Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
To JP2 nie wiedział o jego CNOTACH???
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Mówiąc krótko: opinia zamojskiego stowarzyszenia na temat arcybiskupa Andrzeja Szeptyckiego jest oparta na mitach i uprzedzeniach, a nie na faktach. Metropolita greckokatolicki w latach 1941-1944 wystosował szereg enuncjacji oficjalnych, w których jednoznacznie potępiał mordowanie ludzi (w latach 1941-41 odnosiło się to głównie to Żydów i Ukraińców - ofiar terroru wewnętrznego rozpętanego przez OUN-b, a w latach 1943-44 już głównie do Polaków). Tezy, jakoby "akceptował ludobójstwo" czy "nie posiadał wrażliwości na cierpienie ludzkie" są zwykłym oszczerstwem. Mało znany jest fakt, że pod jego auspicjami (a częściowo w jego własnej rezydencji) zakonnicy greckokatoliccy prowadzili akcję ratowania dzieci żydowskich. Natomiast prawdą jest, że apele metr. Andrzeja nie zdołały "zablokować ludobójstwa" - jednakże prawdą jest i to, że w raportach podziemia polskiego spotyka się tezę, że wpływały one pozytywnie na stosunek "neutralnej" ludności ukraińskiej do Polaków. Nie były zatem bez znaczenia. I nie bez przyczyny OUN-b w pewnym momencie ogłosiła metropolitę jednym ze swych wrogów. O tym pisał był nawet nieżyjący prof. Edward Prus. Niestety, działaczom zamojskiego stowarzyszenia najwyraźniej brakuje wiedzy albo uczciwości intelektualnej.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Takich "świętych" jest cały panteon. Z ambony się o tym nie dowiecie a i Wołoszański też nie zrobi z tego sensacji. Bo i po co? Ciemny lud to posłuszny lud. Paciorek, taca i do roboty!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nie może to być!! Wnuk Aleksandra Fredry był diabłem???
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Przeczytaj sobie wspomnienia ks.isakowicza o metropolicie Szeptyckim /bardzo krótko- o błogosławieństwie dla SS galizien, popieraniu A Hitlera, popieraniu ruchu UPA- wystarczy/ trzeba troche poczytać, może czas wg ciebie na Bandere albo innych zbrodniarzy uhonorować, Chyba ze jesteś ukraincem, wtedy jedz do Donbasu.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Guest (5 grudnia 2015 o godzinie 16:40) To JP2 nie wiedział o jego CNOTACH??? A ty wiedziałeś ? Gdy Niemcy zdobyli Kijów, metropolita lwowski abp Andrzej Szeptycki wysłał gratulacje do Hitlera. Udzielił też poparcia dla zbrodniczej 14 Dywizji SS "Galizien", która w kwietniu 1943 r. świętowała swoje powstanie we lwowskiej katedrze greckokatolickiej. - Najbardziej szokujące jest jednak to, że jego postawa w czasie wojny nie przeszkadza obecnym władzom obrządku greckokatolickiego starać się o beatyfikację metropolity. W 1958 i 1962 r. planom tym przeciwstawił się prymas Polski, kard. Stefan Wyszyński. Jednak obecnie sprawa znów powróciła.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Niestety, działaczom zamojskiego stowarzyszenia najwyraźniej brakuje wiedzy albo uczciwości intelektualnej.
Być może? Dlaczego, pamiętający te czasy, kardynał Wyszyński dwukrotnie (w 1962 i 1958) zablokował proces beatyfikacyjny Szeptyckiego? Brakowało mu wiedzy czy uczciwości? 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Niech robią z mordercy świętego.nie od dziś wiadomo że gdy bozia chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
1/12 mocno miesza, chce święcić szeptyckiego, a Rotmistrza Pileckiego wstrzymuje. Widocznie musi powymierać komusza kadra !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Poczytałem na temat Andrzeja Szeptyckiego i widać wyrażnie,że był on bardzo konsekwentnym zwolennikiem utworzenia niepodległego państwa ukraińskiego.Robił wszystko w zmieniającej się dynamicznie historii i sytuacji politycznej (zwłaszcza po I wojnie światowej i w czasie II) z myślą o niepodległej Ukrainie.Kościół Greckokatolicki (Unicki) stał się narodowym kościołem ukraińskim.Takie poglądy i działanie nie są chrześcijańskie,ponieważ prawdziwi chrześcijanie nie są zwolennikami jakiejkolwiek ojczyzny ziemskiej,lecz niebiańskiej - czyli Królestwa Bożego. (JW.ORG)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Czy rodzeństwo Andrzeja Szeptyckiego też było opętane przez diabła?? W takim razie ziemia zamojska jest skażona!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W Biblii Bóg wyrażnie wyjawił,że rządy polityczne są pod wpływem szatana diabła i jego demonów (Apokalipsa 13:1,2). "Jeżeli ktoś oddaje cześć bestii i jej wizerunkowi i przyjmuje znamię na swe czoło lub na swą rękę,to będzie też pił wino gniewu Bożego ..."(Apokalipsa 14:9,10).Jeśli ktoś popiera rządy polityczne istniejące na świecie (w jakiejkolwiek formie by one były),czynnie lub biernie - ten popiera rządy szatana diabła - i musi liczyć się z niezadowoleniem Boga ze swojej postawy. (JW.ORG)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jan Paweł II wyraził nadzieję zobaczenia Szeptyckiego „w chwale świętych”. Skoro św. Jan Paweł II chciał Szeptyckiego „w chwale świętych” to niech się staje - mnie to zwisa.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
- mnie to zwisa. Biedny człowiek , nic nie stoi wszystko zwisa . Bez domu , bez rodziny , bez państwa , bez niczego , samotny , nieszczęśliwy , zatruty propagandą , inteligentny a bez rozumu , ja wielkie , kłamstwo wielkie , współczucia żadnego ,...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
cyt. Jan Paweł II wyraził nadzieję zobaczenia Szeptyckiego „w chwale świętych”. Skoro św. Jan Paweł II chciał Szeptyckiego „w chwale świętych” to niech się staje - mnie to zwisa. Jak to jest być debilem. To się nabywa czy takim trzeba się urodzić ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Myślą, że ich kościół jest lepszy ? Zapytajcie Hosera.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Abp Andrzej Szeptycki blogoslawil pelna geba bestie Adolfa Hitlera oraz niemiecka armie nazistow w czerwcu i lipcu 1943 r., tym samym z pelna swiadomoscia grzeszyl smiertelnie, zdradzajac Chrystusa Pana, Kosciol katolicki, II Rzeczypospolita Polska, ktorej slubowal wiernosc, zdradzal podle zwyklego czlowieka.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Witam. Nawet jesli papiez Jan Pawel II wyrazil taka nadzieje we Lwowie w 2002 r., to nie okreslil czasu kiedy to ma sie dokonac. Za 1500 lat to kto wie.....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zamoscianie i wszyscy ludzie dobrej woli, ludzie uczciwi rozwazcie w sercu i sumieniu tylko chocby ten czyn tego lotra abp Szeptyckiego. Otoz 22 lipca 1941 r. juz po zajeciu przez Niemcow Malopolski Wschodniej Metrpolita Lwowa Andrzej Szeptycki wyslal osobiscie deklaracje do bestii Adolfa Hitlera, w ktorej wlasnorecznie podpisal gotowosc, chec udzialu w budowaniu nowego porzadku w Europie. Znaczy tego niemieckiego, nazistowskiego porzadku, w ktorym nie bylo miejsca dla Zydow, Cyganow, Polakow, Rosjan i ogolnie Slowian, my wszyscy mielismy byc eksterminowani! Slawomir Tomasz Roch P.S. Naturalnie w poprzednim wpisie nie chodzi o rok 1943 tylko o rok 1941. Pisalem w drodze do pracy! Gnida przez swoje czyny abp Andrzej Szeptycki juz wyczul w 1943 r. kleske Niemcow i juz ich wielce potepial podly lotr!
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: