Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Park Pamięci w Zamosciu wniosek

Utworzony przez Janusz, 21 maja 2010 r. o 23:34
Witam serdecznie miłych Zamościan poniżej przedstawiam wniosek oczywiście dla chętnych ,a wierzę ,że tacy się znajdą pozdrawiam Zamojska inicjatywa posadzenia dębów Zamość 18 maja 2010r. Pan Marcin Zamoyski Prezydent Zamościa Szanowny Panie Prezydencie, Zwracamy się z uprzejmą prośbą oraz - zgodnie z postanowieniami art Art. 221 k.p.a. i artykuły następne - wnioskiem założenia w Zamościu Parku Pamięci 96 dębów - ku czci Ofiar katastrofy, szlachetnych Polaków poległych pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010r., oraz ofiar zbrodni Katyńskiej 1940r. - kilkadziesiąt kolejnych dębów. Oczywiście jeśli możliwa bedzie mniejsza ilość drzew- to też będzie radość . Wnosimy także i prosimy o przekazanie z zasobów miasta godnej działki na Park Pamięci. W internecie łatwo znajdziemy więcej informacji na temat sadzenia dębów katyńskich upamiętniających naszych szlachetnych Rodaków poległych na katyńskiej ziemi przede wszystkim www.parafiada.pl , czy www.katyn-pamietam.pl. Niedawno rozmawiałem także ze znajomym z Bieżunia w woj. mazowieckim , który opowiadał mi o realizacji tej bardzo ważnej inicjatywy . Dzisiaj w dniu 18 mają w 90 rocznicę urodzin Karola Wojtyły warto rozpowszechnić ten pomysł , proponuję zatem - zasadźmy w Zamościu 96+1 dębów , które będą upamiętniały wielkich Polaków na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią, prezydentem Ryszardem Kaczorowskim, Anna Walentynowicz , znaną jako Anna Solidarność, najwyższych dowódców wojska polskiego, szefów urzędów państwowych , przedstawicieli rodzin katyńskich i wielu innych znamienitych osób z rożnych środowisk, ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, ludzi którzy w służbie Rzeczypospolitej, udawali się z narodową pielgrzymką by oddać część tysiącom naszych Rodaków zamordowanych w Katyniu . Bardzo ważne jest również żeby posadzić kilkadziesiąt dębów pomników, upamiętniających bohaterów Zamojszczyzny zamordowanych na ziemi katyńskiej na rozkaz przywódców Związku Sowieckiego Stalina , Mołotowa ( premier, minister spraw zagranicznych) Berii ( szef NKWD) , Woroszyłow ( minister obrony)... . Oczywiście przed akcją sadzenia drzew warto szybko odnaleźć o informacje o tych pomordowanych zamojskich oficerach oraz przygotować odpowiednie tablice , ale zostało jeszcze dość czasu. Bardzo ważne jest aby w takim miejscu pamięci powinien znajdować się KRZYŻ, gdyż jak pisał nasz narodowy wieszcz Adam Mickiewicz „tylko pod tym krzyżem tylko pod tym znakiem Polska będzie Polska a Polak Polakiem” Szanowny Panie Prezydencie, smutne to i bolesne ale właśnie śmierć naszych rodaków pod Smoleńskiem - pamiętajmy o konieczności poznania prawdy o jej przyczynach! - pokazała całemu światu ogrom cierpień polskiego narodu, będących wynikiem stalinowskiego terroru. Bardzo pozytywne jest to ,że na tak wielkim cierpieniu rodzą się lepsze stosunki pomiędzy narodem polskim a rosyjskim jakże wielu zwykłych Rosjan poczyniło w ostatnich tygodniach pozytywne gesty i działania względem nas Polaków. Wracając do tematu zasadzenia dębów - pamiątek wydarzeń w katyńskim lesie - wydaje się ważne znalezienie odpowiedniego miejsce, godnej działki z zasobów miasta w Zamościu na utworzenie Parku Pamięci. Natomiast jeśli chodzi o datę zasadzenia drzew to wydaje mi się ,że może 10 lub 12 czerwca 2010r.? ,ta ostatnia jest znamienną datą w historii hetmańskiego grodu: 12 czerwca 1580 r. król Stefan Batory potwierdził akt lokacji Zamościa z 10 kwietnia 1580 roku nadał także miastu herb, 12 czerwca 1583 r. miał miejsce na Wawelu iście królewski ślub Jana Zamoyskiego z bratanicą króla Gryzeldą Batorówna, 12 czerwca 1912 r. urodził się ostatni Ordynat Jan Zamoyski, 12 czerwca 1999 r. miało miejsce największe wydarzenie w historii Zamościa, a hetmański gród odwiedził Jan Paweł II, w uroczystościach brało uczestniczyło kilkaset tys. wiernych. Myślę zatem, że warto nawiązać do tej tradycji i dołączyć kolejna datę 12 czerwca 2010r ? a drzewa będą rosły i z każdym rokiem wzrośnie w naszych sercach szlachetna postawa odzwierciedlająca dumę z życia, dokonań i śmierci naszych Rodaków poległych na ziemi katyńskiej . Uczniowie Liceum im Jana Zamoyskiego. lub też innej szkoły zapragną opiekować się Parkiem dębów pamięci kształtując charaktery w polskim i patriotycznym duchu. W ten sposób - oczywiście to tylko pewien przyczynek , potrzebne są także lekcje , wykłady wycieczki...- młodzi ludzie będą uczyć się historii naszej Ojczyzny , kształtować patriotyzm i charakter w nawiązaniu do polskiej tradycji i wartości a także wyrabiać w sobie poszanowanie dla przyrody również niezmiernie istotne obecnie zarówno w naszym kraju jak i w całej Unii Europejskiej. Dodatkowym atutem będą nowe zielone tereny , których nie mamy zbyt wiele w naszym idealnym mieście. Informacje o inicjatywie tej ta zostawiłem też na zamojskich forach internetowych forum zamość roztocze net... -- Człowiek nie może pozwolić, żeby prawda została wydarta pod pozorem niczym nieograniczonej wolności, nie można zagubić w sobie krzyku sumienia, jako głosu Prawdy, która go przerasta, ale która jednocześnie czyni go człowiekiem i stanowi o jego człowieczeństwie Jan Paweł Wielki Pozostajemy z wielkim poważaniem i prosimy o pozytywne rozpatrzenie wniosku Janusz . prawnik admin forum Zamość w latach 2003-2007, przewodnik po Zamościu i Roztoczu januszx@gazeta.pl Wniosek powyzszy mozna wydrukować i złozyć u Pan Prezydenta Marcina Zamoyskiego Bardzo dziękuję Janusz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobry to pomysł , ja to sie nad jednym zastanawiam popatrzcie Ten Stalin Beria , wymordowali nam tych wspaniałych rodakow cały tysiace a ze trzy lata pozniej polscy komunisci uzgadniali ze Stalinem i innymi sowietami rząd komunistyczny w Polsce ten PRL , a dlaczgo nie słuchali się Sikorskiego ,rządu londyńskiego który mówił apelował,że zgineli Polacy w lesie w Katyniu i innych miejscach ?ze jak mozna z tymi ludzimi rzad tworzyc , jak mozna było podjac wspolprace z takimi sowieckimi zbrodniarzami ? a potem jeszcze sciagali i mordowali ludzi z AK. Jest o tym o "zaplutych karlach reakcji " wystawa w Tomaszowie w muzeum , wlasnie została otwarta to zapraszam tez do Tomaszowa i stad tez zgineli w Katyniu i dlaczego tutaj w tym miescie nie upamietnic tych ludzi pomordowanych ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda jeszcze ,że nie w Tomaszowie bo musicie wiedzieć ze we wrzesniu tamtego roku Prezydent Kaczorowski odebrał tytuł Honorowego Obywatela Tomaszowa i był w Tomaszowie!!! zdąrzył na szczęscie i zwiedził miasto. A wielki to człowiek antykomunista , zawsze słuzył Polsce, warto to uhonorować
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Tomaszowie to nie wiem , ale z pewnością warto takie dęby pamieci ofiar katastrofy smoleńskiej, na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim posadzić w Komarowie, tym bardziej ,że jest to mijsce największęj , i jakże ważnej bitwy polskiej konnicy w XX wieku .Ostatnio byłem w Kościele Świetgo Krzyża gdzie odbywała się msza święta z okazji upamiętnienia miejsca Bitwy Warszawskiej 1920r. , bitwy , która zatrzymała bolszewików Także warto taki park pamięci posadzić w Komarowie , już niedługo 90 rocznica. Pozdrawiam Janusz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Inicjatywa powstania Parku Pamięci na cześć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem w Zamościu to bardzo dobry po- mysł.Ludzie Ci zapłacili najwyższą cenę za to aby wreszcie cały świat się dowiedział że rosjanie dopuścili się w le- sie pod Katyniem bestialskiego i perfidnego LUDOBÓJSTWA i przez bezmała 70 lat nie chcieli się do tego przyznać. Jako Polak i obywatel tego świata nie mogę tej jakże straszliwej zbrodni na moich rodakach inaczej nazwać.Uważam również,że taka inicjatywa powinna powstać nie tylko w Zamościu ale w innych grodach naszej umiłowanej Ojczyzny także.Mam taką skromną nadzieje,że Polacy staną na wysokości zadania i pokażą światu że są prawdziwymi patrio- tami na codzień a nie tylko od święta.Liczę tutaj przede wszystkim na polską młodzież.1.dhm
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość 1.dhm napisał:
Inicjatywa powstania Parku Pamięci na cześć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem w Zamościu to bardzo dobry po- mysł.Ludzie Ci zapłacili najwyższą cenę za to aby wreszcie cały świat się dowiedział że rosjanie dopuścili się w le- sie pod Katyniem bestialskiego i perfidnego LUDOBÓJSTWA i przez bezmała 70 lat nie chcieli się do tego przyznać. Jako Polak i obywatel tego świata nie mogę tej jakże straszliwej zbrodni na moich rodakach inaczej nazwać.Uważam również,że taka inicjatywa powinna powstać nie tylko w Zamościu ale w innych grodach naszej umiłowanej Ojczyzny także.Mam taką skromną nadzieje,że Polacy staną na wysokości zadania i pokażą światu że są prawdziwymi patrio- tami na codzień a nie tylko od święta.Liczę tutaj przede wszystkim na polską młodzież.1.dhm
Pomysł to dobry z takim miejscem pamięci , tylko jest kłopot bo Zamoyski współpracuje z PO a przecież pamiętamy jak ta partia traktowała prezydenta Kaczyńskiego i tu jest problem ale działać to trzeba na pewno bo jak działać nie będziemy to nic nie będzie i racje masz też z młodzieżą żeby się dało zarazić młodzież tym pomysłem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
osti napisał:
Pomysł to dobry z takim miejscem pamięci , tylko jest kłopot bo Zamoyski współpracuje z PO a przecież pamiętamy jak ta partia traktowała prezydenta Kaczyńskiego i tu jest problem ale działać to trzeba na pewno bo jak działać nie będziemy to nic nie będzie i racje masz też z młodzieżą żeby się dało zarazić młodzież tym pomysłem
Prezydentem jest Pan Marcin Zamoyski i w związku z tym jest On adresatem wniosku, dodatkowy wniosek został skierowany już kilka dni temu do Wójta Gminy Zamość ,który oczywiście również można pobierać z tego forum i kierować do Prezydenta względnie do Wójta. Mam też najnowsze informacje o pięknie rozwijającej się inicjatywie powstania Parku Pamięci, naszą inicjatywę popierają stowarzyszenie www.parafiada.pl katyn pamiętam , którego prezesem był ojciec Joniec , zginął pod Smoleńskiem wraz z prezydentem prof Lechem Kaczyńskim i pozostałymi ofiarami katastrofy. Natomiast ja jestem w kontakcie z Panią prezes stowarzyszenia Parafiada, dodam tylko ,że dzięki tej pięknej incjatywie udało się już posadzić kilka tysięcy dębów katyńskich , dalsze informacje już niebawem... wnisek do Wójta można drukować podpisywać i przkazywać pod adres Peowiaków 72 Pobierz oryginalny załącznik. Zamojska inicjatywa posadzenia dębów Zamość 18 maja 2010r. pamięci www .Katyn-pamietam.pl Pan Ryszard Gliwiński, Wójt Gminy Zamość Szanowny Panie Wójcie, Zwracamy się z uprzejmą prośbą oraz - zgodnie z postanowieniami art Art. 221 k.p.a. i artykuły następne składamy wniosek pomocy przy założeniu w Zamościu Parku pamięci dębów - ku czci Ofiar katastrofy, szlachetnych Polaków poległych pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010r., oraz ofiar zbrodni Katyńskiej 1940r. - kilkadziesiąt kolejnych dębów. A także - w ten papieski dzień - posadzenia dębu dla Jana Pawła II. W internecie łatwo znajdziemy więcej informacji na temat sadzenia dębów katyńskich upamiętniających naszych szlachetnych Rodaków poległych na katyńskiej ziemi przede wszystkim www.parafiada.pl , czy www.katyn-pamietam.pl. Niedawno rozmawiałem także ze znajomym z Bieżunia w woj. mazowieckim , który opowiadał mi o realizacji tej bardzo ważnej inicjatywy . Dzisiaj w dniu 18 mają w 90 rocznicę urodzin Karola Wojtyły warto rozpowszechnić ten pomysł , proponuję zatem - zasadźmy w Zamościu 96+1 dębów , które będą upamiętniały wielkich Polaków na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią, prezydentem Ryszardem Kaczorowskim, Anna Walentynowicz , znaną jako Anna Solidarność, biskupem polowym gen. Tadeuszem Płoskim, najwyższych dowódców wojska polskiego, szefów urzędów państwowych , przedstawicieli rodzin katyńskich i wielu innych znamienitych osób z rożnych środowisk, ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, ludzi którzy w służbie Rzeczypospolitej, udawali się z narodową pielgrzymką by oddać część tysiącom naszych Rodaków zamordowanych w Katyniu . Bardzo ważne jest również żeby posadzić kilkadziesiąt dębów pomników, upamiętniających bohaterów Zamojszczyzny poległych na ziemi katyńskiej w 1940r na rozkaz przywódców Związku Sowieckiego Stalina , Mołotowa ( premier, minister spraw zagranicznych) Berii ( szef NKWD) , Woroszyłow ( minister obrony)... . Oczywiście przed akcją sadzenia drzew i tu szczególna prośba Panie Wójcie warto szybko odnaleźć o informacje o tych zamojskich oficerach oraz przygotować odpowiednie tablice pamiątkowe , ale miejmy nadzieję wystarczy czasu. Myślę również ,że w takim miejscu pamięci powinien znajdować się KRZYŻ, gdyż jak pisał nasz narodowy wieszcz Adam Mickiewicz „tylko pod tym krzyżem tylko pod tym znakiem Polska będzie Polska a Polak PolakiemPanie Wójcie, smutne to i bolesne ale właśnie śmierć naszych rodaków pod Smoleńskiem - pamiętajmy o konieczności poznania prawdy o jej przyczynach !- pokazała całemu światu ogrom cierpień polskiego narodu, będących wynikiem stalinowskiego terroru. Bardzo pozytywne jest to ,że na tak wielkim cierpieniu rodzą się lepsze stosunki pomiędzy narodem polskim a rosyjskim jakże wielu zwykłych Rosjan poczyniło w ostatnich tygodniach pozytywne gesty i działania względem nas Polaków. Szanowny Panie Wójcie, wracając do tematu zasadzenia dębów - pamiątek wydarzeń w katyńskim lesie prosimy o pomoc w przygotowaniu krzyża, tablic pamiątkowych, wyszukania informacjio zamordowanych w Katyniu 1940r. Bohaterach Zamojszczyzny. Krzyż katyński przed kościołem Św. Katarzyny ważne że jest, ale historia się toczy, ostatnio miały miejsce tak tragiczne wydarzenia w Smoleńsku. Natomiast jeśli chodzi o datę zasadzenia drzew to wydaje mi się ,że może 10 lub 12 czerwca 2010r.? ,ta ostatnia jest znamienną datą w historii hetmańskiego grodu: 12 czerwca 1580 r. król Stefan Batory potwierdził akt lokacji Zamościa z 10 kwietnia 1580 roku nadał także miastu herb, 12 czerwca 1583 r. miał miejsce na Wawelu iście królewski ślub Jana Zamoyskiego z bratanicą króla Gryzeldą Batorówna, 12 czerwca 1912 r. urodził się ostatni Ordynat Jan Zamoyski, 12 czerwca 1999 r. miało miejsce największe wydarzenie w historii Zamościa, hetmański gród odwiedził Jan Paweł II a w uroczystościach brało udział kilkaset tysięcy wiernych. Myślę zatem, że warto nawiązać do tej tradycji i dołączyć kolejna datę 12 czerwca 2010r ? a drzewa będą rosły i z każdym rokiem wzrośnie w naszych sercach szlachetna postawa godna naszych Rodaków . Może też uczniowie Liceum im Jana Zamoyskiego ...lub też innej szkoły zapragną opiekować się Parkiem dębów kształtując charaktery w polskim i patriotycznym duchu ?. W ten sposób - oczywiście to tylko pewien przyczynek , potrzebne są także lekcje , wykłady wycieczki...- młodzi ludzie będą uczyć się historii naszej Ojczyzny , kształtować patriotyzm i charakter w nawiązaniu do polskiej tradycji i wartości a także wyrabiać w sobie poszanowanie dla przyrody również niezmiernie istotne obecnie zarówno w naszym kraju jak i w całej Unii Europejskiej. Informacje o inicjatywie tej ta zostawiłem też na zamojskich forach internetowych forum zamość roztocze net... „Człowiek nie może pozwolić, żeby prawda została wydarta pod pozorem niczym nieograniczonej wolności, nie można zagubić w sobie krzyku sumienia, jak
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czytałem ostanio trochą o tych dębach i wiem że takie dęby są sadzone dla bohaterów Katynia czterdziestego roku w wielu miejscach w Polsce ale dla ofiar tej smoleńskiej katastrofy to mniej jest informacji na ten temat?. Chociaż rzeczywiscie warto upamiętnić te ofiary , przecież oni pochodzili ze wszystkich środowisk czy partii w Polsce a wszyscy służyli tej idei lecieli do Katynia żeby przypomniec światu i nam jak wielka tam sie tragedia wydarzyła i można powiedzieć ,że chociaż to straszne informacja poszła w świat jeszcze mocniej niż się oni spodziewali
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł świetny !, wydrukowałam wniosek i podpisaliśmy kilka osób i juz jest u Prezydenta Zamoyskiego i miejmy nadzieje upamiętnimy naszych patriotów Polaków
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jol napisał:
Pomysł świetny !, wydrukowałam wniosek i podpisaliśmy kilka osób i juz jest u Prezydenta Zamoyskiego i miejmy nadzieje upamiętnimy naszych patriotów Polaków
Ciekawy jestem jaka będzie odpowiedź tylko,że Zamoyski jest związany z PO to raczej wątpie czy się zgodzi .Ale myśl warta jest zainteresowania i kto wie pewnie kiedys się uda ,w jakis sposób uchonorować tych naszych Rodaków z prezydentem Kaczyńskim na czele.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten las zachowa pamięć Poległych pod Smoleńskiem wśrod następnych pokoleń. Myślę, że młode pokolenie potrzebuje takich inicjtyw, w każdym razie ja tak! Módlmy się za Polskę!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam serdecznie , Bardzo miło jest widzieć ,że inicjatywa upamietnienia Polaków poległych w 1940 i 2010 r spotyka się z tak masowym poparciem, oczywiście zachęcam do dalszego pisania na forum Dziennika Wschodniego i dzielenia sie swoimi uwagami . Dziś byłem w siedzibie Stowarzyszenia , które zajmuje się sadzeniem dębów Pamieci dla Ofiar Katynia 1940 r, Stowarzyszenia , którego prezesem jeszcze do 10 kwietnia był Ojciec Józef Joniec - zginął wraz z naszym Prezydentem profesorem Lechem Kaczyńskim i pozostałymi szlachetnymi Polakami nieopodal katyńskiego lasku. [b]Rozmawiałem z aktualną Prezes Panią Renatą Wardecką , która tym razem pisemnie (wczesniej ustnie) udzieliła wspracia dla tej inicjatywy upamiętnienia 96 ofiar 10 kwietnia oraz Ofiar zamordowanych w Katyniu 1940 -a pochodzących z naszej zamojskiej ziemi. Oczywiście mam stosowne pismo , które także postaram sie przedstawić na forum ( kwestia skanowania) . Wiem także - mam potwierdzone inforamcje, że wiele wniosków podpisanych przez Zamościan zostało przekazanych do Prezydenta Pana Marcina Zamoyskiego i do Wójta Pana Wójta Gliwińskiego. Oczywiście wciąż zachęcam do drukowania znajdującego się na forum wniosku, podpisywania i wysyłania do naszych urzędów. Po uzyskaniu nastepnych inforamcji przedstawię je na forum serdecznie pozdrawiam Janusz -- "Różaniec jest równocześnie medytacją i prośbą. Wytrwałe błaganie zanoszone do Matki Bożej opiera się na ufności, że macierzyńskie wstawiennictwo wszystko może uzyskać od Serca Syna" Jan Paweł II
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciakaw jestem jak zareaguje Prezydent ? ale chyba w końcu te dęby będą rosły ! słyszałem ,że w Hrubieszowie już posadzili nie wiem czy prawda to?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
VETO - NIE ZGADZAM SIĘ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dęby pamięci jak wspomniano we wniosku winny być zasadzone również dla zamojskich Ofiar rozkazu Stalina, Mołotowa(premier ZSRR w tym czasie) i pozostałych towarzyszy. Zginęło wielu naszych szlachetnych Rodaków w 1940 roku, a pochodzących z Zamojszczyzny: początek listy: Balcewicz Bronisław, ur. 14.IX.1895 Wilno, zamordowany w Charkowie. Komendant Powiatowej Komendy Uzupełnień w Zamościu Bibiło Wiktor, ur.28.XI.1897, zamordowany w Twerze. Podkomisarz, funkcjonariusz Policji Państwowej w Zamościu Błądek Michał, ur. 27.IX.1891 Jeżowe, zamordowany w Charkowie. Kapitan rezerwy, 9 Pułk Piechoty Legionów w Zamościu, Doktor Praw, dyrektor przedsiębiorstwa eksportowego Bodnarowski Aleksander, ur. 24.VI.1906 Herby Wielkie, zamordowany w Katyniu. Podporucznik rezerwy, 9 Pułk Piechoty Legionów w Zamościu Brzozowski Alojzy, ur.28.III. 1897, zamordowany w Charkowie Major, Ośrodek Zapasowy 9 Dywizji Piechoty Chądzyński Bronisław Józef, ur. 3.IX.1897 Jenakijew, zamordowany w Katyniu Porucznik rezerwy, kadra 3 Dyonu Taborów Chmielewski Mieczysław, ur. 19.X.1899 Żytomierz, zamordowany w Charkowie Podporucznik rezerwy, 9 Pułk Piechoty Legionów w Zamościu, ekonomista Chrzanowski Jan, ur. 19.X.1898, zamordowany w Charkowie Major piechoty, Ośrodek Zapasowy 9 Dywizji Piechoty Curyłło Tadeusz, ur. 5.X. 1910, zamordowany w Katyniu Podporucznik, 2 Pułk Piechoty Legionów, zastępca komendanta powiatowego Przysposobienia Obronnego w Zamościu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak widzę wielu było oficerów zamojskich , którzy zostali zamordowani w Katyniu w roku 1940 . Poczytałem sobie trochę o tej akcji 'Katyń ocalić od zapomnienia' na www.parafiada.pl Kilka tysięcy drzew już w Polsce rośnie , to i dobrze ,że będą rosły też w Zamościu. A dowiedziałem sie ,że w Zamościu jest tylko kilka dębów co upamietniają naszych oficerów Trzeba mieć nadzieję ,że będzie wiiięcej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
12 czerwca to było zbyt mało czasu. Pozostawiam jeszcze informacje ,że nowy termin posadzenia dębów to 17 września 2010 - rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę lub pół roku od katastrofy czyli 10 października 2010. Przesyłam pozdrowienia Janusz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...