Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Na sygnale

9 czerwca 2018 r.
11:12

Duma lubelskiej drogówki. Ten policjant z KMP w Lublinie nie ma sobie równych

120 13 A A
asp. sztab. Krzysztof Chawryło z KMP w Lublinie
asp. sztab. Krzysztof Chawryło z KMP w Lublinie (fot. Policja)

Kolejny raz najlepszym policjantem ruchu drogowego województwa lubelskiego został asp. sztab. Krzysztof Chawryło z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do wojewódzkich eliminacji konkursu przystąpiło 25 funkcjonariuszy reprezentujących komendy miejskie i powiatowe lubelskiego garnizonu.

Konkurs składał się z sześciu konkurencji. Pierwszego dnia policjanci rozwiązywali testy sprawdzające ich poziom wiedzy z zakresu prawa o ruchu drogowym, karnego i wykroczeń. Następnie prezentowali swoje umiejętności strzeleckie. Na jednym z lubelskich skrzyżowań komisja sprawdzała ich umiejętności ręcznej regulacji ruchem.

Drugiego dnia zawodów policjanci musieli wykazać się sprawnością podczas trzech konkurencji: jazdy motocyklem i samochodem po wyznaczonym torze oraz umiejętnością udzielania pierwszej pomocy.

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu, a tym samym tytuł policjanta Ruchu Drogowego 2018, otrzymał asp. sztab. Krzysztof Chawryło z KMP w Lublinie. Policjant zdobył także największą liczbę punktów w konkurencji jazda sprawnościowa motocyklem oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.

Drugie miejsce zajął st. sierż. Paweł Baran z KPP w Radzyniu Podlaskim, natomiast trzecie miejsce wywalczył sierż. Kamil Jasiak z KPP w Puławach.

Tor przeszkód samochodem najlepiej pokonał sierż. Piotr Konopko z KPP w Hrubieszowie, a w konkurencji kierowanie ruchem na skrzyżowaniu zwycięzcą okazał się funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie mł. asp. Piotr Ziętek.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody i puchary Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Wręczył je Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Mariusz Siegieda oraz zaproszeni goście - fundatorzy nagród.

Laureat I miejsca weźmie teraz udział w finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się we wrześniu w Krakowie.

Wojewódzkie eliminacje konkursu Policjant Ruchu Drogowego 2018

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 11:52
+1
I co z tego? Policji nie ma w Lublinie. Kultura jazdy jak w Bangladeszu. Gorzej nawet. Jeżdżenie po mieście dużo więcej niż 50/h, wyprzedzanie z prawej, na pasach, nieustępowanie pieszym. To jest prawdziwy Lublin. Żadne pocieszenie, że jeden policjant wygrał jakiś bzdurny konkurs. Sytuacja na ulicach jest miernikiem porządku. A tu panuje ANARCHIA
Avatar
zośka / 9 czerwca 2018 o 11:46
+1
Ja mam 27 lat i prawko już 8 i nikt mnie nie zatrzymal jeszcze mimo że kocham szybka jazde, jeżdżę bezpiecznie ale na obwidnicy 215-225 wyciskam. Dziadki, baby i pierniki na lewym pasie to powazne zagrożenie i niech ich policja wylapuje.
 Zmień płytę !
Avatar
ACAB / 9 czerwca 2018 o 23:38
Pies
Avatar
Doda / 9 czerwca 2018 o 14:37
Po nazwisku to chyba Ukrainiec.
Avatar
cykliczny / 9 czerwca 2018 o 14:28
Ciekawe ile każdy z tych super policjantów RD wystawił mandatów za jazdę lewym pasem wszystkim tym turlającym się miszczom lewego pasa?
A ciekawe ile każdy z nich wystawił pieszym chodzącym po ścieżkach rowerowych? A ile rowerzystom jeżdżącym po dwoje obok siebie całą szerokością ścieżki rowerowej? Ile urzytkownikom nekstbajka za jazdę po chodnikach itd. Pytań jest wiele .....
 Za jazdę całą szerokością ścieżki na rowerach to powinni najpierw ukarać tych policjantów co jeżdżą na rowerach służbowo koło zalewu i bystrzycy bo to norma u nich. Taki przykład dają to co się dziwić?
 Za jazdę całą szerokością ścieżki na rowerach to powinni najpierw ukarać tych policjantów co jeżdżą na rowerach służbowo koło zalewu i bystrzycy bo to norma u nich. Taki przykład dają to co się dziwić? rozwiń
Avatar
Grwazy / 9 czerwca 2018 o 14:25
Ciekawe ile każdy z tych super policjantów RD wystawił mandatów za jazdę lewym pasem wszystkim tym turlającym się miszczom lewego pasa?
 A ciekawe ile każdy z nich wystawił pieszym chodzącym po ścieżkach rowerowych? A ile rowerzystom jeżdżącym po dwoje obok siebie całą szerokością ścieżki rowerowej? Ile urzytkownikom nekstbajka za jazdę po chodnikach itd. Pytań jest wiele .....
Avatar
kikr / 9 czerwca 2018 o 14:21
Ciekawe ile każdy z tych super policjantów RD wystawił mandatów za jazdę lewym pasem wszystkim tym turlającym się miszczom lewego pasa?
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 13:21
W lublinie największe zagrożenie stanowią przyjezdni kierowcy i nie dziwi mnie jak lubelak jedzie jakąś lepszą trasą 70 ale jak widzę warszawiaka lub chełmiaka jadącego 100 slalomem to pukam się w głowę bo każdy kto mieszka w lublinie wie ile można jechać danym odcinkiem i na co trzeba uważać i czasami 70 zamiast 50 nie stwarza realnego zagrożenia na niektórych odcinkach drogi i podkreślam że tylko niektórych i nie ma co się czepiać bo wszyscy jeżdżą tak samo no może poza wyrostkami bo czasami specjalnie patrzę kto to jechał jak go dogonię na światłach
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 13:03
A jak wypadli chełmscy "miszczowie"?
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 12:42
Masz 27l i pusty baniak , bo ojciec tak się śpieszył że nie dolał matce formy .
Avatar
ACAB / 9 czerwca 2018 o 23:38
Pies
Avatar
Doda / 9 czerwca 2018 o 14:37
Po nazwisku to chyba Ukrainiec.
Avatar
cykliczny / 9 czerwca 2018 o 14:28
Ciekawe ile każdy z tych super policjantów RD wystawił mandatów za jazdę lewym pasem wszystkim tym turlającym się miszczom lewego pasa?
A ciekawe ile każdy z nich wystawił pieszym chodzącym po ścieżkach rowerowych? A ile rowerzystom jeżdżącym po dwoje obok siebie całą szerokością ścieżki rowerowej? Ile urzytkownikom nekstbajka za jazdę po chodnikach itd. Pytań jest wiele .....
 Za jazdę całą szerokością ścieżki na rowerach to powinni najpierw ukarać tych policjantów co jeżdżą na rowerach służbowo koło zalewu i bystrzycy bo to norma u nich. Taki przykład dają to co się dziwić?
 Za jazdę całą szerokością ścieżki na rowerach to powinni najpierw ukarać tych policjantów co jeżdżą na rowerach służbowo koło zalewu i bystrzycy bo to norma u nich. Taki przykład dają to co się dziwić? rozwiń
Avatar
Grwazy / 9 czerwca 2018 o 14:25
Ciekawe ile każdy z tych super policjantów RD wystawił mandatów za jazdę lewym pasem wszystkim tym turlającym się miszczom lewego pasa?
 A ciekawe ile każdy z nich wystawił pieszym chodzącym po ścieżkach rowerowych? A ile rowerzystom jeżdżącym po dwoje obok siebie całą szerokością ścieżki rowerowej? Ile urzytkownikom nekstbajka za jazdę po chodnikach itd. Pytań jest wiele .....
Avatar
kikr / 9 czerwca 2018 o 14:21
Ciekawe ile każdy z tych super policjantów RD wystawił mandatów za jazdę lewym pasem wszystkim tym turlającym się miszczom lewego pasa?
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 13:21
W lublinie największe zagrożenie stanowią przyjezdni kierowcy i nie dziwi mnie jak lubelak jedzie jakąś lepszą trasą 70 ale jak widzę warszawiaka lub chełmiaka jadącego 100 slalomem to pukam się w głowę bo każdy kto mieszka w lublinie wie ile można jechać danym odcinkiem i na co trzeba uważać i czasami 70 zamiast 50 nie stwarza realnego zagrożenia na niektórych odcinkach drogi i podkreślam że tylko niektórych i nie ma co się czepiać bo wszyscy jeżdżą tak samo no może poza wyrostkami bo czasami specjalnie patrzę kto to jechał jak go dogonię na światłach
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 13:03
A jak wypadli chełmscy "miszczowie"?
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 12:42
Masz 27l i pusty baniak , bo ojciec tak się śpieszył że nie dolał matce formy .
Avatar
lu / 9 czerwca 2018 o 12:08
zastanawiam się gdzie jest w Lublinie policja drogowa. Przez ostatnich 10 lat widziałem może 5 razy oznakowanego radiowóz drogówki w sytuacjach gdy załatwiali kolizję. Patrolu stojącego z radarem na al.Solidarności czy policjantów stojących przy radiowozie nigdy nie widziałem. Czy oni zawsze są poza miastem?
Avatar
Gość / 9 czerwca 2018 o 11:52
+1
I co z tego? Policji nie ma w Lublinie. Kultura jazdy jak w Bangladeszu. Gorzej nawet. Jeżdżenie po mieście dużo więcej niż 50/h, wyprzedzanie z prawej, na pasach, nieustępowanie pieszym. To jest prawdziwy Lublin. Żadne pocieszenie, że jeden policjant wygrał jakiś bzdurny konkurs. Sytuacja na ulicach jest miernikiem porządku. A tu panuje ANARCHIA
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 16

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.