sobota, 17 lutego 2018 r.

Styl życia - Rozrywka

"Kobiety". Premiera nowej płyty Marka Dyjaka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 kwietnia 2013, 16:19

Marek Dyjak (Jacek Poremba)
Marek Dyjak (Jacek Poremba)

Nie spotka się go w wielkich salach koncertowych, na Wembley pewnie by nie wystąpił. Jego siła tkwi w bezgranicznej szczerości i bezkompromisowości. Nie stara się iść pod prąd za wszelką cenę, nie płynie też z prądem. Tworzy po prostu muzykę prawdziwą, oczyszczającą.

Nowy album – "Kobiety", to 11 najpiękniejszych piosenek największych Polskich piosenkarek i tekściarek mi. in.: Osieckiej, Nosowskiej, Bartosiewicz, Celińskiej, Groniec, Umer, Mielczarek. Bez taryfy ulgowej, po bandzie, pięknie muzycznie. Już 12 kwietnia album ukaże się wspólnym nakładem Agory i Kayaxu.

Pierwszym singlem albumu "Kobiety" jest "Atramentowa rumba" znana przede wszystkim z mistrzowskiego wykonania Stanisławy Celińskiej.

Marek Dyjak, "Atramentowa rura":Marek Dyjak o projekcie "Kobiety”:
Nie jest tajemnicą, że od dwudziestu lat param się profesją muzyka interpretatora. Zawsze podświadomie dążyłem do konfrontacji z wrażliwością kobiecego świata, jest rzeczą oczywistą, że energia powstaje w wyniku różnicy potencjałów. Co za tym idzie estetyka żeńskiego piękna w konfrontacji z moją rozedrganą i chropowatą osobą, może stworzyć mieszankę nie tak wybuchową, ile osobliwą, ponieważ cała moja twórczość była próbą wyrażenia energii, jaka rodzi się przy zderzeniu osobowości kobiecej i męskiej. Głęboko wierzę, że tym sposobem oddam hołd nie tylko wielkim artystkom z których twórczości pragnę czerpać, ale wszystkim paniom tego świata.

Premierowy koncert Marka Dyjaka z projektem "Kobiety" odbędzie się 27 kwietnia w warszawskim Och-Teatrze.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje