poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Styl życia - Rozrywka

Powrót Magdy Welc z "Mam Talent". Wydaje płytę z Piotrem Rubikiem

Dodano: 3 czerwca 2015, 16:34

Magda Welc i Piotr Rubik (fot. materiały artysty)
Magda Welc i Piotr Rubik (fot. materiały artysty)

Pięć lat temu 12-latka z Niedrzwicy Dużej wygrała telewizyjne show „Mam Talent”. Teraz o Magdzie Welc znów będzie głośno. Wspólna płyta jej i Piotra Rubika ma być gotowa jesienią.

– Oglądałem program „Mam Talent” kiedy występowała Magda. Podobało mi się jak śpiewała – wspomina Piotr Rubik, muzyk i kompozytor. – Później spotykaliśmy się z Magdą podczas różnych imprez, ale nigdy nie było okazji by usiąść i porozmawiać. Więc kiedy zadzwoniła do mnie pani Marlena, menedżerka Magdy, zgodziłem się na spotkanie. To było w ubiegłym roku. Magda okazała się przemiła osobą. Ma piękny i delikatny głos.

– Rozważaliśmy różne możliwości rozwoju Magdy, biorąc głównie pod uwagę jej dość nietypowe jak na nastolatkę zainteresowania muzyczne – przyznaje Marlena Rękawek, menedżerka Magdy Welc. – Magda jest osobą bardzo upartą i narzucenie jej komercyjnego stylu muzycznego nie jest możliwe. Albo będzie śpiewać to co kocha, albo nie będzie śpiewać w ogóle.

O tym widzowie TVN przekonali się już 5 lat temu kiedy niespełna 12-letnia mieszkanka podlubelskiej Niedrzwicy Dużej zgłosiła się do show „Mam talent”. W finale po raz kolejny sięgnęła do repertuaru Edyty Geppert. Zaśpiewała piosenkę „Och życie, kocham cię nad życie” i wygrała.

Później młoda wokalistka wydała płytę z kolędami, dawała koncerty, po czym na jakiś czas znikła. – Zajęła się szkołą – mówi Barbara Welc, mama 17-latki. – Skończyła muzyczne gimnazjum. Chodziła też na prywatne lekcje śpiewu. Zresztą, na te zajęcia chodzi cały czas – dodaje.

Teraz 17-latka wraca na scenę w towarzystwie Piotra Rubika. I ich pierwsze wspólnie nagranie nosi tytuł „Dziewczynka”. – Ten utwór miałem już gotowy. Piosenkę napisałem wspólnie z Jackiem Cyganem – mówi Rubik. – Ze względu na melodię i treść uznałem, że będzie to bardzo dobra piosenka dla Magdy.

– Ta piosenka opisuje nie tylko moją historię – wyjaśnia Magdalena Welc. – Mówi o tym, że na drodze do sukcesu nie można zgubić siebie.

– Z prawdziwą przyjemnością mogę powiedzieć, że piosenka została przyjęta dobrze – mówi Rubik. – Czy stanie się przebojem? Mam taką nadzieję.

Kompozytor potwierdza, że w planach jest wspólna płyta. – Chciałbym aby nie była to płyta przypadkowa. Musi być dostosowana do emocji Magdy – podkreśla Rubik. – Mimo młodego wieku jest to osoba, która ma poukładane w głowie. Jest pracowita i skromna. Wie czego chce. Bardzo dobrze się z nią pracuje.

I dodaje: Myślę, że praca nad płytą potrwa do późnej jesieni.

11-latka z Niedrzwicy Dużej wystąpi w programie TVN. Film z 26 lipca 2010 r.

WIDEO

WIDEO

Użytkownik niezarejestrowany
Gość
Grażyna
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 listopada 2016 o 22:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i nastała późna jesień i gdzie jest ta płyta?
Rozwiń
Gość
Gość (17 marca 2016 o 15:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wfywyeerrytwtwy wttwtytygwyywugwywh whyhgwytgeywgywgqy
Rozwiń
Grażyna
Grażyna (22 sierpnia 2015 o 17:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Z niecierpliwością czekam na płytę Madzi. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Rozwiń
Gość
Gość (5 czerwca 2015 o 08:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ślicznie!
Rozwiń
Gość
Gość (5 czerwca 2015 o 06:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kto teraz slucha takiej muzy ludzie i ten jej wyglad ble
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje