poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Styl życia - Rozrywka

Polak przed wakacjami. Planowe bikini, spontaniczna reszta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lipca 2013, 17:59
Autor: (oprac. red)

Jak wydajemy pieniądze na wakacje i na wakacjach (Tomasz Koryszko / Archiwum)
Jak wydajemy pieniądze na wakacje i na wakacjach (Tomasz Koryszko / Archiwum)

Jak wydajemy pieniądze na wakacje i na wakacjach.

Czy na urlopowy wyjazd jesteśmy w stanie wydać każdą sumę? A może jednak starannie oglądamy każdą złotówkę? Czy podczas letniego odpoczynku sztywno trzymamy się założonego budżetu czy poddajemy się wakacyjnemu szaleństwu również w kwestiach finansowych?

Według danych z raportu "Osobowość Finansowa” 55 procent Polaków ma wakacje dawno zaplanowane, bo robi to już kilka miesięcy przed urlopem. Jak oceniają autorzy raportu wynika to z faktu, że wakacyjne wyjazdy są długo oczekiwane i dwa tygodnie odpoczynku chcemy wykorzystać jak najlepiej.
Ponadto blisko trzy czwarte ankietowanych przyznaje, że intensywnie przegląda propozycje biur podróży, przewoźników oraz hoteli, aby wybrać najkorzystniejszą i najlepszą ofertę wakacyjną. Racjonalnie planujemy urlop, często korzystając z promocji, zniżek czy ostatnio popularnej w Polsce oferty first minute.

A jak zarządzamy naszymi pieniędzmi podczas wakacyjnych wyjazdów? 90 procent badanych twierdzi, że rzeczy potrzebne na wakacje, takie jak: kostium kąpielowy, krem do opalania czy okulary przeciwsłoneczne, kupuje w miejscu zamieszkania.

Ale pomimo dobrego przygotowania i planowania budżetu, zdarza się jednak, że na wakacjach wydajemy więcej pieniędzy niż zakładaliśmy. 64 proc. badanych deklaruje, że jest w stanie zmienić budżet, który wstępnie przeznaczyło na urlop. Takie zmiany wynikają przede wszystkim ze spontanicznych decyzji o odwiedzeniu nowych miejsc, skorzystaniu z miejscowych atrakcji czy zakupie pamiątkowych rzeczy, których nie ma w miejscu stałego zamieszkania.

Co ciekawe, jesteśmy pod tym względem znacznie bardziej elastyczni niż pozostali Europejczycy, wśród których tylko 52 procent dopuszcza możliwość przekroczenia wakacyjnego budżetu.

– Myślimy więc przezornie głównie w domu, jednak już na miejscu urlopu dajemy się ponieść wakacyjnej atmosferze – podsumowują autorzy raportu przygotowanego przez ING Życie.

JAKA POGODA BĘDZIE W SIERPNIU?

Osoby, które planują urlop nad morzem mogą się rozczarować. Według prognoz na północy będzie padać niemal codziennie. Inaczej rzecz ma się z południem i zachodem Polski. Tam zdecydowanie mniej deszczu. Wschód i centralna Polska muszą być przygotowane na upalne dni i wysokie temperatury, po których nadejdą deszczowe i burzowe chmury.

Temperatura w drugim tygodniu sierpnia będzie oscylowała od 21°C aż do 34°C , ale wybierając się na urlop nie zapominajcie o kurtkach! Deszcze i burze mogą nas spotkać wszędzie.

Meteorolodzy przewidują, że końcówka sierpnia może zwiastować już początek jesieni. Choć oczywiście prognozy mogą się zmienić.

(oprac. red za www.mowimyjak)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje