Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Biłgorajskie: Orły bieliki padają na polach

Utworzony przez marea, 24 kwietnia 2009 r. o 17:19 Powrót do artykułu
Szkoda tak pięknych ptaków. Niedawno byłam w tamtych stronach , pomyliłam drogi i wylądowałam w polu , ale dzięki temu udało mi się zobaczyć kilka pokazów spacerujących sobie po polach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kurdę, coś trzeba zrobić żeby te co żyją jakoś ratować!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A Bielik to orzeł na pewno? Ech ta rzetelność dziennikarska ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co orzeł to krowa? Krowa bielik? W herbie RP mamy krowę bielika? Tylko to cię w tym artykule zainteresowało? Człowieku głęboko się nad sobą zastanów. A może to trujesz te orły, ale myślisz, że to lisy? Lisy bieliki. 3D9
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To prawda. Wszystkie fora aż roją się od przemądrzalców ze słomą zamiast mózgów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wikipedia: Bielik (Haliaeetus albicilla) – gatunek dużego ptaka drapieżnego z rodziny jastrzębiowatych, zamieszkujący północną, środkową i wschodnią Europę, Islandię, Grenlandię oraz Azję na północ od Himalajów. W Polsce nieliczny ptak lęgowy, głównie na wschodzie i północy kraju (600-700 par) – najliczniej występuje w rejonie Zalewu Szczecińskiego w lasach na wyspie Wolin (Woliński Park Narodowy) i w Puszczy Wkrzańskiej na Równinie Polickiej jak również w Dolinie Baryczy. Błędnie uważany za orła, podczas gdy zaliczany bywa do odrębnej podrodziny – orłanów. Przyjmuje się, iż to ten gatunek jest uwidoczniony w godle Polski. Tyle, że w internecie aż roi się od... orłów bielików. Tak samo encyklopedie podaje hasło orzeł bielik z odsyłaczem do hasła bielik. Bo jest to poprostu nazwa zwyczjowa i powszechna. Zupełnie poprawna. Dziennikarz nie popełnił błędu pisząc o orle bieliku właśnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może to był ORLEN. Ale on chyba jeszcze nie pada?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co za pajac! napisał:
A co orzeł to krowa? Krowa bielik? W herbie RP mamy krowę bielika? Tylko to cię w tym artykule zainteresowało? Człowieku głęboko się nad sobą zastanów. A może to trujesz te orły, ale myślisz, że to lisy? Lisy bieliki. 3D9
No tak, jesteś pewnie z tych, dla których delfin to ryba, bo ma ogon i pływa w morzu. A zwyczajowo córka jelenia to sarna. Czy tak? A dziennikarz jest od tego, żeby się trochę pouczyć przed napisaniem swojego newsa życia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie przesadzajmy. Orzeł bielik i od razu wiadomo o co chodzi. Nie ma co się mądrzyć i jątrzyć. Bo szkoda tych stworzeń. Dobrze, że ten artykuł powstał. Może to jakoś przyczyni się do ratowania tych wspaniałych ptaków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ratujmy te ptaki! Może trzeba tam pojechać i uświadomić niebezpieczeństwo wójtom, nauczycielom, dzieciom. Trzeba zwołać zebrania w wiejskich świetlicach. Orły bieliki to jedne z najpiękniejszych ptaków Polski. To nasz symbol i duma. Nie darmo mamy je w herbie. Ratujmy je. Może wojewoda czy marszałek mogliby zrobić coś pożytecznego. Panowie. Idą wybory i jest pole do popisu. Uratujcie te ptaki!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie staję zwykle w obronie dziennikarzy. Ale irytuje mnie czepiactwo internautów. Po co docinki typu "news życia". Od razu wychodzi, że pisze to jakiś frustrat. Pewnie jakiś nauczyciel czy urzędnik.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...