środa, 21 lutego 2018 r.

Styl życia - Plotki i ciekawostki

Depardieu nie zdążył do sądu. Dostanie surowszy wyrok?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 stycznia 2013, 10:07
Autor: PAP Life

Gerard Depardieu (PAP Life/EPA)
Gerard Depardieu (PAP Life/EPA)

Francuski aktor Gerard Depardieu nie pojawił się na rozprawie w Paryżu, gdzie miał odpowiadać za jazdę po pijanemu. Nieobecność aktora w sądzie niższej instancji może sprawić, że jego sprawa zostanie przekazana sądowi karnemu, który zazwyczaj orzeka surowsze wyroki.

"Nie uciekam przed sądem ani wymiarem sprawiedliwości. Podróż do Czarnogóry była planowana, uprzedzałem sąd. Jestem gotów stawić się, kiedy zechcą" - zapewnił aktor po spotkaniu z premierem Czarnogóry.

64-letni Depardieu już wcześniej przyznał się do jazdy skuterem pod wpływem alkoholu. W listopadzie ubiegłego roku został zatrzymany przez policję w północno-zachodniej części Paryża, gdy spadł z pojazdu i spowodował niegroźny wypadek. Badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi ilość alkoholu ponad trzykrotnie przekraczającą dopuszczalny limit.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu francuskie prawo przewiduje grzywnę w wysokości 4,5 tys. euro, karę do dwóch lat więzienia, a także 6 punktów karnych (na 12 możliwych).

Depardieu, jeden z najpopularniejszych francuskich aktorów, wywołał niedawno wielkie poruszenie, gdy przyjął obywatelstwo Rosji na mocy dekretu prezydenta Władimira Putina i oświadczył, że Rosja jest krajem "wielkiej demokracji".

Władze rosyjskie zaproponowały gwiazdorowi, by przyjął obywatelstwo i skorzystał tym samym z niskiego podatku dochodowego w Rosji, wynoszącego 13 procent. Oferta nastąpiła po tym, gdy Depardieu zaczął szukać schronienia przed 75-procentowym podatkiem dla najbogatszych, który miał być wprowadzony we Francji. Jak pisały media, aktor rozważał przyjęcie paszportu Rosji, Belgii lub właśnie Czarnogóry.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje