Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
jon napisał:
Do Chicago ze Świdnika nie odleci żaden samolot.
Ale z Rzeszowa (170 tys. mieszkańców) PLL LOT lata bezpośrednio do Nowego Jorku (11 mln. mieszkańców). Tyle, że w Lublinie wrony zawracają, największy pracodawca to UMCS, a ludziska kupują w "Biedronkach", bo większość zarabia 1,2 - 2 tys. brutto.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
uff jak gorąco napisał:
Zaraz ta horda ekologów znajdzie jakąś żabkę, która kica po łące przeznaczonej pod lotnisko i już wstrzyma się cała budowa lotniska bo trzeba będzie zrobić teren chroniony. W USA mają najlepsze metody. Ma danym terenie być budowana droga czy np. lotnisko to powstanie żeby się ekolodzy nawet zesrali na miejscu. Przypnie się jeden z drugim do drzewa i jeśli nie chcą się odpiąć wycinają drzewo razem z nimi. I tak powinni zrobić w Świdniku. Nie chcą się wyprowadzić ludzie ? Trudno przyjechać taranem i zniszczyć to sami szybko uciekną. A nie bawić się tak w kotka i myszkę. Tak jasne można pojechać do warszawy po co budować lotnisko. Po co budować drogi, fabryki itd. niech lubelszczyzna na zawsze pozostanie w świadomości innych krainą buractwa, rolników i zacofania.
Skoro piszesz o USA to widocznie tam kiedys bylas(les). Skoro byles, to zdajesz sobie doskonale sprawe z tego, ze w swietle ichniego "swietego prawa wlasnosci" oraz odpowiedzialnosci urzedniczej cos takiego jak PLL S.A gdby sie wogole zdarzylo, to wyroki dla odpowiedzialnych bylby na poziomie 200-250 lat wiezienia per person. Gdyby cos porownywalnego mialo miejsce na ten przyklad w takich Chinach "ludowych", to juz z szesc lat temu odpowiedzialni zostaliby publicznie straceni. Gdyby natomiast podobna sytuacja miala byc udzialem Czechow czy tez Niemcow to juz dawno nikt z ludzmi zwiazanymi z PLL S.A nawet piwa by nie wypil. Tu natomiast probuje sie obarczyc odpowiedzialnoscia ekologow, mieszkancow przyleglosci, drzewa, susly, ze o cyklistach nie wspomne. Przestancie sluchac "usprawiedliwien" politykow i urzednikow to moze cos w koncu ruszy zgodnie z wczesniejszymi obietnicami. Ps. Zanim w RP uchwalono jedna z Ustaw wspierajacych obywateli w postaci tzw. Prawa o pozwach zbiorowych to w UE i USA od ponad 100 lat juz to prawo funkcjonowalo. W takiej Wielkiej brytfance to juz chyba tak gdzies w XVII wieku prawo do pozwow zbiorowych mieli. Kto i kiedy wmowil Wam, ze na przeszkodzie do wszystkigo co wiaze sie z rozwojem stoja w RP przepisy i obywatele? Zapamietajcie raz na zawsze, ze poczawszy od praw pracowniczych, a skonczywszy na wlasnosciowych poprzez obywatelskie, to jestesmy gdzies tak ze 150 lat za stara UE, że o USA nie wspomne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xxx napisał:
Ciekaw jestem, czy za 20 lat w dalszym ciągu wyznawcy PiSu będą na każdą wypowiedź nie po ich myśli pisać o stażystach PO, kompanach PO, młodzieżówce PO. I o tym, że wszystkiemu winne jest to całe szemrane PO - i prywatyzacji WSK, która rozpoczęła się za rządów PiS, braku siedziby PGE, co to Kaczyński naobiecywał, ale to PO nie dotrzymała słowa prezesa PiSu, o braku postępów w budowie lotniska i o wywłaszczeniach pod lotnisko - to też sprawka PO, jak gdby nie sitniały odpowiednie przepisy, które to regulują. Ale jak nie ma lotniska, nie ma dróg - bo ciagle ktoś protestuje - to też wina PO.
Co mnie obywatela-podatnika obchodzi PiS czy PO - odpowiedzialnosc zawsze ponosi aktualna wladza, chyba, ze obejmujac rzady bilansu otwarcia dokonala i dzialalnosc poprzednikow podsumowala. Mozna by powiedziec, ze "Wart Pac pałaca, a pałac Paca", gdyby nie fakt, ze to za rzadow PO dokonano dokapitalizowania PLL S.A, UML objal pakiet wiekszosciowy, a wladza po raz pierwszy poza zwierzyna i ptakami zaczela obwiniac obywateli za swoje niepowodzenia zwiazane z budowa "lotniska w budowie". Ide o zaklad, ze gdyby PO w swoich szeregach tylu aferzystow nie miala to i inwestycyjnego "oporu" spolecznego byloby zdecydownie mniej. Zapytaj pierwszego z brzegu socjologa czym sie rozni obywatel RP od obywatela USA w dziedzinie tzw. przyzwolenia spolecznego, a przekonasz sie, ze obywatele RP sa i tak nadzwyczaj wyrozumiali i bardzo ugodowi w zakresie rezygnowania z wlasnosci prywatnej na rzecz tzw. dobra wspolnego. Niech jeszcze czesciej wasz sztandarowy czlonek zajmuje sie sprawami opozycji, a nie inicjatywami ustawodawczymi, gospodarczymi i inwestycyjnymi, to wkrotce nawet od kamieni bedziecie slyszec - nie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jon-tam nic nie można zrobić,dopóki żyją susły-dwa Obszar chroniony ,Natura 2000 będzie tam jeszcze długie lata,dlatego wycina się las. Ekooszołomy zgłosiły,z partyzanta ,bez konsultacji z nikim ponad 30% powierzchni kraju do ochrony.Skazując jego mieszkańców na wieczną ,,słomę w butach".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PO-piepszony świat susło-buraka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
target3 napisał:
~ProteStant~ przez te jedenaście lat, wiadomo było wszystkim kumatym ,że lotnisko będzie.Po jaką cholerę budowałeś się przy lotnisku?Ustawa Żmijana wyrzuci Was pod ruską granicę-tam gdzie wasze miejsce.
Target pilnuj forum świdnickiego i buzi lepiej nie otwieraj, bo gdy ją otwierasz to robi sie przeciąg i zaczyna brzydko pachnieć. Miałeś 3 lata by przegryźć się przez ustawy i warunki konieczne do budowy lotniska regionalnego w tym miejscu. Przez 3 lata ani o krok nie zgłębiłeś wiedzy, potrafisz tylko hymny pochwalne na cześć wilkiego maista Świdnika pisać. Twojego miejsca należałoby szukać w odległych galaktykach, sąsiadom zza wschodniej granicy takiego świństwa, jak sąsiedztwo targeta, robić sie nie powinno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='Ananas-ban' date='22 lipiec 2010 - 21:42 ' timestamp='1279827738' post='318899'] A ja już cię informuje co to za problem pojechać do warszawy lub innego miasta z lotniskiem... Od kilku lat korzystam z tanich lotów zlatałem już większość europy najtańszy lot odbyłem do Hiszpanii (Malaga) z Krakowa (z przesiadką) cena poniżej 10zł w obydwie strony... Ale dojazd do Krakowa 6h PKP... do tego jeszcze wygoda PKP... i wydana kasa na bilety na PKP... w porównaniu Kraków Malaga to ja byłem w połowę tego czasu... tak samo się tyczy wszystkich innych jazda do danego lotniska np Warszawa Lublin to 3h ... PKP lot z Polski do Włoch (Bergamo) 2:30min SZLAK MNIE TRAFIA bo jeszcze muszę dopłacać do tego bo zawsze jak są tanie bilety to muszę się przemieszczać... Zmień pracę na stałą, postaraj się o rezydencję ( więcej zniżek, pod warunkiem, że pracujesz legalnie). Mój mąż dojeżdż na Wyspy Kanaryjskie co 3 tygodnie, tam pracuje, a jego praca związana jest właśnie z lotnictwem. Woli jednak dojeżdżać niż mieć za sąsiada lotnisko. Święty spokój jest więcej wart niż 50 euro.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
marat napisał:
Ale z Rzeszowa (170 tys. mieszkańców) PLL LOT lata bezpośrednio do Nowego Jorku (11 mln. mieszkańców). Tyle, że w Lublinie wrony zawracają, największy pracodawca to UMCS, a ludziska kupują w "Biedronkach", bo większość zarabia 1,2 - 2 tys. brutto.
Jakbyś miał minimalne pojęcie o świecie to wiedziałbyś dlaczego Rzeszów ma bezpośrednie połączenie z Chicago, a Lublin/Świdnik nie będzie miał. Odpowiedź jest bardzo prosta , tzw polonia chicagowska to w 90% ludzie z podkarpacia, a stolicą tego województwa jest Rzeszów. W związku z tym nie ma nawet potrzeby tworzenia takiego połączenia z Lublina
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...a może by zrobić Protesty Przeciwko Protestom?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hmmm napisał:
Zmień pracę na stałą, postaraj się o rezydencję ( więcej zniżek, pod warunkiem, że pracujesz legalnie). Mój mąż dojeżdż na Wyspy Kanaryjskie co 3 tygodnie, tam pracuje, a jego praca związana jest właśnie z lotnictwem. Woli jednak dojeżdżać niż mieć za sąsiada lotnisko. Święty spokój jest więcej wart niż 50 euro.
Święty spokój jest zdecydowanie więcej wart niż 50 euro... a nawet i 100 lub 200 euro... dlatego chce mieć lotnisko... Osobiście byłem za opcją w numer dwa lotniska... ale jak wygrał świdnik to niech tam szybciej powstanie... zawsze było tam lotnisko więc nie wiem gdzie problem jest to że będzie zmodernizowane do obsługi cięższych maszyn zawsze się o tym mówiło... więc mam gdzieś wytłumaczenia ludzi, że to głośne itd... LOTNISKO TAM BYŁO to że trawiaste to trawiaste ale zawsze można było być przygotowanym na takie ewentualność...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ProteStant vel ja-nie musisz składać samokrytyki.Masz też rację,nawet ustawa nie przewiduje Twojego widzenia świata....Świata widzianego z zadupia Wólki Lubelskiej,gdzie oszołomy takie jak Ty ,pragną sprowadzić cały region do standardów Wólki. I wypad z pasa startowego ,Lublin lotnisko tam buduje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
target3 napisał:
ProteStant vel ja-nie musisz składać samokrytyki.Masz też rację,nawet ustawa nie przewiduje Twojego widzenia świata....Świata widzianego z zadupia Wólki Lubelskiej,gdzie oszołomy takie jak Ty ,pragną sprowadzić cały region do standardów Wólki. I wypad z pasa startowego ,Lublin lotnisko tam buduje.
targecik nie podniecaj się tak bo Ci serduszko wykorkuje. PS. Jakoś nie widzę by ktokolwiek cokolwiek budował. Na Twoim targecikowym zadupiu myślenie nie jest mocną stroną. Mormalnych myslenie nie boli, ale Ty sie widać bardzo przy tym męczysz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='ja' date='23 lipiec 2010 - 22:36 ' timestamp='1279917393' post='319325'] targecik nie podniecaj się tak bo Ci serduszko wykorkuje. PS. Jakoś nie widzę by ktokolwiek cokolwiek budował. Na Twoim targecikowym zadupiu myślenie nie jest mocną stroną. Mormalnych myslenie nie boli, ale Ty sie widać bardzo przy tym męczysz. Przyłączam się do twojej wypowiedzi . Widocznie malutki targecik ma nie tylko mały rozumek , ale i coś jeszcze ........ dlatego ubliżanie ludziom tak bardzo go podnieca
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
target3 napisał:
ProteStant vel ja-nie musisz składać samokrytyki.Masz też rację,nawet ustawa nie przewiduje Twojego widzenia świata....Świata widzianego z zadupia Wólki Lubelskiej,gdzie oszołomy takie jak Ty ,pragną sprowadzić cały region do standardów Wólki. I wypad z pasa startowego ,Lublin lotnisko tam buduje.
TARGECIK NAJWIEKSZYM OSZOŁOMEM SWOJEGO UKOCHANEGO MIASTECZKA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIE MA SIĘ CO DZIWIĆ TARGECIKOWI BASEN MU ZAMKNĘLI I NIE MA GDZIE SCHŁODZIĆ SWOJEJ MALUTKIEJ GŁÓWKI ALE WIADRO ZIMNEJ WODY PRZYDAŁO BY SIĘ NA TE WYPOCINY BO CAPI !!!!!!! OJ CAPI
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CZUĆ!! ,aż nos wykręca
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
to po co lotnisko jak ludzie blokują ? niech jadą na Kamczatkę ! Ja chcę lotnisko koło Lublina by nie jeździć do wawy czy rzeszowa ! Ludzie to jest dla was korzyść !
i co, myślisz , że polecisz do Ameryki ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Były emigrant napisał:
Mogliby wybudować lotnisko tak, aby wchodziło się na pokład samolotu i wychodziło korytarzem przez rękaw wtedy nic by nie padało na głowę. Jak budować, to budować! Ile by taki rękaw kosztował?
padło , ale tobie na głowę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ananas-ban napisał:
A ja już cię informuje co to za problem pojechać do warszawy lub innego miasta z lotniskiem... Od kilku lat korzystam z tanich lotów zlatałem już większość europy najtańszy lot odbyłem do Hiszpanii (Malaga) z Krakowa (z przesiadką) cena poniżej 10zł w obydwie strony... Ale dojazd do Krakowa 6h PKP... do tego jeszcze wygoda PKP... i wydana kasa na bilety na PKP... w porównaniu Kraków Malaga to ja byłem w połowę tego czasu... tak samo się tyczy wszystkich innych jazda do danego lotniska np Warszawa Lublin to 3h ... PKP lot z Polski do Włoch (Bergamo) 2:30min SZLAK MNIE TRAFIA bo jeszcze muszę dopłacać do tego bo zawsze jak są tanie bilety to muszę się przemieszczać... Ostatnio nawet Lot dał promocje na latanie po Polsce znajomy co mieszka w Krakowie na weekend poleciał sobie do Gdańska za 74zł w obydwie strony... szlak trafia... i koniec Teraz np. są tanie bilety w ryanair bardzo tanio kupiłem bilety do Madrytu mniej niż 50zł ale muszę teraz liczyć dodatkowo dostanie się do lotniska itd... za każdym razem wnerwia mnie to po całości i mam dość kiedyś chciałem teraz ŻĄDAM lotniska... bo brak lotniska wnerwia... i jeszcze jedno jeśli nie zrobią lotniska takiego co by pas nie dał lotów możliwych do dalszych krajów to osobiście nabije na "pal" odpowiednie za to osoby... bo wnerwia mnie to wszystko... wioska zakitfaszona tak wiele uczelni wyższych u nas ale brak pracy itd.. wnerwia wszystko ... kto coś chce zrobić to zaraz mu ktoś inny kłody pod nogi wwala... TU SIĘ NIE OPŁACA ŻYĆ ...
ilu chętnych będzie razem z tobą do tego Madrytu , myślałeś może ? 15 , 20 osób. żadnej linii nie opłaci się robić lotu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
marat napisał:
Ale z Rzeszowa (170 tys. mieszkańców) PLL LOT lata bezpośrednio do Nowego Jorku (11 mln. mieszkańców). Tyle, że w Lublinie wrony zawracają, największy pracodawca to UMCS, a ludziska kupują w "Biedronkach", bo większość zarabia 1,2 - 2 tys. brutto.
przekonasz się, że nie odleci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...