Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Będzie trudniej przejść przegląd rejestracyjny auta. Zapłacimy więcej i "z góry"

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 1 listopada 2017 r. o 16:00 Powrót do artykułu
Płatne z góry!?. Tak sobie zaraz pomyślałem. Czy nie będzie to kolidowało przypadkiem z jakimiś przepisami fiskalnymi?. Jeśli np. poproszę o fakturę VAT, to czy w świetle obowiązujących przepisów można ją wystawić za usługę jeszcze nie wykonaną?. Proszę o opinie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przypomnijcie mi - za co po przeglądzie odpowiada diagnosta ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Płatne z góry!?. Tak sobie zaraz pomyślałem. Czy nie będzie to kolidowało przypadkiem z jakimiś przepisami fiskalnymi?. Jeśli np. poproszę o fakturę VAT, to czy w świetle obowiązujących przepisów można ją wystawić za usługę jeszcze nie wykonaną?. Proszę o opinie.
 Prosta sprawa. Usługą nie będzie podbicie dowodu, tylko zrobienie przeglądu. Zapłacisz,  zrobią przegląd,  dostaniesz na to FV, ale nie dostaniesz pieczątki w dowód bo np. Będą luzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bierzesz fv lub paragon i trzeba zgłosić taki proceder. Zamieniasz kasę za kawałek świstka, a usługi jak nie było tak nie ma. Wał!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież mogę sobie zrobić przęglądek samochodu za 1 zł. Sprawdzę co mu dolega, naprawiam, później przyjadę na właściwy przegląd. Kto mądremu zabroni? Zawsze jeździłem między przeglądami do stacji w której robiłem ten właściwy jak coś mi skrzypiało, nie płaciłem grosza, fachowcy od "przeglądu" mówili mi co mam wymienić, wymieniałem pojechałem, zaliczałem i kropka. Polak potrafi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a czy do tej pory nie płaciło się z góry za przegląd? tu nie chodzi o sprawność samochodu tylko żeby kasę wyrwać. przyjeżdżam na przegląd, opłacam w kasie. diagnosta sprawdza, znajduje kilka usterek ale informuje o jednej. samochód oddaję do naprawy w tej samej stacji. po naprawie wjeżdżam powtórnie na diagnostykę i znów płacę? diagnosta informuje mnie o innej usterce. za każdą diagnozę mam płacić? przecież to zwykłe oszustwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No, to muszę zmienić diagnostę. Do tej pory informował co mam poprawić i wracałem szczęśliwy, że będę jeździł sprawnym samochodem. Teraz udam się do diagnosty ojca. Mu zalicza wszystko. I niesprawny ręczny hamulec oraz dziurawy tłumik. Nie będę placił podwójnie za diagjozowanie, kosztem bezpieczeństwa. Szkoda, żeteraz tylko partacse zarobią. Uczciwi diagności upadną. Zgadnijcie dlaczego? Kto uda się do skrupulatnego? Urzędnicynw służbowych autach i inni szczęśliwcy jeżdżący służbówkami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Płatne z góry? A do tej pory na raty było? Kuźwa jak tam zawsze z góry płaciłem.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie świrujcie z tym "trudniej" bo ludzi nie stać na nowe samochody. Nie każdy wozi dupę limuzynami za milion jak ci z rządu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tu chodzi tylko o kasę!!Z kogo najłatwiej wyciągnąć ? Q .wa dobra zmiana !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Bierzesz fv lub paragon i trzeba zgłosić taki proceder. Zamieniasz kasę za kawałek świstka, a usługi jak nie było tak nie ma. Wał!!!
A jak zamawiasz coś w internecie i płacisz z góry przed wysyłką towaru, to co? To też przestępstwo gospodarcze? Ludzie, ogarnijcie się bo bredzicie głupoty... Ja zawsze przed dłuższą trasą, sprawdzam stan techniczny swojego samochodu, żeby nie mieć niepotrzebnych przygód we Francji czy Niemczech. Ścieżka zdrowia kosztuje mnie 10, czasem 20 zł (zależy od stacji) i mam pewność, że wszystko mam sprawne. Przecież jak ktoś nie ma pewności czy mu dowód podbiją to też może sobie wcześniej taki przegląd zrobić. Już nie panikujcie.  A jak komuś szkoda tych 20 zł to niech na piechotę chodzi, bo utrzymanie samochodu kosztuje dużo więcej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie jak diagności zaczną uwalać - to do nich nikt nie przyjedzie - to nie te czasy zaraz w Internecie sie znajdzie info, że to fanatyk i koniec z jego $
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...