Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Msze św. dla Singli u św. Rodziny w Lublinie:)

Utworzony przez Gość, 25 marca 2017 r. o 17:39
Świętość ludu Bożego (Pwt 26,16-19). Mojżesz powiedział do ludu: „Dziś twój Pan, Bóg, rozkazuje ci wykonać te prawa i nakazy. Strzeż ich, pełnij z całego swego serca i z całej duszy. Dziś uzyskałeś to, że Pan ci rzekł, iż będzie dla ciebie Bogiem, o ile ty będziesz chodził Jego drogami, strzegł Jego nakazów, praw i rozporządzeń i słuchał Jego głosu. A Pan uzyskał to, żeś ty dziś obiecał być dla Niego ludem wybranym, jak ci powiedział, jeśli zachowasz Jego przykazania. On cię wtedy wywyższy we czci, sławie i wspaniałości ponad wszystkie narody, które uczynił, jak sam po wiedział”.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Błogosławieni słuchający Pana. Błogosławieni, których droga nieskalana, którzy postępują zgodnie z prawem Pańskim. Błogosławieni, którzy zachowują Jego upomnienia i szukają Go całym sercem. Ty po to dałeś swoje przykazania, by przestrzegano ich pilnie. Oby niezawodnie zmierzały me drogi ku przestrzeganiu Twych ustaw. Będę Cię wysławiał prawym sercem gdy nauczę się Twych sprawiedliwych wyroków. Przestrzegać będę Twoich ustaw, abyś mnie nigdy nie opuścił.  (Ps 119,1-2.4-5.7-8)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Błogosławieni słuchający Pana, których droga nieskalana, którzy postępują zgodnie z prawem Pańskim, zachowują Jego upomnienia i szukają Go całym sercem. (Ps 119,1-2.4-5.7-8)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chwała Tobie, Słowo Boże. Pan mówi: Nie chcę śmierci grzesznika, lecz aby się nawrócił i miał życie. (2 Kor 6,2b)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Panie, który nie chcesz śmierci grzesznika, lecz aby się nawrócił i miał życie, ratuj tonących. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cokolwiek się zrobi lub pomyśli, to zostanie na wieki na nasze konto zapisane. św. Maksymilian Maria Kolbe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone  (Łk 6,36-38). Jezus powiedział do swoich uczniów: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane: miarą dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrze wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie”. Stróż mojej godności. W jaki sposób spoglądam na drugiego człowieka? Jaką miarą go mierzę? Mogę traktować bliźniego po prostu jak rzecz, zapominając zarówno o mojej, jak też jego godności. „Drugi człowiek jest stróżem mojej godności” (Benedykt XVI). Jeśli go nie szanuję, cynicznie wykorzystuję, zarabiam na jego bezbronności, czyż nie wystawiam sam sobie marnego świadectwa? To nie jest oznaka siły, inteligencji, życiowej mądrości. To raczej smutna wizytówka kogoś, kto zapomniał, kim jest. Łatwo stawiać gorzkie pytania innym, bo w naszym przekonaniu zwykle to oni są winni. Tymczasem Jezus poucza nas, a nie ich: „Jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą” (Łk 6, 38). Módlmy się: Panie Jezu Chryste, chcę Cię szczerze przeprosić za wszystkie sytuacje w moim życiu, kiedy potraktowałem kogoś niesprawiedliwie, wykorzystałem jego słabość, ośmieszyłem czy poniżyłem słowem lub czynem. Zmiłuj się nade mną i naucz mnie mierzyć bliźniego Twoją miarą miłości. Amen. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"„Drugi człowiek jest stróżem mojej godności” (Benedykt XVI). Jeśli go nie szanuję, cynicznie wykorzystuję, zarabiam na jego bezbronności, czyż nie wystawiam sam sobie marnego świadectwa? To nie jest oznaka siły, inteligencji, życiowej mądrości. To raczej smutna wizytówka kogoś, kto zapomniał, kim jest."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyznanie grzechów (Dn 9,4b-10). O Panie mój, Boże wielki i straszliwy, który dochowujesz wiernie przymierza tym, co Ciebie kochają i przestrzegają Twoich przykazań! Zgrzeszyliśmy, zbłądziliśmy, popełniliśmy nieprawość i zbuntowaliśmy się, odstąpiliśmy od Twoich przykazań. Nie byliśmy posłuszni Twoim sługom, prorokom, którzy przemawiali w Twoim imieniu do naszych królów, do naszych przywódców, do naszych przodków i do całego narodu kraju. Tobie, Panie, należy się sprawiedliwość, nam zaś wstyd na twarzach, jak to jest dziś: mieszkańcom Judy i Jerozolimy oraz całemu Izraelowi, bliskim i dalekim we wszystkich krajach, do których ich wypędziłeś z powodu niewierności, jaką Ci okazali. Panie! Wstyd na twarzach niech okrywa nas, naszych królów, naszych przywódców i naszych przodków, bo zgrzeszyliśmy przeciw Tobie. Pan zaś, nasz Bóg, jest miłosierny i okazuje łaskawość, mimo że zbuntowaliśmy się przeciw Niemu i nie słuchaliśmy głosu Pana, naszego Boga, by postępować według Jego wskazań, które nam dał przez swoje sługi, proroków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie czyń nam, Panie, według naszych grzechów. Nie pamiętaj nam win przodków naszych, + niech szybko nas spotka Twoje miłosierdzie, bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas, Boże nasz, Zbawco, + dla chwały Twojego imienia nas wyzwól i odpuść nam grzechy przez wzgląd na swoje imię. Niech jęk pojmanych dojdzie do Ciebie i mocą Twojego ramienia ocal na śmierć skazanych. My zaś, lud Twój i owce Twojej trzody + będziemy wielbić Ciebie na wieki i przez pokolenia głosić Twoją chwałę.  (Ps 79,8.9.11.13)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chwała Tobie, Królu wieków. Szukajcie dobra, a nie zła, abyście żyli, a Pan Bóg będzie z wami. (Am 5,14)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dowodem wysokiego wykształcenia jest umiejętność mówienia o rzeczach największych w sposób najprostszy. Ralph Waldo Emerson
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Strzeżcie się pychy i obłudy (Mt 23,1-12). Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: „Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsce na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. Wy zaś nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten, który jest w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo tylko jeden jest wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony”. Poletko mojej duszy. Ludzie przyjeżdżali do niewielkiej francuskiej wioski, by spotkać tam niezwykłego kapłana, św. Jana Marię Vianneya. Spośród wielu różnych wspomnień zachował się fragment jego kazania: „Co byście powiedzieli o człowieku, który zajmuje się polem sąsiada, a swoje zostawia odłogiem? – pytał swoich parafian Proboszcz z Ars. – Tak właśnie postępujecie. Ciągle grzebiecie w sumieniach innych ludzi, a wasze własne zarastają chwastami”. Vianney powiedział też, że kiedy przyjdzie śmierć, to nie z postępków bliźniego będziemy rozliczani, lecz z własnych win. Każdy z pewnością może te słowa wziąć sobie głęboko do serca. Módlmy się: Panie Jezu, przepraszam Cię dziś za wszystkie niesprawiedliwe sądy i słowa, które wypowiedziałem o innych, za moją pychę, zarozumiałość i małoduszność. Zmiłuj się nade mną. Amen. Edycja Świętego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przestańcie czynić zło, zaprawiajcie się w dobrym (Iz 1,10.16-20). Słuchajcie słowa Pana, wodzowie sodomscy, daj posłuch prawu naszego Boga, ludu Gomory: „Obmyjcie się, bądźcie czyści. Usuńcie zło uczynków waszych sprzed moich oczu. Przestańcie czynić zło. Zaprawiajcie się w dobrem. Troszczcie się o sprawiedliwość, wspomagajcie uciśnionego, oddajcie słuszność sierocie, stawajcie w obronie wdowy. Chodźcie i spór ze Mną wiedźcie, mówi Pan. Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby czerwone były jak purpura, staną się jak wełna. Jeżeli będziecie ulegli i posłuszni, dóbr ziemskich będziecie zażywać. Ale jeśli się zatniecie w oporze, miecz was wytępi. Albowiem usta Pana to wyrzekły”.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Temu, kto prawy, ukażę zbawienie. „Nie oskarżam cię za twe ofiary, bo twoje całopalenia zawsze są przede Mną. Nie przyjmę z twego domu cielca ani kozłów ze stad twoich”. „Czemu wymieniasz moje przykazania i na ustach masz moje przymierze? Ty, co nienawidzisz karności, a słowa moje odrzuciłeś za siebie? Ty tak postępujesz, a Ja mam milczeć? Czy myślisz, że jestem do ciebie podobny? Kto składa ofiarę dziękczynną, ten cześć Mi oddaje, a tym, którzy postępują uczciwie, ukażę Boże zbawienie”. (Ps 50,8-9.16bc-17.21 i 23)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chwała Tobie, Królu wieków. Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy i utwórzcie sobie nowe serca i nowego ducha. (Ez 18,31)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cierpliwość jest drzewem, które ma gorzkie korzenie, ale bardzo słodkie owoce. przysłowie perskie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem uległy i posłuszny Panu Bogu, czy zacięty w oporze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zawsze czyń coś dobrego, aby diabeł zastał cię zajętym. św. Hieronim
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Zapowiedź męki i zmartwychwstania (J 2,13-25). Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie oraz siedzących za stołami bankierów. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powyrzucał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: „Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu Ojca mego targowiska”. Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: „Gorliwość o dom Twój pożera Mnie”. W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: „Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz?” Jezus dał im taką odpowiedź: „Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo”. Powiedzieli do Niego Żydzi: „Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?” On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus. Kiedy zaś przebywał w Jerozolimie w czasie Paschy, w dniu świątecznym, wielu uwierzyło w imię Jego, widząc znaki, które czynił. Jezus natomiast nie zwierzał się im, bo dobrze wszystkich znał i nie potrzebował niczyjego świadectwa o człowieku. Sam bowiem wiedział, co się kryje w człowieku. Boskie poznanie. Bóg dobrze nas zna. Ewangelista zauważa, że Jezus nie potrzebował ludzkiego świadectwa, bo wiedział, co kryje się w człowieku. Zdarzają się osoby, których ta Boska wiedza paraliżuje. Skoro On wie o mnie wszystko, to już po mnie. Żadna słabość, potknięcie ani grzech nie ujdą Jego uwadze. Ale tak naprawdę to pogański sposób myślenia. Zakłada bowiem obraz Boga jako surowego arbitra ludzkiego życia. Wielu pogańskim bóstwom przypisywano wrogość wobec ludzi, aby więc zjednać ich przychylność, starano się czymś je przekupić. Nasz Bóg jest miłością. Nie ma nic wspólnego z pogańskimi bożkami. Zna nas, co oznacza, że w swoim Boskim Sercu cieszy się każdą odrobiną dobra, którą w nas dostrzega. Widzi więcej, lepiej, dalej, spoglądając na nas z największą czułością i wrażliwością. Módlmy się: Boże, nie dozwól, bym kiedykolwiek zwątpił w Twoją wielką i nieskończoną miłość do mnie. Bym uległ pokusie osądzania Ciebie i traktowania jako kogoś, kim nie jesteś. Amen. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 37 z 43

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...