Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

szesnastolatek komendantem obozu harcerskiego?

Utworzony przez Abaddon, 6 lipca 2009 o 10:53
Co sądzicie o tym, że tegorocznym komendantem obozu dla harcerzy ma zostać szesnastoletnie dziecko? W świdnickim hufcu jest już o tym głośno. Wszyscy zadają sobie pytanie, czy tym razem opiekę nad harcerzami będzie sprawował młody chłopak, który jak dotąd zajmował się zuchami? Czyżby brakowało doświadczonej kadry? Jestem ciekaw jak wygląda to od strony prawnej, przecież (chyba) w takim wieku nie można mieć odpowiednich uprawnień. Poza tym, w jaki sposób utrzyma On porządek i dyscyplinę? Czy ktokolwiek będzie respektował taką osobę? ktoś wie coś więcej?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Witam, Pragnę sprostować nieprawdziwe informacje, które pojawiły się w tym temacie. Hufiec Świdnik ZHP w tegoroczne wakacje organizuje dwie placówki wypoczynku. Na żadnym z nich komendantem obozu, ani opiekunem nie będzie osoba niepełnoletnia. Komendantem obu obozów będzie phm. Bartłomiej Borecki - Komendant Hufca Świdnik ZHP, który posiada wszelkie uprawnienia, aby prowadzić tego rodzaju placówki wypoczynku. Ponadto informuję, że obie placówki zostały zgłoszone i zarejestrowane w kuratorium oświaty (zaświadczenia do wglądu w siedzibie Hufca). Dla nie wtajemniczonych: Na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 21 stycznia 1997 r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania. § 11. 1. Placówką wypoczynku kieruje nauczyciel, czynny instruktor harcerski od stopnia podharcmistrza włącznie lub inna osoba, posiadająca co najmniej trzyletni staż pracy opiekuńczo-wychowawczej lub dydaktyczno-wychowawczej, spełniająca warunki określone w § 12 ust. 2. Przepis § 12 ust. 3 stosuje się odpowiednio. 2. Nauczyciel, czynny instruktor harcerski lub inna osoba, o których mowa w ust. 1, muszą posiadać zaświadczenie o ukończeniu kursu dla kierowników placówek wypoczynku obejmującego program stanowiący załącznik nr 3 do rozporządzenia. 3. Obowiązek posiadania zaświadczenia, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy osób zajmujących stanowiska kierownicze w publicznych szkołach i placówkach. Ponadto: § 12. 1. W placówkach wypoczynku wychowawcami mogą być: 1) nauczyciele, 2) studenci szkół wyższych kierunków i specjalności, których program obejmuje przygotowanie pedagogiczne, po odbyciu odpowiedniego przeszkolenia, 3) słuchacze kolegiów nauczycielskich i nauczycielskich kolegiów językowych, po odbyciu odpowiedniego przeszkolenia, 4) osoby posiadające zaświadczenia o ukończeniu kursu dla wychowawców kolonijnych, obejmującego program określony w załączniku nr 4 do rozporządzenia, 5) instruktorzy harcerscy od stopnia przewodnika włącznie, 6) przodownicy turystyki kwalifikowanej oraz instruktorzy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, 7) trenerzy i instruktorzy sportowi. 2. Osoby wymienione w ust. 1 pkt 4-7, podejmujące pracę wychowawcy w placówkach wypoczynku, powinny spełniać następujące warunki: 1) mieć ukończone 18 lat życia, 2) posiadać co najmniej średnie wykształcenie, z zastrzeżeniem ust. 3, 3) posiadać odpowiednie warunki zdrowotne, potwierdzone zaświadczeniem lekarskim, 4) posiadać predyspozycje do pracy wychowawczej z dziećmi i młodzieżą. Wszyscy nasi instruktorzy, którzy będą wychowawcami, spełniają powyższe warunki. Natomiast bardzo często zdarza się, że osoby niepełnoletnie jadą jako kadra pomocnicza - pomagają w przeprowadzaniu zajęć, ale nie odpowiadają za życie i zdrowie uczestników obozu. Kadra pomocnicza bierze udział w obozie na tej samej zasadzie co uczestnik - są pod opieką pełnoletniego instruktora. --- phm. Bartłomiej Borecki Komendant Hufca Świdnik ZHP
Zaloguj się, aby oddać głos
0
NIECH ŻYJE MŁODOŚĆ !
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: