Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
W Lublinie Przedsiębiorców brak.Są tylko korporacje ze swoimi sklepami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Vat płaci się od sprzedaży czyli przekazania towaru kontrachentowi i wystawieniu faktury co wydaje się jasne.Gdybyśmy płacili VAT tylko wtedy gdy kontrachent nam zapłaci za towar to dopiero nastąpiłaby patologia. Czy ludzie tego nie rozumieją? czy te badanie prowadziła jakaś patologiczna grupa?.Jak można takie bzdury publicznie publikować.Każdy przedsiębiorca powinien być odpowiedzialny i albo brać zaliczki czy gwarancję od watplieych kupców lub z nimi nie handlowac.Jeżeli tego nie potrafi niech się zajmie czymś innym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Przedsiębiorcy, chcąc uniknąć podatku, wykorzystują luki w prawie. Zamieniają imprezy integracyjne w szkolenia. Udział pracowników w takim spotkaniu nie jest obłożony podatkiem" To nieprawda! Jestem społecznym, a więc bez wynagrodzenia, członkiem Powiatowej Rady Zatrudnienia i od faktycznie przeprowadzanych na moją rzecz szkoleń, a nie imprez integracyjnych, na których poznaję przepisy związane z funkcjonowaniem rynku pracym, jestem uczony jak rozdzielać środki dla bezrobotnych, muszę płacić podatek, bo jak mówią durne i bzdurne przepisy jest to świadczenie na moją rzecz. Tylko nikt nie bierze pod uwagę tego, że od kilku lat społecznie zajmuję się rozwiązywaniem problemów bezrobotnych w naszym regionie, poświęcam dużo czasu, a jako przedsiębiorca robię to kosztem własnych dochodów w swojej firmie i kosztem braku w tym czasie nadzoru nad swoimi pracownikami, co dodatkowo kosztuje moją firmę. PARANOJA!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
antoś napisał:
Vat płaci się od sprzedaży czyli przekazania towaru kontrachentowi i wystawieniu faktury co wydaje się jasne.Gdybyśmy płacili VAT tylko wtedy gdy kontrachent nam zapłaci za towar to dopiero nastąpiłaby patologia. Czy ludzie tego nie rozumieją? czy te badanie prowadziła jakaś patologiczna grupa?.Jak można takie bzdury publicznie publikować.Każdy przedsiębiorca powinien być odpowiedzialny i albo brać zaliczki czy gwarancję od watplieych kupców lub z nimi nie handlowac.Jeżeli tego nie potrafi niech się zajmie czymś innym.
Antoś, czy cię pogięło, czy ty kiedykolwiek byłeś przedsiębiorcą? Co innego gdy prowadzisz sklep i nie puszczasz gościa przez bramkę gdy nie zapłaci za towar, a czym innym jest wykonywanie usług czy sprzedaż towarów, gdy klient płaci przelewem, co jest normą w obrocie gospodarczym. Gdy powiesz firmie, że płatność tylko gotówką, wyśmieją cię i pójdą gdzie indziej, a ty zostaniesz z ręką w nocniku. To zatory płatnicze, taki łańcuszek tylko nie świętego (nota-bene - Antoś) Antoniego i bzdurne przepisy w tym polityka rządu powoduje, że coraz mniej firm płaci w terminie, albo upadając nigdy nie płaci. Szkoda, że twój ojciec nie mając kasy na gumę nie dał zaliczki jak sugerujesz i nie zapobiegł twemu nieprzemyslanemu przyjściu na świat... Jak nie znasz się na czymś, to nie zabieraj głosu. Widać, że lubisz komentować aby tylko pokazać sie publicznie choćby w necie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ziutek napisał:
Antoś, czy cię pogięło, czy ty kiedykolwiek byłeś przedsiębiorcą? Co innego gdy prowadzisz sklep i nie puszczasz gościa przez bramkę gdy nie zapłaci za towar, a czym innym jest wykonywanie usług czy sprzedaż towarów, gdy klient płaci przelewem, co jest normą w obrocie gospodarczym. Gdy powiesz firmie, że płatność tylko gotówką, wyśmieją cię i pójdą gdzie indziej, a ty zostaniesz z ręką w nocniku. To zatory płatnicze, taki łańcuszek tylko nie świętego (nota-bene - Antoś) Antoniego i bzdurne przepisy w tym polityka rządu powoduje, że coraz mniej firm płaci w terminie, albo upadając nigdy nie płaci. Szkoda, że twój ojciec nie mając kasy na gumę nie dał zaliczki jak sugerujesz i nie zapobiegł twemu nieprzemyslanemu przyjściu na świat... Jak nie znasz się na czymś, to nie zabieraj głosu. Widać, że lubisz komentować aby tylko pokazać sie publicznie choćby w necie...
Ziutek,wolę zostać z reką w nocniku niż bez towaru i pieniędzy pod mostem.Proszę,nie bierz się za intersy bo puścisz siebie i rodzine w skarpetkach. Możesz najwyżej założyc sp. z o.o. to tu sa przynajmniej szanse,że własny majątek ocalisz.Uzależnienie zapłaty Vat od zapłaty za towar czy usługę spowodowałoby,że większośc przedsiębiorców umawiałaby się pod stołem na zapłate a faktury by tak latami wisiały.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
antoś napisał:
Ziutek,wolę zostać z reką w nocniku niż bez towaru i pieniędzy pod mostem.Proszę,nie bierz się za intersy bo puścisz siebie i rodzine w skarpetkach. Możesz najwyżej założyc sp. z o.o. to tu sa przynajmniej szanse,że własny majątek ocalisz.Uzależnienie zapłaty Vat od zapłaty za towar czy usługę spowodowałoby,że większośc przedsiębiorców umawiałaby się pod stołem na zapłate a faktury by tak latami wisiały.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
brak możliwości odpisania VAT od paliwa dla samochodu osobowego,
Rysio zaklada firmę,a wszystkie siostry,szfagry,zięcie itp. kupiją samochody na niego i odliczają wszelakie podatki.Chociaż pan Rysio nawet nie potrzebuje samochodu do swojej działalności.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja dla mnie 'fenomelane' jest też prawo farmaceutyczne - http://porownywarkalekow.pl/top-10-absurdow-polskiego-prawa-farmaceutycznego/ . Jeden asburd lepszy od drugiego.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...