zwalać na pasażerów że sami włażą bo to do kierowcy należy ostatnie zdanie ile osób zabierze. A my żadamy tylko aby wozili nas w godnych warunkach !!! Nie mamy za bardzo wyjścia aby zmienić środek komunikacji - panowie busiarze najpierw wykosiliście konkurencję czyli PKS a teraz sami postępujecie dokładnie tak samo jak PKS. Może trochę kultury przydałoby się wam ??? Dzisiaj też bus 6.20 z poniatowej do lublinia - w bełżycach dopakował pod sam dach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ok 6,10 jedzie z Poniatowej autobus do Lublina. Pusty, przestronny, wręcz luksusowe warunki. Wsiadać i jechać. Wina kierowcy winą kierowcy, a ja dalej uwazam, ze pasażer to nie bezwolne ciele i nie ma obowiązku wsiadać do załadowanego busa. Proste! Ciekawe co będzie, jak busiarze poczytają i nie będą zabierac ludzi. Czym wtedy dojechać do pracy??? Uwazacie, że UM da nowe godziny? Bo komuś ciasno? Nie sądzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak wam nie pasu7je to zapier....ć piechotą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ok 6,10 jedzie z Poniatowej autobus do Lublina. Pusty, przestronny, wręcz luksusowe warunki. Wsiadać i jechać. Wina kierowcy winą kierowcy, a ja dalej uwazam, ze pasażer to nie bezwolne ciele i nie ma obowiązku wsiadać do załadowanego busa. Proste! Ciekawe co będzie, jak busiarze poczytają i nie będą zabierac ludzi. Czym wtedy dojechać do pracy??? Uwazacie, że UM da nowe godziny? Bo komuś ciasno? Nie sądzę.
oczywiście pasażer nie ma obowiązku wsiadac do załadowanego busa - ale co mają zrobic ci co juz jadą tym busem - wysiąść bo kierowca jest jełopem i nie wie ile osób może przewozić ? przecież taki przewóz to zagrożenie dla bezpieczeństwa pasażerów ! Po to chyba ktos określił ile taki bus może przewozić osób aby to było stosowane, ale chyba opolscy i poniatowscy busiarze nie nawykli do przestrzegania prawa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Jak wam nie pasu7je to zapier....ć piechotą
oto odpowiedź godna busiarza - jak wam jednemu czy drugiemu urząd cofnie koncesje to inaczej bedziecie śpiewali a na wasze miejsce wejdą ci co z szacunkiem traktują klientów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z punktu widzenia prawa za przeładowanie busa odpowiada tylko jego kierowca. Nad czym tu dyskutować. To nie autobus miejski, gdzie jeden kierowca nie zapanuje nad wszystkim. Naprawdę to cud, że przy tych prędkościach z jakimi do Opola/Poniatowej jeżdżą busiarze ze stojącymi pasażerami nie doszło jeszcze do tragedii. Pewnie wówczas tłumaczyli by się tak samo..."bo klienci chcieli wsiąść, to co miałem zrobić..." To masz zrobić człowieku - odmówić. Pomyśl przez chwilę jaką odpowiedzialność bierzesz na siebie: sarna, łoś, duży pies, poślizg to wszystko wystarczy byś miał wielkie kłopoty. Nawet jeśli ktoś na ciebie by wjechał, to wierz mi, drogówka sprawdzi i twoje auto....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
poniatowiak napisał:
Najlepszy jest Zygmunt W. ten to potrafi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
bus 6.20 z poniatowej do lublina - wł. Jurak, kierowca nn - dziś w bełzycach tak dopakował ludzi, że ok. 12-13 osób jechało na stojąco !!! i co mieliśmy zrobić ??? wysiąść w połowie drogi ???
Ja też byłem, byłam w tym busie i nie narzekam. jeśli coś nie pasi to tak trzeba było wysiąść i czekać na autobus albo piechotą iść.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kierowcy są w porzadku, jeśli ludziom coś nie pasuje to po co wsiadają??? przecież nikt na siłę ich nie pcha do tego busa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
To kierowca busa decyduje ile osób zabrać i on za to odpowiada !!! I nie ma co zwalać na pasażerów że sami włażą bo to do kierowcy należy ostatnie zdanie ile osób zabierze. A my żadamy tylko aby wozili nas w godnych warunkach !!! Nie mamy za bardzo wyjścia aby zmienić środek komunikacji - panowie busiarze najpierw wykosiliście konkurencję czyli PKS a teraz sami postępujecie dokładnie tak samo jak PKS. Może trochę kultury przydałoby się wam ??? Dzisiaj też bus 6.20 z poniatowej do lublinia - w bełżycach dopakował pod sam dach
to super, kierowca zadowolony i szef- to się nazywa firma!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drodzy koledzy busiarze. Sami mówicie że busy najbardziej są zapchane w Bełżycach. Rozwiązanie jest bardzo proste. Dać nową linię busiarzom albo uruchomić autobus MPK (odeległość jest krótka) z Bełżyc którzy kursowali by tylko na trasie Lublin-Bełżyce i na odwrót. Pozdrawiam Łysego kierowce który jeździ busem z napisem eterna. Następnym razem gdy będę stał i nie będę się miał jak ruszyć to przedzwonie do odpowiednich służb. Miejcie się na baczności
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
poniatowiak napisał:
Najlepszy jest Zygmunt W. ten to potrafi.
najlepszy to jest PCIAN SŁAWOMIR który kupił sobie szybkie busy i wozi ludzi z nadmierną prędkością czasem dochodzącą nawet do 150km/h. To nim powinna zająć sie ITD i to bardzo dokładnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 9

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...