Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koncerty

4 kwietnia 2022 r.
21:22

Lublin koncertową białą plamą. Kultowe miejsce nie istnieje, metal i rock poszły w odstawkę

38 3 A A
Koncert Mikromusic w Klubie30
Koncert Mikromusic w Klubie30 (fot. Paweł Buczkowski/archiwum)

Zespoły metalowe, rockowe i punkowe nie goszczą w Lublinie tak często jak przed pandemią. Kultowe miejsce, gdzie odbywały się głównie takie koncerty, przestało istnieć. – Czasami niektórym się wydaje, że wystarczy coś „zalajkować” na Facebooku, ale z tego się lokal nie utrzyma. Przez tę pandemię trochę zmieniło się w umysłach ludzi – mówi nam właściciel jednego z lubelskich pubów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Klub Graffiti

Jedną z ofiar pandemii jest Klub Graffiti, który funkcjonował przy al. Piłsudskiego od 1991 roku. W marcu 2020 roku został zamknięty i już się więcej nie otworzył. Jak przekazał nam Łukasz Białopiotrowicz, który odpowiadał za impresariat, w październiku 2021 roku zapadła decyzja o tym, że to kultowe miejsce zostanie zlikwidowane.

Właścicielem lokalu, w którym znajdował się klub, jest lubelska spółka Telkam. – Chcielibyśmy, żeby w tym miejscu dalej była prowadzona działalność koncertowa o takim charakterze, jak wcześniej robiło to Graffiti – mówi nam jeden ze współwłaścicieli lokalu. – Mamy dwóch potencjalnych inwestorów, prowadzimy z nimi bardzo zaawansowane rozmowy, ale zostały one wstrzymane przez wojnę na Ukrainie. Mogę powiedzieć, że z jednym z nich mamy już nawet przygotowaną umowę wynajmu. Na razie czekamy – uzupełnia.

Klub30

Z mapy Lublina zniknął – dosłownie – także Klub30. Budynek przy ul. Jasnej, w którym się mieścił, został zrównany z ziemią. W listopadzie 2020 roku na stronie facebookowej „Trzydziestki” pojawiła się informacja, że „niedługo” poznamy nową lokalizację. Jednak od tego momentu zrobiło się cicho.

Skontaktowaliśmy się z Karolem Mockiem, który był managerem klubu. Powiedział nam, że Klub30 tymczasowo zawiesił działalność, ale planuje ponownie otworzyć się na gości najwcześniej pod koniec tego roku. Nowa lokalizacja ma być już ustalona, ale zdaniem naszego rozmówcy, jest „za wcześnie”, żeby ją ogłaszać.

Kultowa Klubokawiarnia

Przykład tego miejsca pokazuje, że pandemia nie dla wszystkich była przeszkodą do prowadzenia biznesu. Wojciech Rynkiewicz, właściciel Kultowej Klubokawiarni przy ul. Herbowej, zaczął przyjmować gości 1 czerwca ubiegłego roku. Na frekwencję nie narzeka.

– Pomysł powstania klubokawiarni zrodził się jeszcze przed COVID-em, więc to nas właściwie zaskoczyło. Długo też czekaliśmy na to, żeby zeszły obostrzenia. Kiedy tylko nadarzyła się okazja, że już możemy wpuszczać ograniczoną liczbę osób, to postanowiliśmy się otworzyć – tłumaczy Wojciech Rynkiewicz. – Zrobiliśmy ten klub, żeby przybliżyć ludziom kulturę – koncerty, stand-upy, różne gatunki muzyczne, opieramy się o rock, pop, hip-hop, ale nie brakuje też operetki. Chcieliśmy, żeby ludzie, którzy mieszkają na osiedlu, niekoniecznie musieli jechać do CSK, żeby posłuchać fajnego koncertu – dodaje.

Rock Pub Ramzes

W trudnej sytuacji znalazł się Waldemar Abramowski, właściciel Rock Pub Ramzes przy ul. Kołłątaja.

– Czasy pandemii na pewno zmieniły funkcjonowanie lokalu. Przychodzi trochę mniej ludzi, niektórzy są ostrożniejsi i siedzą w domu. Ludzie przychodzą bardziej na imprezy organizowane, a tak na tygodniu jest zauważalnie mniej osób. Cały czas odrabiamy straty. Teraz jeszcze doszła wojna na Ukrainie i ludzie znowu zaczęli przygotowywać się na to, że może dosięgnie też nas – tłumaczy Waldemar Abramowski.

Plusem w tej trudnej sytuacji jest to, że jest on jednocześnie właścicielem lokalu, w którym mieści się pub, czyli ma niższe koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Otwarcie przyznaje, że właśnie to ratuje jeszcze ten biznes.

– Koncerty odbywają się z reguły w soboty, a w pozostałe dni są rockoteki, karaoke, inne wydarzenia muzyczne, czasami też stand-upy, jam session, spotkania szachowe. Staramy się organizować różne wydarzenia, które ściągają ludzi. Jest taka możliwość, że Ramzes będzie zamknięty, na przykład od niedzieli do środy i będzie otwierany tylko na trzy-cztery dni w tygodniu – wyjaśnia.

Rock Pub Ramzes nie był do tej pory wystawiony na sprzedaż, chociaż pojawiły się takie plotki. Waldemar Abramowski nie ukrywa jednak, że rozważa jego całkowite zamknięcie ze względu na „zmęczenie obecną sytuacją”.

Rider’s Pub

Trudne czasy przetrwał Rider’s Pub przy ul. 3 Maja. W połowie ubiegłego roku jego właściciel, Karol Mansz, przyznał na łamach Dziennika, że aby utrzymać to miejsce, sprzedał samochód i dwa motocykle.

– Zacząłem oszczędzać, pracując więcej. Mam dwa lokale: pub i bistro. W bistro pracuję sam. Wtedy odchodzi koszt pracownika, bo zamiast pracować w godzinach szczytu we dwoje, uwijam się jak mogę. Całą jesień, zimę i teraz wiosnę pracuję w lokalu sam, po 11 godzin dziennie – tłumaczy Karol Mansz. – Gastronomię teraz dobijają inne rzeczy. Kiedy już się wszystko unormowało i ludzie zaczęli wracać do knajp, to zaczęły drożeć produkty. Ja chcę utrzymać jakość swoich produktów. Przed pandemią za butlę gazu, na której gotuję w kuchni, płaciłem 40 zł. W tej chwili kosztuje ona 130 zł. Nie mogę sobie pozwolić na podniesienie trzykrotnie ceny, na przykład, zapiekanki, bo nikt tego nie kupi – dodaje.

Rider’s Pub to miejsce, gdzie regularnie odbywają się koncerty zespołów rockowych i punkowych.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Dużo zdrowia pani Zofio! Najstarsza mieszkanka gminy skończyła 100 lat

Dużo zdrowia pani Zofio! Najstarsza mieszkanka gminy skończyła 100 lat

Zofia Chęć z Wojciechowa Kolonii Pierwszej jest najstarszą mieszkanką gminy Wojciechów. Ostatnio świętowała swoje 100. urodziny.

Pożar na Starym Mieście w Zamościu. Na poddaszu kamienicy był lokator

Pożar na Starym Mieście w Zamościu. Na poddaszu kamienicy był lokator

Pożar w kamienicy na Starym Mieście w Zamościu. Mieszkaniec zdążył się ewakuować. Ale na poddaszu strażacy znaleźli nieprzytomnego mężczyznę.

Przekroczył granicę i zasnął. Białorusin był kompletnie pijany

Przekroczył granicę i zasnął. Białorusin był kompletnie pijany

Białorusin tuż przekroczeniu granicy w Kukurykach zasnął za kierownicą swojej ciężarówki. Był kompletnie pijany. Noc spędził na komendzie.

Absolwenci powrócą na UMCS. Trzeba się zapisać

Absolwenci powrócą na UMCS. Trzeba się zapisać

Trwają zapisy na Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W programie m.in. koncert, występ grupy teatralnej, rozgrywki sportowe i zabawa do białego rana.

MKS Lublin wygrał turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski juniorek młodszych [zdjęcia]
galeria

MKS Lublin wygrał turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski juniorek młodszych [zdjęcia]

To był awans w wielkim stylu. MKS Lublin przepustkę do kolejnej rundy zapewnił sobie już po dwóch dniach turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski juniorek młodszych.

Tragedia podczas wycinki. 51-latek przygnieciony przez drzewo

Tragedia podczas wycinki. 51-latek przygnieciony przez drzewo

Tragedia podczas wycinki drzew. Nie żyje 51-latek.

Potrącona dziewczynka transportowana helikopterem do szpitala. Sprawca uciekł

Potrącona dziewczynka transportowana helikopterem do szpitala. Sprawca uciekł

Potrącił dziewczynkę i uciekł. Policja zatrzymała 57-letniego kierowcę.

Pokaż jak atrakcyjny jest Lublin i wygraj nagrody

Pokaż jak atrakcyjny jest Lublin i wygraj nagrody

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna organizuje konkurs fotograficzny. Jego celem jest przedstawienie atrakcyjności miasta.

Kod 95 a Wymiana Prawa Jazdy: Co Warto To Wiedzieć

Kod 95 a Wymiana Prawa Jazdy: Co Warto To Wiedzieć

W dzisiejszym świecie, mobilność jest kluczowym czynnikiem sukcesu, zwłaszcza dla branży transportowej. Jednakże, podróżowanie i prowadzenie pojazdów wiąże się z pewnymi wymogami i regulacjami, których należy przestrzegać. Jednym z istotnych aspektów dla kierowców zawodowych jest posiadanie kodu 95 oraz właściwego prawa jazdy.

Zawodnicy Lubelskie Perła Polski Cycling Team rozdawali karty w krajowych wyścigach

Zawodnicy Lubelskie Perła Polski Cycling Team rozdawali karty w krajowych wyścigach

Pierwszą imprezą minionego tygodnia było 48 Kryterium Asów Tytani Kolarstwa Polskiego w Chorzowie. Przedstawiciele Lubelskie Perła Polski Cycling Team od samego początku nadawali ton rywalizacji na Górnym Śląsku.

"W sumie się nie stresuję". Ten egzamin zdaje dziś Juliusz z Lublina i tysiące ósmoklasistów
foto
galeria

"W sumie się nie stresuję". Ten egzamin zdaje dziś Juliusz z Lublina i tysiące ósmoklasistów

Równo o godzinie 9 uczniowie rozpoczęli egzamin z języka polskiego. Ponad 11 tys. ósmoklasistów zmierzy się z pierwszym w swoim życiu poważniejszym egzaminem.

Zrównoważony rozwój zaczyna się w domu: Zbiorniki na Wodę Deszczową

Zrównoważony rozwój zaczyna się w domu: Zbiorniki na Wodę Deszczową

Zbiorniki na deszczówkę to nie tylko ekologiczne rozwiązanie pomagające w gospodarowaniu zasobami naturalnymi, ale również praktyczne narzędzie, które może znacząco przyczynić się do zrównoważonego rozwoju każdego gospodarstwa domowego. W dobie rosnących cen wody i coraz bardziej widocznych skutków zmian klimatycznych, gromadzenie i wykorzystywanie wody deszczowej staje się nie tylko opcją, ale często koniecznością.

Praca z domu – poznaj zalety i wady

Praca z domu – poznaj zalety i wady

Od niedawna praca z domu stała się powszechnym modelem zatrudnienia, wykorzystywanym przez coraz więcej pracowników i pracodawców. Zdolność do wykonywania obowiązków zawodowych spoza biura daje zarówno pracownikom, jak i firmom szereg korzyści, ale wiąże się również z pewnymi wyzwaniami. Warto bliżej przyjrzeć się zaletom i wadom pracy z domu, aby lepiej zrozumieć, jak ten model wpływa na pracowników i pracodawców.

Rodzinne piekło. Syn zwyrodnialec

Rodzinne piekło. Syn zwyrodnialec

Przez długie miesiące znęcał się nad matką. 32-latek trafił do aresztu.

Czy warto ocieplić stary dom? Jak zwiększyć komfort i wartość Twojego domu

Czy warto ocieplić stary dom? Jak zwiększyć komfort i wartość Twojego domu

Ocieplenie starego domu może być jedną z najważniejszych inwestycji, które możesz podjąć, aby poprawić komfort życia, zmniejszyć rachunki za ogrzewanie i zwiększyć wartość swojej nieruchomości. W tej analizie przyjrzymy się różnym aspektom ocieplenia starych domów, włączając w to korzyści, techniki, a także możliwe wyzwania.

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna
Wkrótce
Najbliższe wydarzenia