poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Styl życia - Rozrywka

Artur Rojek "Beksa". Zobacz nowy teledysk

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lutego 2014, 10:07
Autor: (PAP Life)

W więziennych murach kręcono sceny do pierwszego solowego teledysku Artura Rojka "Beksa".

- Wiele lat temu natknąłem się na artykuł w gazecie o chłopcu odwiedzającym ojca przed więzieniem - opowiada Michał Braum, reżyser i scenarzysta wideoklipu do pierwszego solowego singla Artura Rojka. - Gdy po raz pierwszy usłyszałem ten utwór, momentalnie przypomniałem sobie tę historię i wiedziałem, że tak właśnie musi wyglądać klip - mówi. Reżyser dołożył starań, by z ekranu emanowały, podobnie jak z samej piosenki, emocje. Jak zdradził, "Beksa" ma dla Artura Rojka wyjątkowe znaczenie. Mimo to, dawny lider Myslovitz nie gra głównej roli w swoim teledysku - widać go zaledwie przez chwilę, czytającego książkę na więziennej pryczy. - Na początku Artura w ogóle miało nie być w klipie - mówi Michał Braum. - Nie jest on osobą, która chce się za wszelką cenę pokazywać. Celowo ograniczyłem jego rolę do minimum. To miał być smaczek - tłumaczy.

Utwór i teledysk "Beksa" zwiastują pierwszą solową płytę Artura Rojka zatytułowaną "Składam się z ciągłych powtórzeń". W pracach nad nią uczestniczył Bartosz Dziedzic, współtwórca ostatnich wielkich sukcesów Moniki Brodki. Premiera wydawnictwa odbędzie się 4 kwietnia.

Artur Rojek jako lider grupy Myslovitz nominowany był do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej przy ZPAV - Fryderyk siedmiokrotnie (5 razy w kategorii "Wokalista roku" i jednorazowo w kategoriach "Autor Roku" i "Kompozytor Roku"). Z zespołem nagrał osiem płyt studyjnych; udzielał się też wokalnie na płytach Andrzeja Smolika. Myslovitz opuścił w kwietniu 2012 roku. W 2013 roku za wybitne zasługi dla polskiej kultury i osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej Artur Rojek został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Muzyk piastuje funkcję dyrektora artystycznego OFF Festivalu, odbywającego się cyklicznie od 2006 roku "święta szeroko rozumianej muzyki alternatywnej".

WIDEO

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: muzyka
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje