Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

W szpitalu czekają na pensje

Utworzony przez mosquito, 22 grudnia 2008 r. o 07:36 Powrót do artykułu
Czegoś tutaj nie rozumiem. Tak jest od dłuższego czasu, - a dyrekcja jest nadal dyrekcją ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I tak walka o podwyżki 3,5 średniej krajowej dla lekarzy i pikiety pielęgniarek w Warszawie wyszły na zdrowie.Ciekawe założenia tych ludzi to wypracowany zysk dla szpitala przez niektórych lekarzy to 10 000 zł a zarobek lekarza z dyżurami 9900 zł.W tych przypadkach nie ma żadnej logiki jak i nie ma logiki w pracy dyrekcji.Zadłużają jeden szpital ,przechodzą zadłużać drugi.Ciekawa ekonomia .???????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szpital na Krasnickiej jest kompletnym bankrutem, poniewaz jego dlugi przekraczaja wartosc materialna szpitala, jak rowniez wartosc kontraktu z NFZ, jaki szpital realizuje. Od conajmniej trzech miesiecy lekarze dyzuruja za darmo. Klauzule opt-out ( praca ponad 48 godzin ) obowiazuja tylko do Nowego Roku. Dyrekcja miota sie od sciany do sciany, absolutnie nie ma zadnych mozliwosci. Pewnie za chwile Zarzad Wojewodztwa wyrzuci dyrektora, zeby zamknac gebe co wiekszym naiwniakom. A sprawa jest banalnie prosta. Trzeba natychmiast rozpoczac przygotowania do likwidacji publicznego szpitala, w try miga zrobic audyt medyczny i audyt NFZ, zeby zalapac sie na preferencyjna pomoc rzadu, ktory chce zagrac Kaczorom na nosie i pokazac, ze prywatyzacja bedzie. Jak to zrobic ? Czytaj - http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=m11111...6&ma=011806 Program „Ratujemy Polskie Szpitale” ma na celu umożliwienie reorganizacji i restrukturyzacji szpitali poprzez wykorzystanie następujących instrumentów: 1. Programów naprawczych, przygotowywanych przez jednostki samorządu terytorialnego – organy założycielskie SP ZOZ-ów. 2. Ocenę adekwatności i możliwości realizacji programów naprawczych (NFZ – audyt medyczny i ocena możliwych do wypracowania przychodów; BGK – ocena ekonomiczno- finansowa). 3. Akceptację pozytywnie ocenionych planów restrukturyzacyjnych na poziomie wojewody i podpisanie umów z Ministrem Zdrowia i Ministrem Finansów. 4. Przekształcenie SP ZOZ-ów w spółki prawa handlowego, oraz realizacja programów naprawczych. 5. Dla jednostek samorządu terytorialnego biorących udział w programie ratowania szpitali, rząd zakłada następujące możliwości zredukowania i pomoc w spłacie zobowiązań zaciągniętych przez SP ZOZy: a) umorzenie, bądź spłata w formie dotacji celowej; poręczenie (po zawarciu ugody z wierzycielami cywilnoprawnymi); c) kredyt bankowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...