Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
A nie wie Pan, że nie wolno zatrzymywać dokumentów?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
cytat z tekstu " - Dowód osobisty to zabezpieczenie, by gość po tygodniowym pobycie nie zapomniał za niego zapłacić – opowiada Wojczuk". Oj Pan Wojtczuk ma luki w prawie - zatrzymując DOWÓD OSOBISTY lub inny dokument POPEŁNIA PRZESTĘPSTWO. To sam dzieje się z '"RZECZAMI ZNALEZIONYMI" - PROPONUJĘ ZAPOZNAĆ SIĘ Z PRZEPISAMI PRAWA W TYM ZAKRESIE.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A mądrzołki nie wiedzą, że za hotel trzeba płacić, a jak się nie płaci to jest przestępstwo.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Febra napisał:
cytat z tekstu " - Dowód osobisty to zabezpieczenie, by gość po tygodniowym pobycie nie zapomniał za niego zapłacić – opowiada Wojczuk". Oj Pan Wojtczuk ma luki w prawie - zatrzymując DOWÓD OSOBISTY lub inny dokument POPEŁNIA PRZESTĘPSTWO.
faktycznie jest to zabronione, lecz nie jako przestępstwo, ale wykroczenie. Niemniej takie zachowanie hotelarza należy jednoznacznie potępić i proponuję redakcji, czytelnikom powiadomienie zaróno Policji jak również GIODO, który już wypowiadał się krytycznie o takiej praktyce! Art. 55.1 Kodeksu wykroczeń Kto: 1) uchyla się od obowiązku posiadania lub wymiany dowodu osobistego, 2) zatrzymuje cudzy dowód osobisty, 3) nie zwraca dowodu osobistego w razie utraty obywatelstwa polskiego, podlega karze ograniczenia wolności do 1 miesiąca albo karze grzywny. 2. Orzekanie w sprawach, o których mowa w ust. 1, następuje na zasadach i w trybie określonym w przepisach o postępowaniu w sprawach o wykroczenia. Pozyskiwanie danych osobowych nie powinno być utożsamiane z zatrzymywaniem dowodu osobistego dla realizacji celu obowiązku meldunkowego – wskazano w piśmie przesłanych przez GIODO do Polskiej Izby Hotelarstwa. http://www.giodo.gov.pl/318/id_art/3628/j/pl/
Ostatnio edytowany 15 października 2010 o 11:13
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: