Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Student Politechniki wynalazł przyczepę na rowery

Utworzony przez pawlo, 21 lutego 2012 r. o 06:40 Powrót do artykułu
Największy sukces Politechniki Lubelskiej od czasu wynalezienia przez jej naukowców światłowowdów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelski Edison! Takie coś (stojak na przyczepce) wyduma i zrobi średnio zdolny ślusarz. Zabawa z wożeniem rowerów polega na tym, żeby nie wlec za samochodem przyczepy. Poroniony pomysł. I do tego ta współpraca z "firmą" ze Świdnika. Niech się popyta co słychać w "firmie" nt poduszkowca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Świetnie. Od dawna czegoś takiego szukałem. Wożenie 4 rowerów to byłą dla mnie męczarnia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wygląda jak do przewozu motorów...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli przy przewożniu rowerów powstają "silne napięcia", to nasz bohater niedługo opatentuje małą elektrownię bagażnikową.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
... napisał:
wygląda jak do przewozu motorów...
a nawet do przewozu całych motocykli
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Faktycznie super wynalazek jak już bym sobie kupił przyczepkę to bym ją miał i woziłbym te rowery nawet dziesięć sztuk, moje trzyletnie dziecko coś takiego by wymyśliło bez żadnego spinania się. Ja mam lepszy pomysł do przewozu rwerów nie czterech a trzydziestu. Kupić SCANIE z naczepą załadować rowery i w trasę. Co to za wynalazek ta studencka przyczepka to raczej plagiat produkowanych od dawien dawna przyczep, żenada, wstyd!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale mi wynalazca, dorobił kawałek ramki do przyczepy do przewożenia motocykli z trochę węższymi szynami na koła hura, dać mu nobla i emeryturę w wysokości 30 tys do końca życia ciągnięcie za sobą przyczepy jest raczej kłopotliwe ze względu na komfort jazdy, ograniczenia prędkośi, parkowanie i manewrowanie, ja na pracę dyplomową zrobiłem z kolegą innowacyjny napinacz do sprężyn amortyzatorowych McPherson i jakoś nie napisali o nas w dzienniku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wpis usunięty
Ostatnio edytowany 21 lutego 2012 r. o 09:56
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kawecki napisał:
Lubelski Edison! Takie coś (stojak na przyczepce) wyduma i zrobi średnio zdolny ślusarz. Zabawa z wożeniem rowerów polega na tym, żeby nie wlec za samochodem przyczepy. Poroniony pomysł. I do tego ta współpraca z "firmą" ze Świdnika. Niech się popyta co słychać w "firmie" nt poduszkowca.
To nie Edison! To Antek z nowelki pana Prusa!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na zamieszczonym obrazku przyczepki widze tablice rejstracyjna, czyli oznacza to ze co roku bede musial uiszczac oplatę za przegląd rejestracyjny ? To niestety minus :/ co nie oznacza ze nie popieram takich pomyslow Brawo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No cóż, wielki wynalazek to nie jest. Delikatnie mówiąc
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wynaleźć to można proch, elektryczność albo komputer. Taką przyczepkę można zmontować albo co najwyżej skonstruować - chociaż to też chyba przesada. Jaka Politechnika, tacy wynalazcy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wynalazcy z przed komputera zabrali głos widzę... a jedynym ich sukcesem sklejenie kabli taśmą izolacyjną.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytam to i czytam , sobie mysle o ku*** !! jakis wynalazek fajny chyba, w glowie odrazu pojawiaja sie pomysly jak moglo by to wygladac ?, same futurystyczne pomysly !. Dochodze do wizualizacji pierwsza moja mysl co to ku*** jest ??, to jest ku*** wynalazek ??, jakaś taczka na końskie gówno !!, ktos chyba dostal udaru w nocy !!. ku*** bo inaczej nie można zacząć zdania h** nawet nie bede uzywal polskich znakow bo szkoda sie wysilac, to ma byc wynalazek dwoch deb***i ?, studenciaka i jakiegos starego pryka, po pierwsze to sie bardziej nadaje do wynalazkow od jakiegos wiesniaka co zyje w szopie lub dla jakiegos dziecka ktore ma tylko linijke szkolna do dyspozycji. To jesr 21 wiek to sa polscy wynalazcy ??, ku*** bedziemy gory przenosci z takimi ludzmi !!, ja chyba ide na studia bo widze ze tam jest taka kreatywnosc ze jaja urywa, ile kosztuja takie studia zeby mnie nauczyli jak zrobic taczke dla szympasnow ?. Co za cepy I sie dziwic ku*** ze chca zredukowac populacje ludzi na ziemi do 20 % jak tu takie geniusze !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę że mój przedmówca i Ekspert "Kamil K" bardzo się obruszył wszystkimi wypowiedziami, cóż jak ktoś jest nieudolnym to takie słowa ranią podwójnie. Chętnie zaprosiłbym go do siebie do domu i pokazał swoje rewolucyjne rzeczy (czytamy wynalazki). Kamil K wspólnie z kolegami z PL przez najbliższe 100 lat nie wymyśliłby tego co ja posiadam w domu, ponieważ udziela nam instruktażu typu "sklejenie kabli taśmą izolacyjną" chociaż taśma izolacyjna - to był właśnie wynalazek. Ja mam kilka patentów - i nikt o mnie nie wie a tym bardziej nie pisze. I co najśmieszniejsze nie ukończyłem PL. Ta studencka przyczepka, co to za wynalazek? pytam..., ja już widzę podstawowy błąd dodałbym do niej ruchomy zaczep przesuwany w pionie na zasadzie drążka rozporowego (do tego trzeba by na stale przerobić dolne oramowanie)natomiast do drążka pionowego dodałbym ruchomy zaczep (góra dół) by zaczep mocujący rower do rury pod siodełkiem był dostosowany do małego dziecięcego rowerka oraz do rowerka osoby dorosłej. Widać student z PL do takiego rozumowania dojdzie za około rok i zmodernizuje wynalazek nie będę sobie rościł żadnych praw. Ciągnięcie przyczepki za pojazdem, nie jest wcale łatwe a do tego dochodzi rejestracja przyczepki itp. W tym REWOLUCYJNYM wynalazku zabrakło jeszcze napinaczów bądź rurki wkładanej wzdłuż szprych dla zwiększenia stabilności, dla mnie prowadnice są za płytkie. Zgadzam się z przedmówcami takie coś może skonstruować byle amator.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale to on wpadł na pomysł, by to opatentować i czerpać z tego zysk i to jemu w przyszłości będzie przypisywana ta metoda; to z nim nowatorska firma chce rozkręcić interes, to jemu towarzyszyli przy pracy (lub odwrotnie) naukowcy z pollub i nie sądzę, by byli na tyle głupi by bezpodstawnie nad tym pracować, w końcu to jego praca została wyróżniona i wysłana do konkursu spośród wielu i nie widzę totalnie żadnego powodu, by go tu krytykować i wyśmiewać (nie znam chłopaka od razu mówię). Narzekamy, że jesteśmy z zaścianka,z Polski B, że Ukraina a jak ktoś chce coś osiągnąć, opatentować,wynaleźć, opracować, wnieść swój wkład to wieszamy na nim psy i szydzimy. Życzę mu jak najlepiej!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...