Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Witam.Jestem mieszkańcem Puław.Na każdym spotkaniu w sprawie budżetu obywatelskiego Puław,którego byłem również uczestnikiem podejmowano szereg spraw dotyczących problemów modernizacji przychodni placówek zdrowia,jak i remontu oddziału zakaźnego.Jak wiadomo służba zdrowia w naszym mieście jest oceniana różnie,często się słyszy,że w oczekiwaniu na wizytę trzeba odstać swoje,ze względu na duże kolejki,ale sprawa w dużej mierze dotyczy wyglądu wewnętrznego przychodni jak i zewnętrznego.Mam tu na uwadze Przychodnie Specjalistyczną na ul. Centralnej,która zresztą jest zlokalizowana w samym centrum miasta.Miałem okazję przekonać się jak naprawdę jest.Po stwierdzeniu faktu nasuwa się pytanie,czy nie mogli by tego doprawadzić do stanu i warunków sprzyjających dla pacjentów jako komfortu wizaualnego mając na uwadze również personel medyczny.Praca w komfortowych warunkach ma duży wpływ na psychikę człowieka,a tym bardziej na pacjenta.Dziękuję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warto pamiętać, że placówki służby zdrowia w naszym mieście odpowiada POWIAT, a nie miasto. To, że jest możliwość pomocy powiatowi to tylko i wyłącznie dobra wola- potrzebna, bo mieszkańcy miasta korzystają z tych placówek, ale nie zwalniająca organu prowadzącego z obowiązków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
....dobrze autor artykułu zauważył, jeśli chodzi o mizerną frekwencję na każdym etapie obywatelskiego w tym roku.... z czego to może wynikać? w całym kraju obywatelski jest taki na topie a u nas spada popularność?! urząd chyba za mało się stara w tym temacie...?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego może wynikać, że ludzie nie mają tak palących potrzeb dotyczących przestrzeni miejskiej, bo większość rzeczy jest w porządku. Druga sprawa zawsze łatwiej jest coś skrytykować na forum internetowym niż wziąć sprawy we własne ręce, zebrać podpisy i próbować coś zrobić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warto pamiętać, że placówki służby zdrowia w naszym mieście odpowiada POWIAT, a nie miasto. To, że jest możliwość pomocy powiatowi to tylko i wyłącznie dobra wola- potrzebna, bo mieszkańcy miasta korzystają z tych placówek, ale nie zwalniająca organu prowadzącego z obowiązków.
Zgadzam się powiat nic nie robi w kierunku przychodni. Według mnie należałoby się zastanowić nad jakąś "reformą" tych przychodni. Wątpię że jest z tego jakaś kasa, pewnie nieźle trzeba do nich dokładać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość najlepiej Ty się tym zajmij skoro wiesz jak zaaktywizować mieszkańców. Człowieku, przecież to nie jest robione w Puławach po raz pierwszy, tylko trzeci. jak zgłaszałem projekt w zeszłym roku to jakoś informacji było pełno wszędzie a w tym roku to nawet nie wiedziałem że jest obywatelski, zresztą nie tylko ja....już myślałem, że miasto się z tej inicjatywy wycofało.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bezsensowność budżetu polega na tym, że dopóki będą w nim projekty typu cyfryzacja szkół, czy remonty przychodni pochłaniające całą kwotę budżetu, nie ma szans na drobne lokalne inicjatywy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość najlepiej Ty się tym zajmij skoro wiesz jak zaaktywizować mieszkańców. Człowieku, przecież to nie jest robione w Puławach po raz pierwszy, tylko trzeci. jak zgłaszałem projekt w zeszłym roku to jakoś informacji było pełno wszędzie a w tym roku to nawet nie wiedziałem że jest obywatelski, zresztą nie tylko ja....już myślałem, że miasto się z tej inicjatywy wycofało.
Przypominam, że w mieście rządzi nowa władza i to jest właśnie ta zmiana. Teraz sami sobie odpowiedzmy, czy na lepsze. Przypominam że rządzi PiS. Warto o tym pamiętać w październiku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie było informacji? W skrzynce pocztowej miałem ulotkę, dostałem od miasta smsa (można się zapisać za darmo na takie info z urzędu), telewizja puławska podawała, w dzienniku wschodnim pisało, na wiatach przystankowych wiszą plakaty, w szkole u dziecka jest plakat, na stronie urzędu jest zakładka, a na samym urzędzie wisi wielki baner z informacją o budżecie obywatelskim, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto powie- nic nie wiedziałem. Może w przyszłym roku warto polecone rozsyłać z potwierdzeniem odbioru :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bo emeryci maja czas!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szkoda że budżet obywatelski jest aż tak sformalizowany. dlaczego nie można zgłaszać pomysłów internetowo bez tej całej otoczki pisania "podań" do Urzędu Miasta i zbierania podpisów i jeszcze ta rejonizacja. A na końcu jeszcze komisja odrzuca bo "wniosek wpłynął po terminie" tak jakby wpływały tysiące wniosków i urząd już nie dawał rady weryfikować. a swoją drogą ciekawe ile kosztuje zorganizowanie budżetu obywatelskiego w naszym mieście. Może ktoś wie??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bezsensowność polega na tym, że do zadań gminy należy "zaspakajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty" - co defakto oznacza, że w każdym momencie wspólnota może zebrać podpisy i żądać ich realizacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oprócz budżetu jeszcze urząd musi być obywatelski. Obecny do takich nie należy!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w reglulaminie z tego co mi wiadomo miała być możliwość zgłaszania przez internet!? i jest to opisane w którymś tam paragrafie, bo chciałem właśnie tak składać ale okazało się że UM nie jest niby przygotowany; 3 edycja i dalej nie ma składania elektronicznie - paranoja. to nie wiem piszą jedno a robią swoje.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
muszą nauczyć się obsługiwać komputery :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
właśnie ktoś wie? popieram pytanie. zatrudnili na pewno kogoś bo był konkurs na urzędzie, a reszta ciekawe ile patrząc na promocje w mieście to pewnie nie dużo bo nie ma jakiegoś wielkiego BOOM. niech zobaczą jak to się robi w innych miastach i ruszą głowami ci co się tym zajmują.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wakacje byłyt to i projektów mało. Głosowanie odzwierciedli faktyczne zainteresowanie BO.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj tam juz wakacje. ktorejs edycji tez byl po czesci nabor wnioskow w wakacje i co?przynajmniej bylo w czym wybierac a teraz to troche na sile to wszystko. Smiac sie chce bo nawet nie ponumerowali projektow w tabelach jak przegladalem na stronie.pewnie mysla ze nikt nie zauwazy ilosci....zawsze znajda wytlumaczenie.zawsze mozna powiedziec ze pogoda nie taka byla ;)))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powiedzmy wprost - niska frekwencja to efekt poczucia ze i tak wygra projekt promowany przez UM. Wystarczy ze specjalną komisja, tak jak w zeszłym roku, puści do głosowania tylko "wlasciwe" projekty. Pozory demokracji. Żenada. W zeszłym roku byłam, w tym odpuszczam, bo nie będę robić frekwencji i brać udziału w fikcji!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...