piątek, 23 marca 2018 r.

Wybory

Kandydat na drzewie. "To prowokacja. Te banery wisiały gdzie indziej"

Autor: toma

(fot. AS)
(fot. AS)

W środę na dwóch drzewach przy ul. Hempla pojawiły się banery wyborcze z wizerunkiem Roberta Gogółki, kandydata do Sejmu z komitetu Kukiz’15. Zniknęły dopiero popołudniu i po kilku telefonach do Straży Miejskiej. Strażnicy z kolei od rana dzwonili do sztabu kandydata.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– To była prowokacja. Na pewno nie zrobił tego nikt z mojego sztabu, bo nie wieszamy reklam w niedozwolonych miejscach – zapewnia Gogółka. – Te banery wisiały gdzie indziej i ktoś celowo powiesił je na drzewach.

W ciągu ostatnich trzech tygodni lubelscy strażnicy interweniowali w sprawie reklam wyborczych 47 razy. Ok. 30 reklam umieszczonych było w miejscach niedozwolonych; na trawnikach i w pasach drogowych. Nikt jednak nie dostał mandatu.

– Zdajemy sobie sprawę, że banery i plakaty wieszają głównie wolontariusze, którzy nie zawsze wiedzą, gdzie można to robić. Kontaktujemy się z komitetami i te materiały zazwyczaj są błyskawicznie usuwane – tłumaczy Robert Gogola, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Lublinie.

Podobne interwencje codziennie podejmują pracownicy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
– Najwięcej takich sygnałów otrzymujemy w piątki i w poniedziałki. Najwidoczniej w te dni sztaby kandydatów są najbardziej aktywne – podejrzewa Andrzej Gwozda, dyrektor ZDW.

O nielegalnych reklamach informują mieszkańcy i kierowcy, a także konkurencyjne komitety.
– Takie przypadki zgłaszamy policji. W sytuacji, gdy materiały znajdują się na znakach, barierach i płotkach wygradzających, usuwamy je sami. W magazynie mamy już całkiem sporo takich reklam – dodaje dyr. Gwozda.

matylda
Gość
leon
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

matylda
matylda (23 października 2015 o 00:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ale mocny gościu. Mało, że się powiesił to jeszcze się owinął wokół drzewa. :D

Rozwiń
Gość
Gość (22 października 2015 o 23:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten Gogółka jest moim zdaniem podejrzany, niezbyt wiarygodny. Pewnie sam osobiście powiesił te plakaty na drzewie, a teraz się głupio tłumaczy. Ja bym postawił na J. Godlewskiego, zamiast na niego.
Rozwiń
leon
leon (22 października 2015 o 18:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na Włodka warto ;-) głosować ? on przy prywatyzacji Ciechu nie pękał PO to szambo. cyt:"Piotr Wawrzynowicz mówi: "Dwie niezależne forpoczty badały Włodka, czy on nie spęka przy podejmowaniu decyzji. Posłałem Stasiu Gawłowskiego, to jest sekretarz w Ministerstwie Ochrony Środowiska i Kaziu Plocke, sekretarz w Ministerstwie Rolnictwa, to jest jego kumpel. No i tam przy wódeczce gdzieś, chodzili go pytali, ale czy ten Włodek, który jest je***y w Platformie, nie spęka, żeby Jankowi sprzedać Ciech. I powiedział, że absolutnie nie spęka, że to jest w ogóle transakcja taka jak powinna być. Nic takiego się nie dzieje". [...] " Czas odejść chłopie czas się opamiętać. Oczy ci przysłoniła kasa i władza.

Widać, że masz problemy ze zrozumieniem prostego teksu. Po pierwsze nie mówił tego Karpiński tylko Wawrzynowicz, który lobbował na rzecz Kulczyka za ten mu płacił nie małe pieniądze, więc mógł sobie mówić co chciał.  Po drugie Karpiński został nazwany je***** co znaczy że komuś przeszkadzał, a przeszkadzał w ten sposób, że nie godził się na oferowaną cenę akcji w rezultacie czego sprzedano je nie za 29zł a za 32zł.

Rozwiń
Gość
Gość (22 października 2015 o 10:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na Włodka warto ;-) głosować ? on przy prywatyzacji Ciechu nie pękał PO to szambo. cyt:"Piotr Wawrzynowicz mówi: "Dwie niezależne forpoczty badały Włodka, czy on nie spęka przy podejmowaniu decyzji. Posłałem Stasiu Gawłowskiego, to jest sekretarz w Ministerstwie Ochrony Środowiska i Kaziu Plocke, sekretarz w Ministerstwie Rolnictwa, to jest jego kumpel. No i tam przy wódeczce gdzieś, chodzili go pytali, ale czy ten Włodek, który jest jebany w Platformie, nie spęka, żeby Jankowi sprzedać Ciech. I powiedział, że absolutnie nie spęka, że to jest w ogóle transakcja taka jak powinna być. Nic takiego się nie dzieje". [...] " Czas odejść chłopie czas się opamiętać. Oczy ci przysłoniła kasa i władza.
Rozwiń
Gość
Gość (22 października 2015 o 09:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dariusz Koper Jestem właścicielem lawet reklam, które wynająłem Panu Gogółce. Już kilka razy przestawiano mi lawety. Na Nałkowskich postawili przed drzwiami kościoła za ogrodzeniem, na Romera pierwszy zakręt zepchnęli pod rzekę. Tydzień przed publikacją i powieszeniem banerów na Czechowie wypchnięto lawetę na skrzyżowanie, ucinając wcześniej kłódkę, wczoraj dostałem na V komisariacie propozycję 100 zł.. Do sprawdzenia nr RSoW 391/15- policja, u księdza, czy mieszkańców ul Romera w okolicy rzeki. Nie wspominając o zrywaniu reklam z lawet. Sprawdźcie i sami oceńcie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

SONDA
Liczba głosów: 5120

Jak oceniasz wyniki wyborów parlamentarnych?

42.42 %
Jestem zadowolony
53.59 %
Nie jestem zadowolony
3.98 %
Nie mam zdania
Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!