Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Na sygnale

31 sierpnia 2017 r.
9:25

Jeden potrącił 62-latka, drugi go przejechał. Tragiczny wypadek w Zofiówce

Autor: Zdjęcie autora łm
97 13 A A

62-letni mężczyzna zginął w wypadku w miejscowości Zofiówka na drodze krajowej nr 82

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do wypadku doszło w środę wieczorem. Policja dostała zgłoszenie po godzinie 21. Według wstępnych ustaleń, jadący hondą accord od strony Lublina w kierunku Łęcznej 53-latek z Lublina, uderzył w pieszego, który przechodził przez jezdnię.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną, miejsce wypadku nie było oświetlone, a pieszy nie miał na sobie odblasków.

Po zderzeniu pieszy upadł jezdnię. Leżącego pieszego zdążył ominąć kolejny jadący w stronę Łęcznej samochód. Trzeci pojazd, volkswagen passat kierowany przez 70-latka z Lublina, przejechał leżącego mężczyznę.

62–letni mieszkaniec gm. Łęczna zginął na miejscu. Kierowcy byli trzeźwi.

 

Quiz: Czego nauczy nowa podstawówka

Czego nauczy nowa podstawówka

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 15:53
Brak odblasków i oto rezultat. Po to wprowadzono nakaz ich noszenia poza terenem zabudowanym, by nie dochodziło do takich tragicznych zdarzeń. A ty kierowco masz je w bagażniku? Ciekawe, czy pieszy otrzymał mandat 500 zlotowy? Oczywiscie kierowcy w takiej sytuacji mogą ubiegać się o odszkodowanie. Tak samo jak dziecko obrysuje rowerkiem komuś np. PORSCHE. Ciekawe, ilu troskliwych rodziców o tym pomyślało. Koszt OC personalnego to nie majątek. Ale w razie pogrzebu, nie dojdzie koszt pokrycia naprawy auta, czy aut jak w tym przypadku.
Avatar
Henio / 1 września 2017 o 11:21
A kto ci każe jechać 90 km/h? Jeździj z taką prędkością, z jakiej będziesz mógł wyhamować lub ominąć przedzkodę, która pojawi się w zasięgu świateł.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 22:04
Sam mało kiedyś nie zabiłem dwóch osób ktore szły w nocy ulicą, na ciemno ubrane (gdyby miały odblaski lub kamizelkę zauważyłbym je z kilometra a nie z 20m). jedziesz 90km/h i nie wyhamujesz wtedy cud sprawił, że minąłem tych ludzi. ciezko oceniac czyja wina. z jednej strony trzeba zachować szczególną ostrożność w obrębie skrzyżowań itp z drugiej taki nieoświetlony pieszy pojawia się w światłach w ostatniej chwili.
Avatar
Henio / 31 sierpnia 2017 o 17:08
Trzeba było uważać, no i oczywiście nie jechać na zderzaku. Byłby czas na reakcję.
Avatar
StopIdiotomNaDrodze / 31 sierpnia 2017 o 15:28
undefined napisał:
StopIdiotomNaDrodze To w którym aucie jechałeś, że masz takie doskonałe rozeznanie sytuacji? Sumienie ci nie ciąży?
 Na szczęście w żadnym wystarczy ruszyć deko wyobraźnię ale jak jeździsz tylko rowerem ewentualnie mpk to nie dziwota że nie potrafisz sobie tego wyobrazić
Avatar
and / 31 sierpnia 2017 o 14:23
Droga krajowa bez pobocza bez chodników bez oświetlonych skrzyzowań i przejść dla pieszych kiedy w końcu władze wojewódzkie zainteresuja sie beznadziejną trasą Lublin Łęczna jedną z bardziej obciążonych w województwie bo jak widać same ograniczenia, radary, odcinki pomiarowe już nie wystarczą trzeba w końcu coś ZROBIĆ dla poprawienia bezpieczeństwa pieszych i kierowców czyli poszerzyć zrobić przynajmniej ocinki do wyprzedzania i zrobić pobocza a tego gamonia który zrobił tak głębokie rowy przy ostnim remoncie powinno wsadziś się za kraty bo teraz poszerzenie będzie dużo droższe a może właśnie o to chodziło.
Droga krajowa bez pobocza bez chodników bez oświetlonych skrzyzowań i przejść dla pieszych kiedy w końcu władze wojewódzkie zainteresuja sie beznadziejną trasą Lublin Łęczna jedną z bardziej obciążonych w województwie bo jak widać same ograniczenia, radary, odcinki pomiarowe już nie wystarczą trzeba w końcu coś ZROBIĆ dla poprawienia bezpieczeństwa pieszych i kierowców czyli poszerzyć zrobić przynajmniej ocinki do wyprzedzania i zrobić pobocza a tego gamonia który zrobił tak głębokie rowy przy ostnim remoncie powinno wsadziś się za kraty bo ... rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 13:51
StopIdiotomNaDrodze To w którym aucie jechałeś, że masz takie doskonałe rozeznanie sytuacji? Sumienie ci nie ciąży?
Avatar
Twój psychiatra / 31 sierpnia 2017 o 13:12
StopIdiotomNaDrodze napisał:
undefined napisał:
Boże, co za tragiczna śmierć! Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego. Apel do kierowców - jedźcie ostrożniej! I pytanie - skoro jeden samochód go OMINĄŁ, czy to oznacza, że kierowca nie zatrzymał się i nie udzielił poszkodowanemu pomocy? Przecież to jak współudział w zabójstwie!
Ty taki/taka pusta czy udajesz ?? Mam nadzieje że nieździsz niczym więcej poza rowerem z bocznymi kółkami skąd takie tampaki się biorą. Jak kierowca ma jeździć ostrożnie jak taki dziad przełazi jak chce, łazi jak chce bez odblasków w nocy itd . Ja na miejscu kierowcy bym domagał się odszkodowania od rodziny tego co go rozjechali za zniszczony samochód i szkody psychiczne bo przez takiego bezmyślnego barana co zginał chłop będzie miał zepsute sumienie. I skoro go ominłą jeden samochód to pomyśl tempa dzido że drugi jak jechał za nim jechał primo na krótkich by nie oślepić samochodu przed nim więc widoczność mniejsza a secundo że widział tylko odległość od poprzedzającego go samochodu czyli nie wiem 10-15 m ? zależy jak się go trzymał i skoro pierwszy widzi przeszkodę na drodze bo mu się pojawiła to robi unik (bo ma czas na reakcję) omija ale drugi ma za mało czasu na reakcje i rozjeżdża typa ? Kumasz czy Twoja płytka wyobraźnia nie pozwala Ci na to ??? I to że go ominął to nie znaczy że nie stanłą 50 m dalej i nie wyszedł zobaczyć co się stało.
 Znowu leków nie wzięłaś/wziąłeś...
 Znowu leków nie wzięłaś/wziąłeś... rozwiń
Avatar
StopIdiotomNaDrodze / 31 sierpnia 2017 o 10:42
undefined napisał:
Boże, co za tragiczna śmierć! Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego. Apel do kierowców - jedźcie ostrożniej! I pytanie - skoro jeden samochód go OMINĄŁ, czy to oznacza, że kierowca nie zatrzymał się i nie udzielił poszkodowanemu pomocy? Przecież to jak współudział w zabójstwie!
 Ty taki/taka pusta czy udajesz ?? Mam nadzieje że nieździsz niczym więcej poza rowerem z bocznymi kółkami skąd takie tampaki się biorą. Jak kierowca ma jeździć ostrożnie jak taki dziad przełazi jak chce, łazi jak chce bez odblasków w nocy itd . Ja na miejscu kierowcy bym domagał się odszkodowania od rodziny tego co go rozjechali za zniszczony samochód i szkody psychiczne bo przez takiego bezmyślnego barana co zginał chłop będzie miał zepsute sumienie. I skoro go ominłą jeden samochód to pomyśl tempa dzido że drugi jak jechał za nim jechał primo na krótkich by nie oślepić samochodu przed nim więc widoczność mniejsza a secundo że widział tylko odległość od poprzedzającego go samochodu czyli nie wiem 10-15 m ? zależy jak się go trzymał i skoro pierwszy widzi przeszkodę na drodze bo mu się pojawiła to robi unik (bo ma czas na reakcję) omija ale drugi ma za mało czasu na reakcje i rozjeżdża typa ? Kumasz czy Twoja płytka wyobraźnia nie pozwala Ci na to ??? I to że go ominął to nie znaczy że nie stanłą 50 m dalej i nie wyszedł zobaczyć co się stało.
 Ty taki/taka pusta czy udajesz ?? Mam nadzieje że nieździsz niczym więcej poza rowerem z bocznymi kółkami skąd takie tampaki się biorą. Jak kierowca ma jeździć ostrożnie jak taki dziad przełazi jak chce, łazi jak chce bez odblasków w nocy itd . Ja na miejscu kierowcy bym domagał się odszkodowania od rodziny tego co go rozjechali za zniszczony samochód i szkody psychiczne bo przez takiego bezmyślnego barana co zginał chłop będzie miał zepsute sumienie. I skoro go ominłą jeden samochód to pomyśl tempa dzido że drugi jak jechał... rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 10:32
Odblaski nie chronią przed nieuwagą kierowców.
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 15:53
Brak odblasków i oto rezultat. Po to wprowadzono nakaz ich noszenia poza terenem zabudowanym, by nie dochodziło do takich tragicznych zdarzeń. A ty kierowco masz je w bagażniku? Ciekawe, czy pieszy otrzymał mandat 500 zlotowy? Oczywiscie kierowcy w takiej sytuacji mogą ubiegać się o odszkodowanie. Tak samo jak dziecko obrysuje rowerkiem komuś np. PORSCHE. Ciekawe, ilu troskliwych rodziców o tym pomyślało. Koszt OC personalnego to nie majątek. Ale w razie pogrzebu, nie dojdzie koszt pokrycia naprawy auta, czy aut jak w tym przypadku.
Avatar
Henio / 1 września 2017 o 11:21
A kto ci każe jechać 90 km/h? Jeździj z taką prędkością, z jakiej będziesz mógł wyhamować lub ominąć przedzkodę, która pojawi się w zasięgu świateł.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 22:04
Sam mało kiedyś nie zabiłem dwóch osób ktore szły w nocy ulicą, na ciemno ubrane (gdyby miały odblaski lub kamizelkę zauważyłbym je z kilometra a nie z 20m). jedziesz 90km/h i nie wyhamujesz wtedy cud sprawił, że minąłem tych ludzi. ciezko oceniac czyja wina. z jednej strony trzeba zachować szczególną ostrożność w obrębie skrzyżowań itp z drugiej taki nieoświetlony pieszy pojawia się w światłach w ostatniej chwili.
Avatar
Henio / 31 sierpnia 2017 o 17:08
Trzeba było uważać, no i oczywiście nie jechać na zderzaku. Byłby czas na reakcję.
Avatar
StopIdiotomNaDrodze / 31 sierpnia 2017 o 15:28
undefined napisał:
StopIdiotomNaDrodze To w którym aucie jechałeś, że masz takie doskonałe rozeznanie sytuacji? Sumienie ci nie ciąży?
 Na szczęście w żadnym wystarczy ruszyć deko wyobraźnię ale jak jeździsz tylko rowerem ewentualnie mpk to nie dziwota że nie potrafisz sobie tego wyobrazić
Avatar
and / 31 sierpnia 2017 o 14:23
Droga krajowa bez pobocza bez chodników bez oświetlonych skrzyzowań i przejść dla pieszych kiedy w końcu władze wojewódzkie zainteresuja sie beznadziejną trasą Lublin Łęczna jedną z bardziej obciążonych w województwie bo jak widać same ograniczenia, radary, odcinki pomiarowe już nie wystarczą trzeba w końcu coś ZROBIĆ dla poprawienia bezpieczeństwa pieszych i kierowców czyli poszerzyć zrobić przynajmniej ocinki do wyprzedzania i zrobić pobocza a tego gamonia który zrobił tak głębokie rowy przy ostnim remoncie powinno wsadziś się za kraty bo teraz poszerzenie będzie dużo droższe a może właśnie o to chodziło.
Droga krajowa bez pobocza bez chodników bez oświetlonych skrzyzowań i przejść dla pieszych kiedy w końcu władze wojewódzkie zainteresuja sie beznadziejną trasą Lublin Łęczna jedną z bardziej obciążonych w województwie bo jak widać same ograniczenia, radary, odcinki pomiarowe już nie wystarczą trzeba w końcu coś ZROBIĆ dla poprawienia bezpieczeństwa pieszych i kierowców czyli poszerzyć zrobić przynajmniej ocinki do wyprzedzania i zrobić pobocza a tego gamonia który zrobił tak głębokie rowy przy ostnim remoncie powinno wsadziś się za kraty bo ... rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 13:51
StopIdiotomNaDrodze To w którym aucie jechałeś, że masz takie doskonałe rozeznanie sytuacji? Sumienie ci nie ciąży?
Avatar
Twój psychiatra / 31 sierpnia 2017 o 13:12
StopIdiotomNaDrodze napisał:
undefined napisał:
Boże, co za tragiczna śmierć! Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego. Apel do kierowców - jedźcie ostrożniej! I pytanie - skoro jeden samochód go OMINĄŁ, czy to oznacza, że kierowca nie zatrzymał się i nie udzielił poszkodowanemu pomocy? Przecież to jak współudział w zabójstwie!
Ty taki/taka pusta czy udajesz ?? Mam nadzieje że nieździsz niczym więcej poza rowerem z bocznymi kółkami skąd takie tampaki się biorą. Jak kierowca ma jeździć ostrożnie jak taki dziad przełazi jak chce, łazi jak chce bez odblasków w nocy itd . Ja na miejscu kierowcy bym domagał się odszkodowania od rodziny tego co go rozjechali za zniszczony samochód i szkody psychiczne bo przez takiego bezmyślnego barana co zginał chłop będzie miał zepsute sumienie. I skoro go ominłą jeden samochód to pomyśl tempa dzido że drugi jak jechał za nim jechał primo na krótkich by nie oślepić samochodu przed nim więc widoczność mniejsza a secundo że widział tylko odległość od poprzedzającego go samochodu czyli nie wiem 10-15 m ? zależy jak się go trzymał i skoro pierwszy widzi przeszkodę na drodze bo mu się pojawiła to robi unik (bo ma czas na reakcję) omija ale drugi ma za mało czasu na reakcje i rozjeżdża typa ? Kumasz czy Twoja płytka wyobraźnia nie pozwala Ci na to ??? I to że go ominął to nie znaczy że nie stanłą 50 m dalej i nie wyszedł zobaczyć co się stało.
 Znowu leków nie wzięłaś/wziąłeś...
 Znowu leków nie wzięłaś/wziąłeś... rozwiń
Avatar
StopIdiotomNaDrodze / 31 sierpnia 2017 o 10:42
undefined napisał:
Boże, co za tragiczna śmierć! Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego. Apel do kierowców - jedźcie ostrożniej! I pytanie - skoro jeden samochód go OMINĄŁ, czy to oznacza, że kierowca nie zatrzymał się i nie udzielił poszkodowanemu pomocy? Przecież to jak współudział w zabójstwie!
 Ty taki/taka pusta czy udajesz ?? Mam nadzieje że nieździsz niczym więcej poza rowerem z bocznymi kółkami skąd takie tampaki się biorą. Jak kierowca ma jeździć ostrożnie jak taki dziad przełazi jak chce, łazi jak chce bez odblasków w nocy itd . Ja na miejscu kierowcy bym domagał się odszkodowania od rodziny tego co go rozjechali za zniszczony samochód i szkody psychiczne bo przez takiego bezmyślnego barana co zginał chłop będzie miał zepsute sumienie. I skoro go ominłą jeden samochód to pomyśl tempa dzido że drugi jak jechał za nim jechał primo na krótkich by nie oślepić samochodu przed nim więc widoczność mniejsza a secundo że widział tylko odległość od poprzedzającego go samochodu czyli nie wiem 10-15 m ? zależy jak się go trzymał i skoro pierwszy widzi przeszkodę na drodze bo mu się pojawiła to robi unik (bo ma czas na reakcję) omija ale drugi ma za mało czasu na reakcje i rozjeżdża typa ? Kumasz czy Twoja płytka wyobraźnia nie pozwala Ci na to ??? I to że go ominął to nie znaczy że nie stanłą 50 m dalej i nie wyszedł zobaczyć co się stało.
 Ty taki/taka pusta czy udajesz ?? Mam nadzieje że nieździsz niczym więcej poza rowerem z bocznymi kółkami skąd takie tampaki się biorą. Jak kierowca ma jeździć ostrożnie jak taki dziad przełazi jak chce, łazi jak chce bez odblasków w nocy itd . Ja na miejscu kierowcy bym domagał się odszkodowania od rodziny tego co go rozjechali za zniszczony samochód i szkody psychiczne bo przez takiego bezmyślnego barana co zginał chłop będzie miał zepsute sumienie. I skoro go ominłą jeden samochód to pomyśl tempa dzido że drugi jak jechał... rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 10:32
Odblaski nie chronią przed nieuwagą kierowców.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia [NA ŻYWO]

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia [NA ŻYWO] 5 0

O godzinie 20 reprezentacja Polski w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią i jeśli chce zachować szansę na wyjście z grupy musi wygrać

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumwoanie zamojskiej klasy okręgowej

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumwoanie zamojskiej klasy okręgowej 1 0

Sezon 2017/2018 przeszedł do historii. Awans po bardzo zaciętym boju wywalczyła Huczwa Tyszowce, która zostawiła w pokonanym polu Unię Hrubieszów i inny zespół z aspiracjami do awansu – Victorię Łukową Chmielek

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu
2 lipca 2018, 15:00

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu 1 0

Od 2 lipca w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa Judith Aizen pt. „Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu. 1900-1942”.

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane
Zdjęcia
galeria
film

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane 0 0

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z woj. lubelskiego, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50-lecie pracy twórczej.

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 1 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 7 8

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 1

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 22 3

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 2 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

Lublin: Szkoła podstawowa na Felinie za ciasna

Lublin: Szkoła podstawowa na Felinie za ciasna 0 0

Uczniowie z Felina mogą być dowożeni na lekcje na Kośminek.

Sukces młodych mechaników z Zamościa

Sukces młodych mechaników z Zamościa 1 0

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu zajęli V miejsce w klasyfikacji drużynowej XXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych. Oprócz pucharu Ministra Spraw Wewnętrznych otrzymali też nagrody rzeczowe.

Setki rowerów w jednym miejscu. Okolice Lubartowa przejęte przez rowerzystów [zdjęcia]
galeria

Setki rowerów w jednym miejscu. Okolice Lubartowa przejęte przez rowerzystów [zdjęcia] 17 3

Do przejechania było aż siedem wariantów tras. Najkrótsza miała 17 km, a najdłuższa 62 km. W Lubartowie już po raz 25. odbyło się się Święto Roweru.

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych
25 czerwca 2018, 18:00

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 25 czerwca o godz. 18 w Empiku Tarasy Zamkowe (al. Unii Lubelskiej 2) odbędzie się spotkanie autorskie z popularnym twórcą literatury fantasy - Jakubem Ćwiekiem. Autor będzie promował swoją najnowszą powieść - Stróże.

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli?

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli? 3 3

Zarząd Dróg Miejskich upublicznił projekty „ławeczki księżnej Izabeli” i poddał je konsultacjom. O tym, jak docelowo będzie wyglądała figura arystokratki i gdzie zostanie zamontowana zdecydują mieszkańcy.

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant?

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant? 0 0

2 lutego 1911 r. na terenie Mokradek w Nowej Aleksandrii rozlepiona została odezwa wzywająca do dalszego oporu przeciw carskiemu zaborcy. W kilka miesięcy później naczelnik nowoaleksandryjskiej straży ziemskiej powiadamiał swoich przełożonych o ukazaniu się dwóch odezw o podobnej treści, tym razem na ścianie Domku Gotyckiego. Przykłady te świadczą o kontynuacji na terenie Nowej Aleksandrii patriotycznych dążeń do wypowiedzenia posłuszeństwa carskiemu zaborcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.