Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Myśliwy zastrzelił groźnego psa, odpowie za to przed sądem

Utworzony przez mysliwy, 26 sierpnia 2010 r. o 15:54 Powrót do artykułu
Kilka lat temu bedac w lesie zostalem zaatakowany przez 3 owczarki niemieckie ktore od 2 lat mieszkaly w opuszczonej ziemiance w lesie, co jakis czas robily wypad na wies zagryzajac wszystko co popadnie: inne psy, kury, sarny, zajace a nawet cielaka jelinie. Zaatakowaly mnie jak typowy wilk z 3 stron niektorzy napisza ze napewno one nie byly agresywne. Uratowala mnie latarka maglight ktora zaslonilem twarz gdy jeden z nich sie na mnie rzucil a dwa inne chcialy atakowac z tylu. Skonczylo sie na tym ze zasstrzelilem te 3 psy. Zglosilem strazy lesnej, policji i weteryniarzowi - po badaniu okazalo sie ze wszytskie 3 mialy wscieklizne. I niech mi ktos napisze co zrobilby innego bedac w mojej sytuacji?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a kredki wysypały sie z tornistra?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mysliwy napisał:
Kilka lat temu bedac w lesie zostalem zaatakowany przez 3 owczarki niemieckie ktore od 2 lat mieszkaly w opuszczonej ziemiance w lesie, co jakis czas robily wypad na wies zagryzajac wszystko co popadnie: inne psy, kury, sarny, zajace a nawet cielaka jelinie. Zaatakowaly mnie jak typowy wilk z 3 stron niektorzy napisza ze napewno one nie byly agresywne. Uratowala mnie latarka maglight ktora zaslonilem twarz gdy jeden z nich sie na mnie rzucil a dwa inne chcialy atakowac z tylu. Skonczylo sie na tym ze zasstrzelilem te 3 psy. Zglosilem strazy lesnej, policji i weteryniarzowi - po badaniu okazalo sie ze wszytskie 3 mialy wscieklizne. I niech mi ktos napisze co zrobilby innego bedac w mojej sytuacji?
A później się obudziłeś i w majtkach miałeś klopsa...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powinno być "powziętego zamiaru" a nie "podjętego". Czy w tym dzienniku piszą uczniowie podstawówki w ramach wakacyjnej przerwy od zajęć?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rzeczywiście to było bardzo niehumanitarne. Humanitarnie byłoby zadźgać widłami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy z wiatrówki (takiej dostępnej bez pozwolenia) da się zastrzelić psa? jestem rowerzystą i nie zamierzam dalej opedzać się przed psią swołoczą atakującą podczas przejazdów przez polskie wsie i pola
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wyskrobywać dzieci można do woli, ale odstrzelić agresywnej psiarni nie wolno? Prawa pedałów ważniejsze od praw małżonków, a pies wazniejszy od człowieka. Jakże wspaniałe osiągnięcia współczesnej cywilizacji, to już chyba raj na Ziemi zapanował???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chlopakZsasiedztwa napisał:
A później się obudziłeś i w majtkach miałeś klopsa...
Kolego nie wiesz co piszesz to zamilcz, dla uszczegolowienia podam ze pieski zastrzelono z Voere kal. 30-06 z czeskiej amunicji B&S 11,7 gram półpłaszcz z luneta Carl ZEISS 8x54. Zreszta nie ma co z idiotami dyskutowac.... Swoje przezyłem przez te kilka chwil 10 lat zycia mi ubyło...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja bym tego faceta uniewinnił. Zastrzelił tylko agresywne wałęsające się psy zanim kogoś pogryzły albo zagryzły. Powinno się powrócić do obowiązującego już kiedyś w Polsce prawa, że wałęsającego się samotnie psa w odległości większej miż 150m od zabudowań można zasitrzelić. Za dostareczenie odstrzelonego kundla do okolicznego Koła Łowieckiego można było w zamian uzyskać zapłatę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastrzelić agresywnego psa mozna dopiero wtedy gdy ten zagryzie jakieś dziecko. W tej sytuacji najpierw jakiś durny prokurator przedstawił zarzuty i akt oskarżenia a potem jakiś "sędzia" wyda wyrok w sprawie bezlitosnego, brutalnego przestępcy ! Polskie prawo to żenada. A sędziowie ... Brak słów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej to się dać zagryźć, to jakaś paranoja, a jak by tam było dziecko i by zostało pogryzione ? Co wtedy ? Wiem że można sobie gdybać itp. Ale w mojej opinii nie powinien zostać oskarżony, pozwolenie na broń ma, bez prawnie jej nie trzymał, można nawet to opisać jako obrona własna. Uniewinnić i tyle a dla właściciela psów jeszcze kare powinno się nałożyć że jego psy biegają i straszą ludzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Najlepiej to się dać zagryźć, to jakaś paranoja, a jak by tam było dziecko i by zostało pogryzione ? Co wtedy ? Wiem że można sobie gdybać itp. Ale w mojej opinii nie powinien zostać oskarżony, pozwolenie na broń ma, bez prawnie jej nie trzymał, można nawet to opisać jako obrona własna. Uniewinnić i tyle a dla właściciela psów jeszcze kare powinno się nałożyć że jego psy biegają i straszą ludzi.
No i tego samego zdania i ja jestem więc rozpisywał się nie będę bo tak jak napisał przedmówca co było by GDYBY ? a z tym musowo się liczyć przynajmniej przez tych którzy potrafią przewidywać i logicznie myśleć .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
brawo dla znanego przedsiębiorcy i myśliwego - zapewne uratował jakiemuś dziecku życie - ma Pan moje szczere gratulacje - mam nadzieje ze temida nie okaże się ślepa głucha i głupia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niehumanitarne zabicie owczarka niemieckiego zabił ze szczególnym okrucieństwem psa W Polsce myślistwo jest legalne. A dzik, lis czy zając ustrzelone legalnie przez myśliwego są zabijane humanitarnie? Odpowiadać powinien ten, kto spowodował zagrożenie dla życia ludzkiego i nie dopilnował psów. Pies ustrzelony przez myśliwego jest zabity niehumanitarnie? I do tego ze szczególnym okrucieństwem? A agresywne bestie, biegające bez kontroli, to wyraz miłości bliźniego? Nie chciałbym, aby moje dziecko było poddawane takiej dogoterapii. Bezpośrednie zagrożenie ze strony trzech wielkich psów może pozostawić traumę do końca życia. Wiem coś o tym, bo byłem w dzieciństwie pogryziony przez psa, Właściciel rzeźni nie odpowiada za psy. Właściciel hotelu, który dba o bezpieczeństwo w otoczeniu, jest karany. Życie psa ważniejsze niż życie i zdrowie ludzkie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
brawo myśliwy, może dzięki temu nieodpowiedzialny właściciel zacznie mysleć. CO BY BYŁO GDYBY TE DWA OWCZARKI SPOTKAŁY MOJE DZIECKO ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
res napisał:
wyskrobywać dzieci można do woli, ale odstrzelić agresywnej psiarni nie wolno? Prawa pedałów ważniejsze od praw małżonków, a pies wazniejszy od człowieka. Jakże wspaniałe osiągnięcia współczesnej cywilizacji, to już chyba raj na Ziemi zapanował???
Zgadzam się w 100 %. Raj na ziemi to chyba dla liberałów, lewicowców i innych, dla których bożkiem stało sie słowo "tolerancja" . Na ulicach miast coraz więcej psów ze swoimi panami i paniami, czasami aż strach przechodzić obok takich 6 nóg . Nie lubię groźnych psów, ale jeszcze bardziej ich właścicieli ! I proszę mnie nie posądzać ,że nie jestem tolerancyjnym. W tej demokracji przesiąkniętej "terrorem tolerancji" muszę być tolerancyjnym, ale nikt mnie nie zmusi ,żebym akceptował i lubił wszystkich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wszyscy jesteście porabani , wychowywaliście się ze zwierzetami przez scianę i dlatego nienawidzicie zwierzat i nie chodzi tu tylko o psy ale generalnie o zwierzeta , awans cywilizacyjny zaczyna działać od drugiegi pokolenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co robił powiatowy lekarz weterynari w tym czasie? Nie było żadniej reakcji? Siedziba piw między wspomnianymi przedsiębiorcami jest 100 metrów dalej. http://tnij.org/h2iw Moim skromnym zdaniem jeżeli to była prawda to były podstawy do załątwienia samopas biegających zwierząt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nasuwa się taki wniosek: jeżeli zaatakuje cię pies, to zanim zaczniesz się bronić najpierw sprawdź kto jest jego właścicielem. I w zależności od tego albo ukatrupiasz bydlaka albo wspaniałomyślnie dajesz się pogryźć, dając przy okazji jeszcze zarobić organom "wymiaru sprawiedliwości", weterynarzom, pielęgniarkom od zastrzyków itp. itd. Czyli.... Welcome to Poland
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko truć, nie strzelać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...