Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Bałagan ze śmieciami w Lublinie. Segregować czy nie?

Utworzony przez Kania, 21 maja 2013 r. o 06:39 Powrót do artykułu
To chyba najdroższe śmieci w Polsce !!! W innych miastach w województwie za osobę płaci się od 5 do 12 zł. Ktoś tu niezły numer nam wyciął !!! Będziemy bulić jak za mokre zboże !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo taka jest prawda. Te smieci będą i tak uznane za NIE SEGREGOWANE. Pani może segreguje ale w bloku gdzie jest 100 mieszkań zawsze sie znajdzie jakiś idiota, który wyrzuci baterie do smietnika. Ludzie sa leniwi z reguły i trzeba po prostu płacić więcej za głupotę innych. Aby śmieci były segregowane to przy smietniku trzeba postawić strażnika, który będzie sprawdzał co ludzie i do jakiego pojemnika wyrzucają. Niestety w każdym innym przypadku ludzie nie będą się stosowali do segregacji. No ale na papierze wszyscy piszą że segregują - bo jest taniej;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To najdroższe smieci w Unii. (Segregowane odpady mozna sprzedać). Natomiast sama deklaracja to wykwit niezwyklej bezcczelności i jednocześnie ignoranjci urzędniczej, gdzie zbiera się dane istniejące wielokrotnie w innych dokumentach. Totalna bzdura.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najdziwniejsze jest to , że jeszcze nie nie było przetargu na frmę wywożącą śmieci a już wiadomo ile zażąda pieniędzy ta fima (kalkulacja kosztów juz została zrobiona ?????????) Wiadomo ile chcą a nie można się dowiedzić jak będą wywozić, na jakich zasadach, a ceny z kosmosu. Przecież Lublin to najbogatsze miasto w Polsce ,zarobki u nas powyżej krajowej!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeśli mam segregować, to kosze na suchą frakcje musza stanąc pod każdym blokiem... a nie trzeba zapier***ać 3 bloki dalej by wyrzucić siatkę z papierami. To ma być ułatwianie segregacji??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak jak zauważył "głos rozsądku", deklaracje o segregacji są dobre dla domków jednorodzinnych oraz małych bloków gdzie będzie możliwe to do dopilnowania. W dużych blokach gdzie jest około lub ponad 100 mieszkań segregacja to utopia. Takie bloki ma m.in. Instalator przy Sikorskiego i Racławickich więc chyba tzw. redaktor szuka sensacji za wszelką cenę. Może lepiej sprawdził jaka ma być częstotliwość wywożenia śmieci z posesji bo niektóre informacje wieszczą nam wizje Neapolu w czasie strajku śmieciarzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego w takim mieście jak Lublin, które przecież nie należy do najbogatszych ludzie musza płacić więcej niż w innych dużo bogatszych miastach? A na przykład Świdnik niedaleko, czy tam też są tak wygórowane ceny??? We wszystkich gminach do okoła ceny na poziomie 7-9 z l za osobę a tutaj kilka razy wyżej !!! Dlaczego?? Nadzieja jest w tym, że wystartuje dużo firm w Lublinie. Ceny zostaną urealnione i może wtedy urzędnicy wyrównają obniżą opłaty do sensownych stawek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Parę lat temu w Warszawie firma segregowane śmiecie odbierała ZA DARMO,płaciło się tylko za frakcję mokrą i zmieszaną. Co się zmieniło? Nie zarabia się na szkle, plastiku, metalu i makulaturze jak na całym świecie. Ceny z sufitu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest nie w porządku, jeszcze niedawno zapowiadano, że nowe stawki za wywóz śmieci średnio będą na dotychczasowym poziomie, nagle dostaliśmy liściki ze znaczną podwyżką w stosunku do do dotychczasowych. Niedługo dostaniemy liściki, że mamy zapłacić za dzierżawę pojemników lub że śmieci do nich mamy dowozić sami, bo to jeszcze na pewno nie koniec...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
od ladnych paru lat w wiekszosci administracji Istalator jest juz tzw frakcja sucha i ludzie dają rade i inne administracje daly rade tez sie dostosowac nawet duzo wieksze. To ja sie pytam dokladnie jaki warunek nie bedzie spelniony ze az ten prezesik jest w strachu ze go nie spelni czyzby nie dostanie odpalu od tego jaka firme wybral bo nie rozumiem o co mu chodzi:p Nie wiem czy to jest zgodne z przepisami zeby ktos zdecydowal z gory ze nie bedzie segregacji bo jak dla mnie to jest pelna samowolka i pewne naduzycie. Warto by dokladnie wybadac jakie warunki nie moze spelnic administracja albo zapytac sie prezesow innych spoldzielni jak oni dali rade i jakie to warunki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co jeśli w klatkach schodowych gdzie znajdują się zsypy śmieciowe i mieszkają w kilku lokalach studenci przez 8-9 miesięcy w roku, do tej pory nie widziałem ani jednego młodego człowieka, który wynosi posegregowaną frakcję do stojących specjalnych pojemników na zewnątrz. Parę kontroli i jestem przekonany, że pozostali mieszkańcy za parę miesięcy będą płacili stawę najwyższą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie tylko studenci. Lenistwo nie zalezy ani od wieku ani od wykształcenia. Ja widze jak stare babki wywalaja baterie do smietników a starsi panowie jak remontuja mieszkanie to gruz wywalają też do śmietników.
Segregujący napisał:
A co jeśli w klatkach schodowych gdzie znajdują się zsypy śmieciowe i mieszkają w kilku lokalach studenci przez 8-9 miesięcy w roku, do tej pory nie widziałem ani jednego młodego człowieka, który wynosi posegregowaną frakcję do stojących specjalnych pojemników na zewnątrz. Parę kontroli i jestem przekonany, że pozostali mieszkańcy za parę miesięcy będą płacili stawę najwyższą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Opłaty za śmieci w Lublinie to jeden wielki przekręt. Obecnie w SM Czuby za wywóz śmieci przy 3 osobach płacę około 25zł (8zł z groszami od osoby). Po 'zmianach na lepsze' będę płacił 39zł (!) mimo, że nic się nie zmieni (kontenery na suchą frakcję stoją i są regularnie opróżniane od kilku lat).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od 1 lipca właścicielem śmieci jest miasto. Moje worki będą codziennie lądowały pod ratuszem, ale płacić będę uczciwie co do grosza. Co z nimi zrobią i czy sobie posegregują to już ich problem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Lublinie mamy ewidentny skok na kasę mieszkańców !!! Ludzie obudzcie się !! Nadzieja w dużej ilości firm na przetargu w Lublinie. Wtedy może ceny pójdą w dół i magistrat urealni ceny...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie dlatego nie będę rozmawiał przez telefon z kimś kto takie bzdury wypisuje.Bez autoryzacji nie będzie żadnej rozmowy.Czy piszący ten artykuł zrozumiał?.Z nikim ze spółdzielni nie rozmmawiał a już takie bzdury nawypisywał.To jest szukanie sensacji i tyle. Od lat nie udzielam odpowiedzi przez telefon , choć zawsze zapraszam do spółdzielni na rozmowę , ale jakoś nikt z piszących nie chce się pofatygować. Więc piszą , że jestem nie uchwytny. A to z racji doświadczenia z lat ubiegłych , kiedy co innego było w telefonicznej rozmowie a co innego zostało opublikowane w gazecie. Od tamtej pory żadne informacje telefoniczne nie są udzielane.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
S-nia Instalator to komunistyczny beton, tam żądzi jeszcze komuna , w sprawie śmieci nie zrobią NIC, zobaczcie śmietnik przy bloku nr 3 na ul Sikorskiego stada ptaków i ptasich odchodów o krok od epidemii a Instalator nic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! więc co tam segregacja BZDURA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zatroskany mieszkaniec Lub napisał:
W Lublinie mamy ewidentny skok na kasę mieszkańców !!! Ludzie obudzcie się !! Nadzieja w dużej ilości firm na przetargu w Lublinie. Wtedy może ceny pójdą w dół i magistrat urealni ceny...
co masz na myśli???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To że nas dymają !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bez podpisu napisał:
Właśnie dlatego nie będę rozmawiał przez telefon z kimś kto takie bzdury wypisuje.Bez autoryzacji nie będzie żadnej rozmowy.Czy piszący ten artykuł zrozumiał?.Z nikim ze spółdzielni nie rozmmawiał a już takie bzdury nawypisywał.To jest szukanie sensacji i tyle. Od lat nie udzielam odpowiedzi przez telefon , choć zawsze zapraszam do spółdzielni na rozmowę , ale jakoś nikt z piszących nie chce się pofatygować. Więc piszą , że jestem nie uchwytny. A to z racji doświadczenia z lat ubiegłych , kiedy co innego było w telefonicznej rozmowie a co innego zostało opublikowane w gazecie. Od tamtej pory żadne informacje telefoniczne nie są udzielane.
Panie prezes już nie jedna rzecz powstała wg Twojego widzimisie .Płot na popiełuszki 33za zgodą 10 mieszkańców i też wypowiadaliście się,że mieszkańcy chcieli.Owszem 10 a 52 nie było za.Wodomierze -zabawki. Zobacz jaki jest syf koło smietników,blok malowany kilka lat aby od ulicy.widać,że gospodarza nie ma
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...