Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zbigniew Wojciechowski poprze Krzysztofa Żuka w drugiej turze

Utworzony przez marianoitaliano, 26 listopada 2010 r. o 15:48
marianoitaliano napisał:
Nie przypominaj mi co mówili prezydenci Lublina kiedyś tam, tylko zastanówmy się, czy obecny prezydent niejaki nierób Wasyl wywiazal się danych wyborcom i Lublinianom obietnic wyborczych czy nie. Ja uważam, ze nie dlatego uważam, ze należy glosować na Sprawkę - nie chcę aby miasto przeznaczalo masę pieniędzy na budowę stadionu, kiedy trzeba budować drogi. Ad vocem obwodnic - glównym argumentem osób popierajacych żuka jest fakt, iż jest on z PO i latwiej mu będzie wyciągnąć kasę z budżetu. Otóż Wasyl też byl z PO, i mógl lobbować za tym aby pieniądze przeznaczyc na budowę obwodnicy, ale pomimo faktu iz jest z tej samej partii co partia rządząca. obwodnicy nie ma. Ponadto, nie wszystkie obwodnice są finansowane przez gddkia, niektóre buduje miasto jak w rzeszowie. A w sprawie strefy ekonomicznej - zgoda, strefa jest ale nie ma w niej przedsiebiorstw dajacych nowe miejsca pracy. Różnimy sie tym, ze Ty glosujesz na partie, a ja ludzi, w tych wyborach na Sprawkę
Kto ci kolego wmówił, że Żuk zlikwidował cukrownię? O ile wiem, to nie ma on żadnych powiązań z Krajową Spółką Cukrową, a to ona zdecydowała o zamknięciu zakładu. Kolejna sprawa, masz żal do Żuka, że nie zapowiedział działań pod zamkiem? A Sprawka ci to obiecał? Bo jeśli tak to w takim razie nie ma pojęcia o tym co należy do miasta i czym będzie się zajmował. Nie dziwię się, że Żuk nic nie obiecuje w związku z tym terenem, gdyż należy on do marszałka a nie do miasta. PKS Wschód jako właściciel obszaru jest spółką podległą Urzędowi Marszałkowskiemu. Jak w związku z tym na jej terenie ma działać miasto? Czy na twojej działce miasto ma coś do gadania? Wspominasz coś o lotnisku, że nie zostało zbudowane. Weź pod uwagę, że Żuk nie siedział w ratuszu całej kadencji a jedynie niecałe półtora roku. Poza tym działania już trwają. Naprawdę nie widziałem lotniska, które udało się zbudować w półora roku. Piszesz też, że w przyszłym roku na drogi pójdzie 6 milionów złotych. A skąd to wiesz? Piszesz o uchwalonym przyszłorocznym budżecie... jeszcze takiego nie ma. Zajmie się nim dopiero nowa rada miasta. Czytając twoje teksty mam wrażenie, że albo jesteś niedoinformowany, albo celowo przeinaczasz fakty. Piszesz o obwodnicy Rzeszowa, którą buduje miasto a nie gddkia. Tak nie jest, miasto buduje odcinek tej ulicy w granicach administracyjnych miasta. Poza nim robi to gddkia. Trudno więc wymagać aby w Lublinie miasto zbudowało całą obwodnicę, bo musiałaby ona leżeć w granicach miasta. To oczywiste, że jeśli drogra krajowa biegnie przez miasto to zajmuje się tym miasto. W Lublinie też Kraśnicką może odśnieżać MPO czy KOMeko, firmy którym zlecił to ratusz, podczas gdy za miastem jako drogą krajową zajmuje się tym gddkia. Więc jeśli zabierasz głos w dyskusji, to dobrze się najpierw zorientuj i nie oszukuj ludzi ok?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pierwsze Wojciechowski miał 4 miejsce a nie 3 (przecież niżej macie ilość głosów a do 4 chyba liczyć umiecie). Po drugie - Sprawa może fajny facet ale pożytek z niego będzie jak z Wasilewskiego. Dlatego głosujcie na Żuka. No chyba ze faktycznie chcecie z Lublina zrobić wielki skansen i poblokowac wszystkie inwestycje...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Wojciechowski poparł Zuka miał takie prawo. Ale wy zawsze głosujcie na Sprawke i jego rodzinę, im więcej Sprawków we władzach tym Ciemnogród będzie mocniejszy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
marianoitaliano napisał:
Żuk jest takim menagerem, ze tak jak ekspresowo zlikwidowal cukrownie, podobnie szybko zacznie likwidować Lublin. nierób Wasyl, też byl i nawet jest z PO, też mial kontakty, też mialy byc inwestycje i nic z tego nie wyszlo. Dworzec PKS dalej straszy, zadlużenie tak duże ze lublin moze zbankrutować, BARDZO MALO INWESTYCJI, w budzecie uchwalonym na 2011r na drogii przewidziano 6 mln zl. W obecnych wladzach miasta zasiada m.in wlasnie Żuk i Wasilewski. Chcecie dalej takich dziurawych dróg, takiego syfu w Lublinie?(bo na oczyszczanie miasta obniżono środki o polowe). Ja oczekuje zmian, chcę, aby Lublin mozna bylo swobodnie porównywać z Gdanskiem i Wroclawiem, dlatego glosuje na Lecha Sprawkę, który będzie prowadzil inną polityke niz nieróbstwo Wasyla, przez które cofamy się a inni idą naprzód zastanów sie, drogi Tomaszu KTO ODPOWIADA ZA TAK TRUDNĄ SYTUACJE LUBLINA. Namawiasz do tego, aby okradzionemu mial udzielać pomocy zlodziej
Nie okłamuj ludzi. Cukrownię rozmontował rząd Jarusi i popleczników. Żuk i pozostali nie mieli już nic do powiedzenia bo dezycje zapadły wczesniej i były nie odwrócenia. Więcej pokory. Już raz z tobą się wdałem w dyskusję ale nie warto. Klapki na oczach i tyle...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wielki zawód panie Wojciechowski. Głosowałem na Pana..., po raz ostatni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakoś trzeba za mandat i stołki zapłacić panier zbyszku. Marszałek się w grobie przewraca, że taki ktoś się na niego powołuje. wstyd i hańba dla środowisk prawicowych. nie chodzi mi nawet o to, kogo poparł, to sprawa wtórna, ale że się tak sprostytuował za mandat... (nawiązanie do mentora, podobno określenie to nie jest karalne)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a może zatańcz Pan!! Daje 10 tys.!!!! Za mało?? A ile Janusz dał oprócz mandatu?? Koniec mitu miernoto liberalno sprzedajna!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wojciechowski może poprzeć jak będzie miał zatwardzenie....autorytet mi się znalazł. TATO CHWALĄ NAS....KTO ? WY MNIE A JA WAS. Gania jak latawiec przy zmiennym wietrze ani przed nim ani za nim i on chce popierać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I tak nic to nie da bo ogromna wiekszosć wyborców Wojcuwchowskiego zagłosuje za Sprawką
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
marek k napisał:
No jak sobie przypomnieć rządy Andrzeja Pruszkowskiego z PIS-u to Wasilewski wcale tak źle nie wypada, wręcz przeciwnie wypada doskonale, to jak juz wybierać to lepiej Żuk
Po Pruszkowskim zostało 200 mln długu a po Wasilewskim zostanie ok. 500-600 milionów jak donosiły parę tygodni temu media. To ja już wolę PiSowca z mniejszym rozmachem w zadłużaniu nas.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maik napisał:
Przypomnę ci moze, że jeszcze kilka lat temu wg PIS-u, a konkretnie wg pana Pruszkowskiego nie było nawet możliwości, żeby strefa ekonomiczna powstała - widać Wasilewski jest cudotwórcą, bo bez większych problemów tą sprawę załatwił. Co do obwodnicy, to jakbyś miał choć odrobinę pojęcia to wiedziałbyś, że drogi krajowe nie leżą w kompetencjach prezydentów i burmistrzów, owszem mogą zabiegać o remonty, ale to GDDKiA odpowiada za stan realizacji robót na drogach krajowych.
No i co nam ta cała strefa dała? Jakież tam zakłady wspaniałe powstały? Przypomnę casus "Husqvarna".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
s-towarzysz Wokciechowski przystąpił do Stowarzyszenia "Posada Jest Najważniejsza" w skrócie PJN, i bez komentarza taki PALJAK właśnie, szczególnie ten z WASTOKA ( fonetycznie ) - a pisze WOSTOKA, w Kazachstanie o tym wiedzą ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wojciech napisał:
Po Pruszkowskim zostało 200 mln długu a po Wasilewskim zostanie ok. 500-600 milionów jak donosiły parę tygodni temu media. To ja już wolę PiSowca z mniejszym rozmachem w zadłużaniu nas.
Tylko ze stary PISowiec Pruszon zaczął cały ten proces i te 600 mln jest dziełem jego rzadów. TYLKO ŻUK
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
FOLP napisał:
A co do tej pory Sprawka zrobił dla Lublina ? , bo Żuk jako zastępca wykazał się lotniskiem, stadionem, 5 etapem obwodnicy, stefą ekonmiczną....
A gdzie ostatnio odlatywałeś z tego lotniska??? stadionem może się wykazać - rzeczywiście obiekt klasy światowej na zygmuntowskich, z obwodnicy pewne pieniąze są na razie tyklo na odcinek z Piask do Lublina - rzeczywiście najbardziej potrzebna część obwodnicy - chyba Żukowi żeby do Świdnika dojechał bo odcinek Lublin - Kurów może zaczekać przecież nikt tamtędy nie jeździ. Strefa tętni życiem i tysiącami miejsc pracy... wykazał się przekonałeś mnie ha, ha, ha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obie, krytykujace strony, maja racje. Ani Zuk, ani Sprawka, nie sa idealnymi kandydatami do tego urzedu. Co wiec pozostaje takim, jak ja ,ktorzy chcieliby dla miasta jak najlepiej, chcieliby miec wplyw na jego wizerunek, ale kandydaci nie odpowiadaja ? Mam zostac w domu i nie glosowac w ogole ? Czy wybrac " mniejsze " zlo ? Tylko, pojawia sie dylemat, KTORY z nich jest mniejszym zlem ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
piotr napisał:
... Panie wojciechowski co Pan robi ... a ja głosowałem na Pana :-(
Nie wiem czym się tak ekscytujesz, to że Wojciechowski poprze Żuka oznacza tylko tyle, że Żuk dostanie tylko jeden głos więcej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Wojciechowski popieram to co pan robi w całości! Proszę się nie przejmować ujadaniem PIeSków partyjnych - za partyjną posadkę obsmarują nawet Pana Boga. Głosowałem z rodziną i przyjaciółmi na Pana, teraz zagłosujemy na Pana Żuka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ten wojciechowski to co w sumie robi? już jedzie zukowi po palcu w.. A ty, ze swoją rodzina..wiesz gdzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kaczyński budował 3 siłe gospodarczą w europie. Weź flamaster i obrysuj litwe łotwe estonie polske ukraine moldawie i gruzje - TO ZROZUMIESZ DLACZEGO ROSYJSKIE WŁADZE GO NIENAWIDZIŁY.. EUROPA DLA TEGO TEŻ ZA NIM NIE RPZEPADAŁA! W dobie dzisiejszego niedoboru pracowników w UE i problemów etnicznych - Słowianie (czyt my) jestesmy dla nich idealnym rozwiązaniem na problemy społeczno-gospodarcze - tani, wykształceni i kulturalnie i mentalnie podobni do nich. Ruskim chodziło przede wszytskim o to aby dostawy gazu do UE były przez nich kontrolowane w 100% - a Unia gospodarcza Polski i państw byłego ZSRR byłaby poczatkiem końca dominacji Rosji w tym regionie. Zmarginalizowałaby też rolę Unii i skazała na samotną walkę z problemami społecznymi. Kaczyński był profesorem prawa ? doskonale znał historię i wiedział jak budowac zalezności w europie srodkowowschodniej. W waszych oczach, choćby jego lot do Gruzji z prezydentami był śmieszny, ale dla Narodu Gruzińskiego był aktem odwagi i wsparcia - coś czego choćby Walcząca Warszawa nie miała! - TAK MOI DRODZY BUDUJE SIĘ ZAUFANIE I JEDNOSĆ Z INNYMI NARODAMI. PÓŹNIEJ ZAUFANIE GOSPODARCZE I WSPÓLNE WSPARCIE MILITARNE TO JUŻ TYLKO FORMALNOŚĆ! Wspólna armia i umowa o wsparciu militarnym w razie zagrożenia w naszym regionie byłaby 100 razy bardziej groźniejsza dla Rosji niż 1000 patriotów na Mazurach. Pytanie czy inne państwa były zainteresowane budowniem takiej Unii? ? oczywiście, że TAK! Prozachodni prezydenci jak np Juszczenko, który otwarcie się o tym wypowiadał! Rosja drżała na samą myśl demokratycznego wsparcia Ukrainy i utrwalenia jej przemian ustrojowych w kierunku zachodnim. Niestety - niektorzy krótkowzroczni obywatele naszego kraju nie potrafią dostrzec zza kufla piwa i dopalacza Autorytetu jakim był Lech Kaczyński. Co wiecej Łatwo takim elektoratem rządzić choćby przez banalna manipulację medialną,. Obecna umowa gazowa z Rosją, Darowanie Rosjanom opłaty gazowej za tranzyt oraz oddanie Europol Gaz pod zarząd spółki rosyjskiej jest tylko świadectwem jaki wystawia sobie obecny Polski rząd i dowodem na to, że nie zależy mu na interesie Polski i jej suwerenności. Nadzieja pozostaje w ciagu wydarzeń, które nastąpią po sledztwie w sprawi katastrofy Smoleńskiej! Bowiem stało się to co praktycznie było nie mozliwe, i było niespotykane na skalę światową! Spadł samolot z ludźmi najwyższymi rangą w Panstwie. I coraz bardziej prawdopodobne staje się to, że mógł być to zamach stanu. - Jesli doszło by do takowego ? obecny Polski rzad sprawuje władze bezprawnie i wszelkie decyzje przez niego podjęte są nieważne. Wówczas Rosja dalej wisi nam 150mld PLN za tranzyt (co stanowczo poprawia nasza sytuacje budzetową) jak i odzyskujemy kontrole nad rurociągiem przebiegajacym w Polsce! Cieszy też fakt, że w kontekscie takowego zamachu stanu juz niekt nie będzie załował czystek w WSI, Gazecie wyborczej i innych srodowiskach, wbrew logice wspierających nie polską ale rosyjska racje stanu. Mam nadzieje, że po rychłej publicznej kompromitacji obecnie rządzących jak i całego śledztwa w sprawie katastrofy, do władzy dojdą obecni ludzie w wieku 30-40 lat, wykształeceni, którzy niewuikłani w zalezoności starego systemu może wreszcie wyprowadzą Polskę na tor niezależności. PS dodam na koniec ze ten tekst byl dzis 27.11.2010 skutecznie usuwany z forum onetu jak i interii. W sumie nie wiem czemu, bo nei narusza regulaminu ani zasad. ? cóż trochę czuje sie jak w ruchu oporu.. heh PS2 Jeśli ktos ma wątpliwosci co do stanowiska Rosji w sprawie Polski to przypomne, że w kontekscie dzisiejszej ?demokratycznej? Rosji ? choćby otruto Juszczenke, Zabito Politkowską, Najechano Gruzję (pod pretekstem uciskania mniejszości Rosyjskiej).. natoamist prawda była taka, że Juszczenko chciał niezaleznosci Rosji, Politkowska obnażała działania GRU i KGB, A Gruzja chciała ubić interes i eksportowac niezależnie rope i gaz na zachód z Azerbejdżanu. Jesli ktoś myśli że Rosja dziś jest uczciwym i szczerym parterem gospodarczym to się grubo myli. I tu moje słowa do naszych obecnych władz! KAŻDY! ALE TO KAŻDY kto w historii układał sie z Rosją zdradzajac swój kraj został na końcu przez Rosjan zmieciony z powierzchni ziemi, choćby po to aby nie było dowodów i smrodu. I nie wazne co Ci jeden z drugim obiecano, może całą góre złota, a może wyspe na Karaibach... To, że dziś cie poklepują po plecach nie znaczy, że to dostaniesz. I nawet jeśli całe życie do tego cię przygotowywano to również wiedz, że matka Rosja nawet własnych ?wiernych? dzieci się pozbywała w okrutny sposób. I nie ważne czy twoją rolą było tylko przymknięcie oczu na prawdę czy aktywne wspomaganie obcych interesów. PS3 Nie uważam aby politykę zagraniczną należało prowadzić w sposób otwarty i krzyczacy tak jak to robił Kaczyński ? uważam, że w wielu sprawach konieczna jest dalekoidąca powściągliwość i tajemnica. Ale całkowite oddanie sledztwa Rosjanom, podpisywanie takich a nie innych umów gospodarczych zaraz po katastrofie było conajmniej strzałem w stope i jawnym działaniem na niekorzyść Państwa Polskiego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kaczyński budował 3 siłe gospodarczą w europie. Weź flamaster i obrysuj litwe łotwe estonie polske ukraine moldawie i gruzje - TO ZROZUMIESZ DLACZEGO ROSYJSKIE WŁADZE GO NIENAWIDZIŁY.. EUROPA DLA TEGO TEŻ ZA NIM NIE RPZEPADAŁA! W dobie dzisiejszego niedoboru pracowników w UE i problemów etnicznych - Słowianie (czyt my) jestesmy dla nich idealnym rozwiązaniem na problemy społeczno-gospodarcze - tani, wykształceni i kulturalnie i mentalnie podobni do nich. Ruskim chodziło przede wszytskim o to aby dostawy gazu do UE były przez nich kontrolowane w 100% - a Unia gospodarcza Polski i państw byłego ZSRR byłaby poczatkiem końca dominacji Rosji w tym regionie. Zmarginalizowałaby też rolę Unii i skazała na samotną walkę z problemami społecznymi. Kaczyński był profesorem prawa ? doskonale znał historię i wiedział jak budowac zalezności w europie srodkowowschodniej. W waszych oczach, choćby jego lot do Gruzji z prezydentami był śmieszny, ale dla Narodu Gruzińskiego był aktem odwagi i wsparcia - coś czego choćby Walcząca Warszawa nie miała! - TAK MOI DRODZY BUDUJE SIĘ ZAUFANIE I JEDNOSĆ Z INNYMI NARODAMI. PÓŹNIEJ ZAUFANIE GOSPODARCZE I WSPÓLNE WSPARCIE MILITARNE TO JUŻ TYLKO FORMALNOŚĆ! Wspólna armia i umowa o wsparciu militarnym w razie zagrożenia w naszym regionie byłaby 100 razy bardziej groźniejsza dla Rosji niż 1000 patriotów na Mazurach. Pytanie czy inne państwa były zainteresowane budowniem takiej Unii? ? oczywiście, że TAK! Prozachodni prezydenci jak np Juszczenko, który otwarcie się o tym wypowiadał! Rosja drżała na samą myśl demokratycznego wsparcia Ukrainy i utrwalenia jej przemian ustrojowych w kierunku zachodnim. Niestety - niektorzy krótkowzroczni obywatele naszego kraju nie potrafią dostrzec zza kufla piwa i dopalacza Autorytetu jakim był Lech Kaczyński. Co wiecej Łatwo takim elektoratem rządzić choćby przez banalna manipulację medialną,. Obecna umowa gazowa z Rosją, Darowanie Rosjanom opłaty gazowej za tranzyt oraz oddanie Europol Gaz pod zarząd spółki rosyjskiej jest tylko świadectwem jaki wystawia sobie obecny Polski rząd i dowodem na to, że nie zależy mu na interesie Polski i jej suwerenności. Nadzieja pozostaje w ciagu wydarzeń, które nastąpią po sledztwie w sprawi katastrofy Smoleńskiej! Bowiem stało się to co praktycznie było nie mozliwe, i było niespotykane na skalę światową! Spadł samolot z ludźmi najwyższymi rangą w Panstwie. I coraz bardziej prawdopodobne staje się to, że mógł być to zamach stanu. - Jesli doszło by do takowego ? obecny Polski rzad sprawuje władze bezprawnie i wszelkie decyzje przez niego podjęte są nieważne. Wówczas Rosja dalej wisi nam 150mld PLN za tranzyt (co stanowczo poprawia nasza sytuacje budzetową) jak i odzyskujemy kontrole nad rurociągiem przebiegajacym w Polsce! Cieszy też fakt, że w kontekscie takowego zamachu stanu juz niekt nie będzie załował czystek w WSI, Gazecie wyborczej i innych srodowiskach, wbrew logice wspierających nie polską ale rosyjska racje stanu. Mam nadzieje, że po rychłej publicznej kompromitacji obecnie rządzących jak i całego śledztwa w sprawie katastrofy, do władzy dojdą obecni ludzie w wieku 30-40 lat, wykształeceni, którzy niewuikłani w zalezoności starego systemu może wreszcie wyprowadzą Polskę na tor niezależności. PS dodam na koniec ze ten tekst byl dzis 27.11.2010 skutecznie usuwany z forum onetu jak i interii. W sumie nie wiem czemu, bo nei narusza regulaminu ani zasad. ? cóż trochę czuje sie jak w ruchu oporu.. heh PS2 Jeśli ktos ma wątpliwosci co do stanowiska Rosji w sprawie Polski to przypomne, że w kontekscie dzisiejszej ?demokratycznej? Rosji ? choćby otruto Juszczenke, Zabito Politkowską, Najechano Gruzję (pod pretekstem uciskania mniejszości Rosyjskiej).. natoamist prawda była taka, że Juszczenko chciał niezaleznosci Rosji, Politkowska obnażała działania GRU i KGB, A Gruzja chciała ubić interes i eksportowac niezależnie rope i gaz na zachód z Azerbejdżanu. Jesli ktoś myśli że Rosja dziś jest uczciwym i szczerym parterem gospodarczym to się grubo myli. I tu moje słowa do naszych obecnych władz! KAŻDY! ALE TO KAŻDY kto w historii układał sie z Rosją zdradzajac swój kraj został na końcu przez Rosjan zmieciony z powierzchni ziemi, choćby po to aby nie było dowodów i smrodu. I nie wazne co Ci jeden z drugim obiecano, może całą góre złota, a może wyspe na Karaibach... To, że dziś cie poklepują po plecach nie znaczy, że to dostaniesz. I nawet jeśli całe życie do tego cię przygotowywano to również wiedz, że matka Rosja nawet własnych ?wiernych? dzieci się pozbywała w okrutny sposób. I nie ważne czy twoją rolą było tylko przymknięcie oczu na prawdę czy aktywne wspomaganie obcych interesów. PS3 Nie uważam aby politykę zagraniczną należało prowadzić w sposób otwarty i krzyczacy tak jak to robił Kaczyński ? uważam, że w wielu sprawach konieczna jest dalekoidąca powściągliwość i tajemnica. Ale całkowite oddanie sledztwa Rosjanom, podpisywanie takich a nie innych umów gospodarczych zaraz po katastrofie było conajmniej strzałem w stope i jawnym działaniem na niekorzyść Państwa Polskiego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...