środa, 21 lutego 2018 r.

Styl życia - Plotki i ciekawostki

Kayah, Brodka, Hey. Ile polskie gwiazdy biorą za koncert?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lutego 2013, 13:44
Autor: (PAP Life)

Kayah (PAP Life)
Kayah (PAP Life)

Chcesz zaprosić na swoje urodziny Kayah? Możesz próbować, ale przygotuj się na wydatek co najmniej 45 tys. zł. Koncert Urszuli Dudziak, jedynej obok Basi Trzetrzelewskiej polskiej wokalistki rozpoznawalnej w świecie, kosztuje mniej.

Zapraszając na koncert którąś z gwiazd ze stajni Kayaxu trzeba liczyć się jeszcze z dodatkowymi wydatkami. Oprócz podatku VAT dochodzi koszt noclegu artystów, wymagań technicznych oraz ZAIKS-u" - czytamy w ofercie koncertowej wytwórni płytowej i agencji koncertowej Kayax, zajmującej się promowaniem młodych i niezależnych artystów.

Koncert innego zespołu związanego z Kayaxem - Hey, kosztuje 40 tys. zł, ale Hey w wersji "unplugged" (bez prądu), to koszt 55 tys. zł. Solowy występ Katarzyny Nosowskiej kosztuje 30 tys. zł.

Kolejna gwiazda Kayaxu to Zakopower. Ich występ wyceniony został również na 40 tys. zł. Gdy impreza ma charakter zamknięty, cena wzrasta do 48 tys. zł.

Monika Brodka, zwyciężczyni "Idola", oczekuje za koncert honorarium w wysokości 30 tys. zł. Ale już Marcin Wyrobek, laureat 2 edycji programu "Mam talent", zadowala się kwotą 12 tys. zł, gdy występuje solo i 20 tys. zł, gdy koncertuje z Tango Corazon Quintet.

O wiele tańsze są koncerty początkujących lub mniej znanych artystów. Zaangażowanie Mai Kleszcz & Incarnations kosztuje od 7 do 12 tys. zł.; Skubasa, który wcześniej grał ze Smolikiem, Noviką i Foxem - 6 - 10 tys. zł, grupy Loco Star - od 7 do 9 tys. zł, a wokalistki neo - soulowej Natalii Lubrano - od 5 do 8 tys. zł.

Większość artystów dopuszcza też negocjowanie honorarium za tzw. imprezy biletowane.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 stycznia 2018 o 04:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto to pisał !!!! Marcin Wyrostek ma być , a nie jak napisaliście Marcin Wyrobek.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje