Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Żurawlów: Antyłupkowy protest trwa już dwa tygodnie

Utworzony przez czytelnik, 14 czerwca 2013 o 11:00 Powrót do artykułu
"Protest odbywa się na drodze gminnej, więc policja nie może interweniować."   Naprawdę, Policja nie może, a "drogówka" też nie?  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Tak się zastanawiam od czego właściwie jest Policja w tym pięknym kraju pieroga i zalewajki. Od pilnowania porządku zdecydowanie NIE. Łatwiej im dać suszarkę i niech łapia kierowców tak jak i SM zresztą.   Jeśli Chewron ma wszystkie prawomocne pozwolenia to na mocy czego Policja nie dba o to aby te decyzje weszły w życie a firma rozpoczęła zaplanowane prace.   Swoją drogą jeśli tam odbywają się msze święte to jasno widać kto nie dostał tyle ile się spodziewał i teraz buntuje lokalną gawiedź. Pewnie Chewron nie zna jeszcze polskich realiów a za nauki się przecież płaci.    Niech będzie pochwalony.  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Odciąć im gaz zlikwidować stacje paliw i niech siedzą przy świeczkach. Polski naród zawsze przeciwko sobie samym. Lepiej pchać ruskim kasę za gaz niż mieć swój.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
bardzo dobrze robią, ze protestuja. popieram
Zaloguj się, aby oddać głos
0
CIEMNOTA WIEJSKA,ZAŚCIANEK,PRZECIWKO UNI TEŻ PROTESTOWALI A TERAZ WYCIĄGAJĄ ŁAPSKA PO DOPŁATY.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
--------------------------------WSTYD   DLA  LUBELSZCZYZNY  I  ZAMOŚCIA !-------------------------------------- Oczywiście  Konstytucja RP daje  Chłopkom  prawo  protestu  ale  ta  sama  Konstytucja RP  oskarża  tych  Chłopków  o  DZIAŁANIA  WBREW  INTERESOM  PAŃSTWA  POLSKIEGO (!).   W  interesie  Rosji  jest  aby  takich "protestów"  odbywało  się  jak  najwięcej !.  Rosyjscy  Agenci  z  dużymi  pieniędzmi  penetrują  Polskę  z  dużymi  milionami  i  wyłuskują  tzw."liderów wiejskich"  i  poprzez  Ich  konta  bankowe  mobilizują Chłopków  do  protestów .   Pieniądze  ludzi  zmieniają  nawet w  środowiskowe  "hieny" .                           Obecne  władze  przymykają  "oko"  na  te  przekupowanie  pieniędzmi  gdyż  i  Państwo  ma z tego swoją  "dole" i to kilkudziesięcio milionową !.     Mamy  za  przykład , Azoty  w  Puławach  walczyło  aby  pozostać niezależnym  zakładem pracy , niezależnym  od  Azotów  Tarnów  bo  Puławy  przynosiły  zyski  ale  Ruskie  zaplanowali  przejąć  całe  Azoty Polska  i  dlatego  chcieli  Puławy przyłączyć  do  Azotów  Tarnowa (?).   W  walkę  o  Azoty  Puławy  włączył  się  także  Prezydent  Puław  i  SOLIDARNOŚĆ .     Byliśmy na  Demonstra cji  w  Warszawie  i   Minister  ścieme  czynił  jaka  to  niby  korzyść  w  połączeniu  tych  dwóch  zakładów.  A   okazało  się , że  Pracowników  zlekceważono  gdyż  negocjacje  z  Ruskim  w  sprawie  Azoty  Tarnów  prowadził.... sam  aferzysta  komuch  Stolzman  Kwaśniewski !.     Ruskie  w  Polsce  rządzą  milionami !!!.  Dlatego  i  tam  w  zamoiskim  w  Żurawłów  sprawdżcie  tylko  legalność  amerykańskiej  firmy  i...  DAJCIE AMERYKANOM  POMÓC  WAM  POLAKOM ! .     Agenci  CBA  szybko  dojdą  którzy  to  "rolnicy"  "współ pracują" z  Rosjanami ? .
Zaloguj się, aby oddać głos
0
"Antyłupkowy protest"? Wcześniej powinni wziąć udział w Antygłupkowym proteście", to potem w tym, w którym teraz uczestniczą nie braliby już udziału? ;-)))
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Kto jest przeciw niech się przejedzie się do Lubocina koło Wejherowa, tam było szczelinowanie i nic się nie stało a lokalna ludność jest zadowolona. W o średnicy ok. 5 cali zabezpieczony kilkoma warstwami stali i cementu wtłacza się płyn szczelinujący na głębokość ok. 3km pod ziemią i ciecz jest wtłaczana tylko i wyłącznie tam w specjalnie perforowane rury. Wodę do picia to masz góra na głębokości 100m i nie ma szans żeby coś się tam dostało. To dla Polski wielka szansa bo jesteśmy uzależnieni od ruskich i tylko im zależy żeby nam się nie udało. Dziwne, że nikt nie protestuje przeciwko zabiegom kwasowania, który wtłacza się w otwór albo pracach na otworach siarkowodorowych, który jest bardzo toksyczny... Wiem co mówię, ponieważ jestem z wykształcenia wiertnikiem i pracuję na takich otworach (nie dla chevrona). Nigdzie w Polsce się nie protestuje tylko na Lubelszczyźnie, wstyd.. Polecam również Pławce, Syczyn i inne miejscowości gdzie już było to okropne szczelinowanie.  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
  Zobaczcie co sie dzieje tam gdzie to juz trwa najmniej od paru lat nie tam gdzie dopiero zaczynaja. NP w Kanadzie . Ludzie nie moga z tym zyc, ich ziemia i domy STRACILY  wartosc w oczach ubezpieczeni nie moga juz liczyc ze na ich zastaw beda korzystac z renty . Nikt im nie kupi ich farmy .. Staracili wszystko. Musza zostac i cierpiec lub porzucic wszystko i pojsc z golymi rekami .   Ludzie choruja od wody i maja depresje od halasu.   Ostatni artykul. Rzyd kanadyjski przykreca slobe gazowcom  skoro ich juz wykurzyc nie umie .   Przeniescie sie SAMI na te tereny  i zyjcie tym zycie. NIE? NIE MECIE TAM INTERESU MIESZKAC? To nie kazcie innym  ... Mendrkujecie przekonani ze to WY jestescie CI co WIEDZA bo wam platni pismacy nakladli do glow  ze gaz to bezpieczne , to "NOWOCZESNE " To sie czujecie i WY "nowoczesni" i tacy "pozytywni"  Oj  naiwni , naiwni ...  . To wierzycie w kazda reklame? w kazda cudowna pigulke ?  No coz Polak naiwny  byle sekta mu zawroci w glowie    Zobaczcie, to nie rosjanie to Kanadyjczycy i  to trzezwo myslacy ludzie , ktorzy na koniec placza z bezsily.  Nie oponowali na poczatku i liczyli ze "jakos to moze bedzie " .... Przeczytajcie tez na necie  CO TO  za grupa ten Chevron. Maja serie powaznych wypadkow i wybuchow gazu np w Pensylwanii, Brazylii, w Kaliforni .. Poszukajcie na internecie   Jeden polski rzadki art :http://ekobuddyzm.pl/2011/12/chevron-najbardziej-toksyczny-w-2011-r/  To najwieksze GOWNO miedzy tymi rekinami miedzynarodowych grop.  Jak wolicie to wam przekleje serie po angielsku ze zrodel kanadyjskich .To eksplozja ich rafinerii w Richmond  ... macie ochote na taka sama U WAS??? ZA WASZYM PLOTEM ?  http://grist.org/news/chevron-ignored-a-decade-of-warnings-before-richmond-refinery-explosion/   Chevron to szmelc, pordzewiale czesci , nie wymieniane wbrew zasadom bezpieczenstwa to nie jest zadna jakosc produkcji zadna wiarygodna firma . Ich akcje slabo stoja to pewno stad OSZCZEDZAJA NA WSZYSTKIM . W Polsce moga zgrywac wszechmocnych i naobiecywac . Obiecki podniecki a Polakom radosc  No to sie cieszcie . Madry sie smieje ostatni.        a to film (jeden z kanadyjskich) ktory  trzeba zobaczyc by uwierzyc z kims kto tlumaczy  ..  - to jest zycie na codzien z gazem za plotem http://www.youtube.com/watch?v=h1UtegDQ4AE  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
  Zobaczcie co sie dzieje tam gdzie to juz trwa najmniej od paru lat nie tam gdzie dopiero zaczynaja. NP w Kanadzie . Ludzie nie moga z tym zyc, ich ziemia i domy STRACILY  wartosc w oczach ubezpieczeni nie moga juz liczyc ze na ich zastaw beda korzystac z renty . Nikt im nie kupi ich farmy .. Staracili wszystko. Musza zostac i cierpiec lub porzucic wszystko i pojsc z golymi rekami .   Ludzie choruja od wody i maja depresje od halasu.   Ostatni artykul. Rzad kanadyjski przykreca srobe gazowcom  skoro ich juz wykurzyc nie umie . Prosze , przeniescie sie SAMI na te tereny  i zyjcie tym zycie. NIE? NIE MACIE TAM INTERESU MIESZKAC? To nie kazcie innym  ... Medrkujecie przekonani ze to WY jestescie CI co WIEDZA bo wam platni pismacy nakladli do glow  ze gaz to bezpieczne , to "NOWOCZESNE " To sie czujecie i WY "nowoczesni" i tacy "pozytywni"  Oj  naiwni , naiwni ...  . To wierzycie w kazda reklame? w kazda cudowna pigulke ?  No coz Polak naiwny  byle sekta mu zawroci w glowie    Zobaczcie, to nie rosjanie to Kanadyjczycy i  to trzezwo myslacy ludzie , ktorzy na koniec placza z bezsily.  Nie oponowali na poczatku i liczyli ze "jakos to moze bedzie " .... Przeczytajcie tez na necie  CO TO  za grupa ten Chevron. Maja serie powaznych wypadkow i wybuchow gazu np w Pensylwanii, Brazylii, w Kaliforni .. Poszukajcie na internecie   Jeden polski rzadki art :http://ekobuddyzm.pl/2011/12/chevron-najbardziej-toksyczny-w-2011-r/ .    To najwieksze GOWNO miedzy tymi rekinami miedzynarodowych grup gazowych .  Jak wolicie to wam przekleje serie po angielsku ze zrodel kanadyjskich .To eksplozja ich rafinerii w Richmond  ... macie ochote na taka sama U WAS??? ZA WASZYM PLOTEM ?  http://grist.org/news/chevron-ignored-a-decade-of-warnings-before-richmond-refinery-explosion/   Chevron to szmelc, pordzewiale czesci , nie wymieniane wbrew zasadom bezpieczenstwa to nie jest zadna jakosc produkcji zadna wiarygodna firma . Ich akcje slabo stoja to pewno stad OSZCZEDZAJA NA WSZYSTKIM . W Polsce moga zgrywac wszechmocnych i naobiecywac . Obiecki podniecki a Polakom radosc  No to sie cieszcie . Madry sie smieje ostatni.        a to film (jeden z kanadyjskich) ktory  trzeba zobaczyc by uwierzyc z kims kto tlumaczy  ..  - to jest zycie na codzien z gazem za plotem http://www.youtube.com/watch?v=h1UtegDQ4AE
Zaloguj się, aby oddać głos
0
O tym nie wiecie ale dzieki nim region bedzie (juz jest slawny ) w Europie . To symbol naszej polskiej godnosci. Chop na zagrodzie rowny wojewodzie . Jestem dumna ze to pierwsza wies i to POLSKA ktora uczy pokory aroganckich pogardzajacych tymi co sie przed nimi plaszcza sluzalcami. Jasne Francuzi Amerykanie Kanadyjczycy nawet Rumuni , wszedzie! ludzie  sie BUNTUJA: Ale nikt o ile wiem nie ZABLOKOWAL tych sukin .... jak to nasi zrobili. BRAVO!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Sylwester - widzę że Gazpromowa paranoja siana przez "naszych bezinteresownych przyjaciół z USA", dopadła i Ciebie... Czy wg Ciebie za protestami w Ameryce Północnej i Południowej, Australii, Europie Zachodniej - też stoi "zły rusek"? Lepiej wyłącz telewizor i zacznij myśleć samodzielnie. Pokłady gazu w łupkach mamy śmiesznie małe (na 30-40 lat maksymalnie), a potem co? Zostaniemy z zanieczyszczonymi wodami gruntowymi, całymi regionami pełnymi nieużytków, tysiącami ton toksycznych odpadów, nie nadających się do oczyszczenia, a jedynie do wiecznego składowania (na nasz koszt oczywiście). Do bani taki interes! Zwłaszcza że ten cudowny gaz z łupków już od dawna nie jest nasz i już wiadomo, że nie będzie tańszy od tego, który mamy teraz! Więc po co się w to pchać? To nie ma sensu ani ekonomicznie, ale energetycznie (niezależność energetyczna Polski to bajka!!!), ani pod żadnym innym względem. Korzystają na tym jedynie zachodnie korporacje, które mogą u nas złomować swoje technologie, których nie wolno im już stosować w swoich krajach - a u nas jeszcze dostają za to ogromne dotacje. Oraz tzw lobbyści (czytaj: skorumpowani "eksperci", działacze i politycy na różnym szczeblu).   Rzecz wygląda inaczej z perspektywy wygodnej sofy przed telewizorem w dużym mieście, gdzie mleko daje biedronka, wędlina jest ze stokrotki... Ale ludzie na wsi wiedzą czym łupki śmierdzą i że to oni będą ich bezpośrenimi ofiarami - ich ziemia i nieruchomości staną się bezużyteczne, będą musieli sprowadzać za swoje pieniądze wodę pitną i do celów gospodarczych. To samo dzieje się w "cudownym" USA od lat. Być może dzięki takim ludziom jak mieszkańcy Żurawlowa uda nam się uniknąć ich błędów! Brawo Żurawlów! Nie wiem jak wielkim trzeba być ignorantem, żeby widząc po jednej stronie barykady zwykłych ludzi, a po drugiej korporacje z prawnikami, kasą i maszynami - opowiadać się za tymi drugimi!!! Mało przykładów mieliśmy w historii, jakie to cudowne dobra niosą "ciemnemu ludowi" cudowne korporacje? Czy naprawdę myślisz, że jak ktoś jest z USA, to znaczy że będzie super? Obudź się lepiej, przeproś ludzi z Żurawlowa i zawieź im skrzynkę chleba, zgrzewkę wody i kawę - nie zmarnuje się! Żurawlów ma prawo decydować co się dzieje za ich płotem - a nie prezesina w Wwie czy innym Nowym Jorku! Brawo Żurawlów!  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Tak się zastanawiam od czego właściwie jest Policja w tym pięknym kraju pieroga i zalewajki. Od pilnowania porządku zdecydowanie NIE. Łatwiej im dać suszarkę i niech łapia kierowców tak jak i SM zresztą.
    A od czego jest wg Ciebie? Od pałowania zwykłych ludzi, którzy chcą decydować o tym co się dzieje za ich płotem i z ich ziemią, tak? Oraz do rozwijania dywaników przed kolejnymi delegacjami prezesów korporacji jak Chevron, które zlatują się do nas po gratisowe dotacje na poszukiwania łupków? Których zresztą mamy tyle co nic... Poznaj najpierw temat, a potem się wypowiadaj!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Kto jest przeciw niech się przejedzie się do Lubocina koło Wejherowa, tam było szczelinowanie i nic się nie stało a lokalna ludność jest zadowolona. 
  Skoro jesteś z branży, to wiesz dobrze, że nie ma czegoś takiego jak "bezpieczne szczelinowanie" i potwierdzają Odwierty są notorycznie nieszczelne i nigdzie (nawet w cudownym USA) nie udało się uniknąć wycieków. Tam gdzie miały miejsce, wody gruntowe zostały zanieczyszczone, nie nadają się do użytku, lokalna ludność musi na swój koszt sprowadzać wodę, wyprowadzić się nie mogą, bo ich grunty i nieruchomości straciły wartość... Nie chodzi zresztą tylko o wycieki płynu szczelinującego, ale też samego gazu. Dodatkowym problemem jest składowanie zużytego toksycznego płynu, który nie nadaje się do oczyszczenia. Ty po skończonych odwiertach pojedziesz do domu, który jak się domyślam, jest daleeeeko od odwiertów. A ludzie jak Ci z Żurawlowa będą musieli tam żyć przez kolejne pokolenia! Tu jest link do oficjalnych dokumentów z badań zleconych przez samą firmę poszukującą gazu łupkowego, które potwierdzają nieszczelności i brak możliwości ich uniknięcia:http://www1.rollingstone.com/extras/theskyispink_annotdoc-gasl4final.pdf   i parę innych linków:youtube.com/watch?v=fjaRwh4xRiM&feature=player_embeddedgasdrillinginbalcombe.wordpress.com/2012/03/14/44-of-wells-leaking-at-australian-gas-field/nytimes.com/1992/05/03/us/abandoned-oil-and-gas-wells-become-pollution-portals.html?src=pmbbc.co.uk/news/uk-scotland-north-east-orkney-shetland-17656307frack-off.org.uk/gas-wells-leaking/telegraph.co.uk/finance/newsbysector/energy/oilandgas/9168645/Total-admits-it-could-take-six-months-to-stop-gas-leak.html
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Szanowny Panie Tomaszu! Opowiadasz Pan głupoty o Lubocinie ,przez tydzien świeczka sie paliła i zgasła.Nastąpiło rozszczelnienie i popękał cemen między rurami.Metan przedostał sie do wód gruntowych ośwoadczył Dyrektor Lan Energi.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Kiedy pani rzecznik przestanie kłamać i przeprosi rolników za kłamstwa . Czy swoją godność byłej dziennikarki sprzedała CHEVRONOWI
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: