Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Stare biurko

Utworzony przez karolt, 25 lipca 2017 r. o 15:03
       Mamy stare, drewniane biurko, które przeleżało lata na strychu - jest wartościowe. Chcielibyśmy je odnowić i normalnie z niego korzystać. Czy jesteście w stanie samodzielnie doprowadzić je do odpowiedniego stanu? Jakich narzędzi i środków potrzebujemy dla sensownego efektu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witaj. Doskonale rozumiem chęć przywrócenia starego biurka „do żywych”. Stare meble mają to do siebie, że poprzez wartości sentymentalne ciężko się ich pozbyć. Na szczęście w tym wypadku pomoże Ci odpowiednia renowacja biurka.  Musisz zacząć od właściwego przygotowania drewna do pracy, czyli oczyścić i przeszlifować jego powierzchnię (zalecana grubość papieru to P60), pozbywając się chropowatych elementów, wiór i innego osadu. Następnie należy pozbyć się starej powłoki malarskiej, stosując np. Bondex Usuwacz Uniwersalny i postępując zgodnie z instrukcją. Po tym zabiegu powinno się umyć powierzchnię ciepłą wodą i poczekać na wyschnięcie. Ostatni krok to zastosowanie preparatu ochronno-dekoracyjnego. W tej sytuacji polecam użyć Bondex Universal, który jest lakierem barwiącym, dostępnym w siedmiu różnych odcieniach i zabezpieczającym drewno przed wilgocią.  Życzę Ci dużego zadowolenia z przeprowadzonych prac i mam nadzieję, że biurko będzie Ci jeszcze długo służyć ! Pozdrawiam serdecznie, Ekspert Bondex
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lubię odnawiać stare meble, grunt to ocena stanu biurka, a potem zabawa w zdarcie wierzchniej powierzchni farby/lakieru, dużo szlifowania, ewentualnie usuwania ubytków, potem znów szlifowanie. Ja zaiwestowałem w szlifierkę ryobi bo też miałem trochę takich rzezy których szkoda byo wyrzucać i chciałem im przywrócić stary blask, szlifierka to podstawowy sprzęt, potem to już zależy jaki efekt chcesz uzyskać to wtedy odpowiednie farby, bejce, lakiery
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...