Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory

20 października 2015 r.
20:29

Czytelnik: Pańska partia zadłużyła Lublin. Włodzimierz Karpiński odpowiada

Autor: Zdjęcie autora toma łm
0 124 A A

Dzisiaj gościem redakcji Dziennika Wschodniego jest poseł Włodzimierz Karpiński, przewodniczący lubelskiej Platformy Obywatelskiej.

Aktualizacja artykułu: 21 października 2015 r. 11:20
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

[ODŚWIEŻ]

11:16 - To było ostatnie pytanie. Dziękujemy naszemu gościowi za udział w czacie.

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za możliwość kontaktu z Czytelnikami. Dziękuję Państwu za zainteresowanie. To świadczy, że sprawy publiczne nie są Wam obojętne, a to jest istota dobrych wyborów. Polityka to roztropna troska o dobro wspólne i każda inspiracja z Państwa strony do działalności publicznej jest bezcenna. Dziękuję Państwu i redakcji za stworzenie takiej możliwości i zapraszam na wybory.

11:12 - Czy jest szansa na umieszczenie w Lublinie jakiejś ważnej instytucji, która wzmocniłaby nas i pokazała, że nasze miasto jest naprawdę miejscem szczególnej współpracy pomiędzy Unią a Wschodem? Czy władze rządowe mogą nam jakoś pomóc?

- Oczywiście, ze trzeba się o to starać i decentralizacja władzy powinna realizować się nie tylko przez samorządy, ale też poprzez decentralizację instytucjonalną. Mogę przypomnieć, że siedziba PGE Dystrybucja jest w Lublinie także dzięki moim staraniom. Sąd elektroniczny również ma swoją siedzibę w Lublinie i myślę, że to jest dobry kierunek. Co do obszarów, które mogłyby być bardzo interesujące z punktu widzenia Warszawy, a wykorzystujące potencjał Lubelszczyzny i Lublina, to na pewno sprawy dotyczące budowania relacji ze Wschodem. Tutaj jest duże pole do popisu, bo Unia Europejska coraz częściej w sprawach Wschodu bierze pod uwagę polski głos. Z kolei polski głos wykuwa się w dużej mierze m.in. w naszym województwie.

11:03 - Czy jesteśmy bezpieczni jako mieszkańcy regionu leżącego obok Ukrainy? Czy imigranci z Syrii nie powinni być wspierani w swoim kraju, a nie sztucznie włączani w społeczeństwo polskie? W jaki sposób zamierzacie poprawić stan bezpieczeństwa państwa i naszej Lubelszczyzny?

Dzisiaj nasza wschodnia granica jest granicą Unii Europejskiej i sprawność naszych pograniczników jest bardzo wysoko oceniana w Brukseli. Gdyby tak dobrze działały służby na południu Unii Europejskiej, nie mielibyśmy problemu z uchodźcami w takiej skali. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, niewątpliwie trzeba starać się o zorganizowanie w ramach NATO dużego, najlepiej wielonarodowego garnizonu na terenie Lubelszczyzny. To oprócz dobrze strzeżonej granicy radykalnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa i ma także wymiar psychologiczny dla ewentualnych pomysłów, chcących zdestabilizować sytuację w regionie. Jeśli chodzi o uchodźców, mamy tu dwa aspekty sprawy, które powinny być rozwiązywane równolegle. Pierwszy, polityczno-gospodarczy i tu zgadzam się, że trzeba dążyć do rozwiązań, które stabilizowałyby sytuację w północnej Afryce, w szczególności w Syrii. Trzeba również zrealizować program wsparcia Turcji, na terenie której są obozy dla uchodźców afrykańskich. Drugi aspekt w wymiarze moralnym: czy możemy nie pomóc biednej matce, która dramatycznie ucieka przed śmiercią? Wydaje mi się oczywiste, że trzeba starać się na to pytanie odpowiedzieć twierdząco. W takim wypadku powinno się pomóc każdemu, kto się znajdzie w takiej potrzebie. Podkreślam, że te działania trzeba podejmować równolegle.

10:54 - Polecony przez Pana na czlonka Zarządu Województwa Paweł Nakonieczny (też z Puław) stwierdził, że lubelskie uniwersytety prezentują afrykański poziom. Dlaczego politycy PO wyrazają się tak pogardliwie o naszym regionie?

- Po pierwsze zarząd województwa wybierany jest przez sejmik. Odsłuchałem wystąpienia marszałka Nakoniecznego na kongresie w Białymstoku, rozmawiałem także z innymi uczestnikami debaty i prawdę mówiąc, mamy do czynienia z kolejną manipulacją, gdyż Nakonieczny przytaczał ranking uczelni zbudowany przez niezależnych w tej sprawie analityków. Rankingi są różne i nie mamy na nie wpływu. Patrząc na rozwój Uniwersytetu Medycznego czy UMCS i innych uczelni w mojej opinii oczywistym jest, że dobre kształcenie na nich ma potwierdzenie na rynku pracy, bo ich absolwenci są pożądani przez pracodawców w różnych dziedzinach. Ja uważam, że jednym z atutów województwa lubelskiego jest jego siła intelektualna, zogniskowana w świecie akademickim. Dzisiaj jest ważne, aby ten potencjał był wprzęgnięty do polskiej gospodarki. Stąd też programy, które mają finansować transfer wiedzy do gospodarki są bardzo widoczne na poziomie centralnym, jak też w Regionalnym Programie Operacyjnym. Czas skończyć z konkurencyjnością gospodarki poprzez niskie płace na rzecz komercjalizacji wiedzy w gospodarce i wysokokwalifikowanych miejsc pracy i przetworzonych produktów.

10:45 - Pańska partia zrobiła z Lublina kwintesencję zadłużenia. Jak zamierzają Państwo promować ten sukces? Niewielu obywateli wie, że ich miasto jest na pierwszym miejscu, a nasze województwo przoduje na liście najbiedniejszych w Europie Wschodniej

Jak Lublin się rozwija, widać gołym okiem. Ja mogę tylko potwierdzić, że w różnych miastach wojewódzkich wielokrotnie słyszałem opinie czy to zazdrosne, czy wyrażane z uznaniem, że Lublin w ostatnich latach w wielu wymiarach wstąpił na podium najszybciej rozwijających się miast wojewódzkich w Polsce. To słyszałem w rozmowach z prezydentami Warszawy, Wrocławia, Gdańska i to oczywiście cieszy. Jak rozumiem, pytanie dotyczy zadłużenia i odpowiedź może być tylko jedna. Mądre zarządzanie to także mądre zarządzanie możliwościami finansowania rozwoju. Wykorzystanie wszystkich strumieni środków pomocowych, dotacji i środków unijnych, a Lublin jest tu jednym z liderów (ponad 11 tys. zł na mieszkańca) jest nie lada sztuką i chwała za to prezydentowi, ze tak sprawnie organizuje finansowanie rozwoju stolicy regionu. Co do województwa, to już dawno nie jest ono najbiedniejszym regionem w Unii Europejskiej, ale jeszcze mamy wiele do nadrobienia, stąd dobre wykorzystanie środków europejskich, budowa infrastruktury (np. szerokopasmowego internetu) powodują, ze będziemy się dalej rozwijali jako województwo.

10:38 - Jest pan chemikiem i Puławskie Azoty są panu dobrze znane. Ostatnio pani Kruk odwiedziła Puławy i na konferencji prasowej oświadczyła, że budowa elektrowni gazowej to chybiona i nieopłacalna inwestycja. Jakie jest pana opinia na ten temat?

-  Mam taką zasadę, ze nie wypowiadam się na tematy, na których się nie znam i polecałbym to samo także innym politykom. Azoty Puławy nigdy w przeszłości nie miały takiego planu inwestycyjnego jak dzisiaj, zatwierdzonego przez wszystkie władze korporacyjne koncernu, na 2,2 mld zł, z czego połowa na elektrownię. Jej realizacja musi być opłacalna, bo inaczej nie zostałaby zatwierdzona przez organy nadzorcze, a instytucje finansowe nie zgodziłyby się finansować nierentownego projektu. To jest odpowiedź, że ten model elektrowni jest rentowny. Warto dodać, że zakłady w ten sposób budują swoje bezpieczeństwo produkcji, bo cały czas będą utrzymywały kotły na węgiel (z Bogdanki) i w ten sposób będą niezależne energetycznie, stabilizując ceny energii dla własnych potrzeb, a nadwyżkę sprzedając na rynek. Biorąc pod uwagę niepewność polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Z mojego punktu widzenia budowa elektrowni gazowej jest bardzo racjonalną decyzją.

10:30 - Prowadzę firmę informatyczną. Składam oferty do urzędów, szpitali, firm i zachodzę w głowę, dlaczego to co w firmie zrobią 2 osoby, w urzędzie musi robić 10. Przecież to tylko sztuczne tworzenie etatów. Kiedy rząd zacznie realnie ograniczać administrację, dlaczego nikt tego nie kontroluje, a urzędników przybywa? Może gdyby Ci ludzie zaczęli być przedsiębiorcami to w naszej gospodarce działoby się lepiej?

- W pełni zgadzam się z opinią wyrażoną w ostatnim zdaniu. Sam prowadziłem małą firmę, pracowałem w prywatnych spółkach, wspóltworzyłem pierwszy na Lubelszczyźnie inkubator przedsiębiorczości dla małych i średnich firm i to doświadczenie jest dla mnie jednym z najcenniejszych. Małe i średnie firmy przez lata stworzyły wielkość gospodarki w Ameryce. Podobnie powinno dziać się w Polsce. Dlatego miliony euro (prawie 350 w przypadku woj. lubelskiego) ze środków unijnych są przeznaczane na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Ich rozwój to nie tylko wzmacnianie gospodarki, ale także ma to walor wychowawczy, bo syn patrząc jak ojciec ciężko pracuje w swojej firmie na jego nowy rower, uczy się szacunku do pracy. Natomiast na całym świecie narzeka się na administrację. Ja w swoim resorcie miałem plan redukcji zatrudnienia między 5 a 10 proc. rocznie, który zrealizowałem skutecznie. W skali makro na pewno jest to jedno z ważniejszych wyzwań dla nowego rządu. Jeszcze raz zgadzam się, że urzędnik, który kiedykolwiek prowadził działalność gospodarczą, na pewno będzie efektywniejszy i bardziej przyjazny.

10:24 - Czy odwolanie z zarządu giełdy w Elizówce prezesów Nowaka i Janczarka przez ministra skarbu z PO pokazuje ze Pan już niewiele może w centralnych władzach PO. Przecież to Pan, gdy był ministrem skarbu ich rekomendował i promował. Czy ich odwolanie na parę dni przed wyborami w atmosferze skandalu nie pokazuje że był Pan złym ministrem skarbu?

Myślę, ze komentarze na temat mojej działalności ministerialnej są powszechnie dostępne i raczej są pochlebne. Mogę dać przykłady uratowania LOT-u, Stoczni Gdańskiej, budowania silnych marek, o których mówiłem wcześniej, uratowania kilkunastu miejsc pracy w firmie Polimex, budowę najnowocześniejszych w Europie bloków energetycznych w Kozienicach, Opolu i Jaworznie. Żeby te procesy przebiegały sprawnie, nie legitymacja partyjna, a kompetencje decydowały o doborze współpracowników. Co do przypadku Elizówki, trudno mi powiedzieć więcej, niż to co jest w komunikacie Ministerstwa Skarbu Państwa. Wyznaję zasadę, że jak się kończy określoną działalność czy misję, to nie powinno się wtrącać w działalność następców. Decyzją w tej sprawie jestem zaskoczony.

10:16 - Ostatnio dało się zauważyć wzmożoną aktywność kandydatów w Bogdance. Większość z nich wyraża niezadowolenie z fuzji kopalni z Eneą. Czy ich obawy są uzasadnione, czy jest to zwykła troska przedwyborcza?

Mam to szczęście, że jeszcze przed moją działalnością w Sejmie współpracowałem z Bogdanką i zawsze oceniałem tę firmę jako bardzo dobrze zorganizowaną, z mądrym zarządzaniem i bardzo kompetentną załogą. Przez lata działalności publicznej także spotykałem się z przedstawicielami zarządu i ze stroną społeczną wsłuchując się w ich problemy i starając się pomagać w ich rozwiązywaniu. Nie chce oceniać, co zrobili inni kandydaci, ale na pewno kampania ma swoje prawa i jedni straszą różnymi kataklizmami, żeby zogniskować uwagę na sobie, inni obiecują gruszki na wierzbie. Ja uważam, że potrzebny jest zdrowy rozsądek. A zdrowy rozsądek w tym wypadku podpowiada, że Bogdanka zyskuje jeden z największych koncernów energetycznych jako partnera biznesowego i kapitałowego. To stwarza oczywistą szansę na rozwój Bogdanki na dalsze pola wydobywcze, jak również perspektywę zbudowania elektrowni opalanej węglem z Bogdanki w okolicach Łęcznej. To jest wymiar rozwoju regionalnego, rozwój firmy i miejsc pracy dzięki temu sojuszowi biznesowemu. W wymiarze ogólnym jest to przykład budowy silnego i stabilnego bezpieczeństwa energetycznego państwa w oparciu o lubelski węgiel

 

10:15 - To że PiS wygra wybory jest raczej oczywiste. Ale załóżmy hipotetycznie, że powstałaby koalicja antypisowska, czy przyjąłby pan ewentualną propozycję ponownego objęcia urzędu ministra skarbu?

- W działalności publicznej jestem dla idei, bo z niejednego pieca chleb jadłem. 25 lat temu pracowałem jako robotnik w Londynie, prowadziłem własną działalność gospodarczą, byłem samorządowcem, wprowadzałem na giełdę poważną firmę z Lubelszczyzny, ale doświadczenie ministra skarbu jest bardzo cenne dla mnie, bo łączyło ideę działalności publicznej z budową silnej polskiej gospodarki, co leży mi na sercu. Wartość spółek skarbu państwa notowanych na giełdzie tylko w 2014 roku wzrosła o 2,5 mld zł. To zaprzecza tezie o wyprzedaży „sreber narodowych”. Spółki takie jak KGHM, PZU, Azoty, Orlen, PGNiG są bardzo stabilnymi pracodawcami, wprowadzają produkty innowacyjne, swoją działalnością gospodarczą przekraczają grancie kraju i kontynentu, tym samym budują swoje silne marki z flagą biało-czerwoną, a przez to promują nasz kraj. Jeśli mógłbym w jakikolwiek sposób się do tego przyczynić i byłyby stworzone ku temu warunki, to jest to bardzo zaszczytne zadanie i wyzwanie.

10:03 - Nie możemy nie zacząć od pytania o cytat z afery taśmowej, w którym powiedział pan „ch… z tą Polską Wschodnią”. Na naszym forum pojawia się wiele komentarzy na ten temat. Może raz jeszcze odnieść się pan do tych słów?

- Rok temu wyraźnie oświadczyłem, ze w taki bardzo dosadny sposób określiłem jedną z koncepcji rozwoju regionalnego kraju, która zakładała koncentrowanie się polityki państwa na silnych ośrodkach miejskich i przemysłowych. W bardzo dosadny sposób określiłem tę koncepcję, która omijała potencjał terenów biedniejszych i historycznie doświadczonych, jak Polska Wschodnia. Przytaczany cytat jest opacznie interpretowany przez moich adwersarzy politycznych i kolportowany i wynika to z cynicznego wyrachowania albo ze złej woli. Dosadność określenia podkreśla mój zdeterminowany sprzeciw wobec realizacji takiej polityki. Dowodem na to są moje działania, przykładowo podniesienie strumienia pieniędzy dla lubelskiego NFZ, realizacja Programu Rozwój Polski Wschodniej czy uchwalony przez rząd program Polska Wschodnia, rozszerzenie działalności specjalnych stref ekonomicznych w Lublinie, Rejowcu, Łukowie czy Puławach i wspieranie rozwoju przemysłu poprzez niebywałe w historii zatwierdzenie planów inwestycyjnych dla Grupy Azoty w Puławach (2,2 mld zł), znalezienie dobrego inwestora dla Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku czy wspieranie od początku mojej działalności publicznej rozwoju Lubelskiego Węgla „Bogdanka”. Są też mniejsze, ale symboliczne przedsięwzięcia jak wsparcie z rezerwy rządowej budowy nowej szkoły w Kazimierzu Dolnym czy rozwój infrastruktury drogowej (S17, S19, S12, „schetynówki”). Reasumując, podkreślam, że jest to albo wynikające ze złej woli albo cyniczne manipulowanie przy interpretacji tej wypowiedzi, której sens był dokładnie odwrotny. Za język przeprosiłem i przepraszam i cieszę się, że m.in. dzięki mojemu zdecydowanemu sprzeciwowi takie koncepcje nie weszły w życie.

10:02 - Rozpoczynamy czat z Włodzimierzem Karpińskim, byłym ministrem skarbu.

---

Pytania do kandydata prosimy wysyłać na adres maciuszczak@dziennikwschodni.pl, a także wpisywać w komentarzach do tego artykułu.

W czwartek o godz. 13 będziemy gościć posła Krzysztofa Michałkiewicza, lidera Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie.

Komentarze 124

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hania / 23 października 2015 o 21:33

Dla wszystkich nie czytatych ale piszących niesamowite bzdury troli... słuchowisko co naprawdę powiedział Karpiński.

https://www.youtube.com/watch?v=TXMxFBYr4OI

Avatar
Czaja / 23 października 2015 o 11:41

Trole z PO wy nie POtraficie napisać takiej listy na PiS bo nic nie wiecie. Za kase piszecie to co wam Karpinski na kartce nabazgrał.
KARPIŃSKI jest na LIŚCIE HAŃBY PO
1. Mucha która zostawiła męzowi dzieci i uciekla z Lublina do milionera z Warszawy ale jej malo i chcę aby ją "ubogacali muzułmanie"
2. Karpiński co mówił "ch...j z tą Polską Wschodnią" i dotrzymał słowa - podporządkował Azoty w Puławach firmie Azoty Tarnów a Mostostal w Pulawach "sprywatyzował" czyli jego kumple i kumpelki tam biorą kasę
3. Gąsior-Marek "bukietowa" która mówi w wywiadzie że potrafi coś załatwić czyli przyznała się do korupcji politycznej. I obiecuje ludziom pracę. Czy pracę przy wręczaniu kwiatów ważniejszym posłom np. Grabarczykowi i Bernatowi
4. Wilk co z szacunku do ludzi nie otwierał kopert w których nosił łapówki dla burmistrza Kraśnika Czubińskiego
5. Bancerz co żyje z dotacji unijnych które rozdaje koalicja PO - PSL
6. Wcisło co dostała setki tysięcy zł odszkodowania za utratę zdrowia po wypadku samochodowym mówiąc, że jest chora a cały czas pracowała jako radna i brała dietę
7. Lisowska radna w sejmiku której firma sprzedawała materialy urzędom podległym sejmikowi poprzez inne firmy
8. Białowąs co jak był bezrobotny to zatrudnił go Zuk i za nic nie robienie dostawał parę tysięcy.
9. Pożak któremu tak się dziwnie sklada niedawno wypuszczono z aresztu syna który po pijanemu spowodował śmiertelny wypadek drogowy.
10. Wasilewski co nic nie budując zadlużył Lublin na 400 mln zl.
A jak ktoś wie coś o innych to niech wpisuje[/quote]

Tyle że to są brednie bez pokrycia w faktach, tak samo jak te wszystkie tzw. listy prawdy krążące w internecie i bezmyślnie przeklejane. Mostostal opisany wyżej, można sobie poczytać z pierwszej ręki, z Azotami wiadomo jaka jest sytuacja, nie ma mowy o podporządkowaniu skoro Puławy wchodzą w skład grupy chemicznej, reszta zarzutów to już w ogóle bzdury i pomówienia ludzi o łapówki, nic nie robienie (?) i tak dalej. Masz dowody na to to leć do prokuratury czy na policję, a jak nie to przestań zaśmiecać forum.

Tyle że to są brednie bez pokrycia w faktach, tak samo jak te wszystkie tzw. listy prawdy krążące w internecie i bezmyślnie przeklejane. Mostostal opisany wyżej, można sobie poczytać z pierwszej ręki, z Azotami wiadomo jaka jest sytuacja, nie ma mowy o podporządkowaniu skoro Puławy wchodzą w skład grupy chemicznej, reszta zarzutów to już w ogóle bzdury i pomówienia ludzi o łapówki, nic nie robienie (?) i tak dalej. Masz dowody na to to leć do prokuratury czy na policję, a jak nie to przestań zaśmiecać forum.

rozwiń
Avatar
Gość / 23 października 2015 o 08:04
Nie ma ludzi nie zastąpionych.Niech PIS sprawdzi co było dobrze zrobione . Klakierzy niech odpoczną na 4 lata OSIEM LAT rządów wystarczy . Wszędzie potrzebny jest umiar
Avatar
Gość / 22 października 2015 o 23:49
Ciech dostał się w polskie ręce, to duzo lepiej niz w rosyjskie. A ze sprzedaz byla oficjalna i transparentna, kazdy z nas mogl kupic tyle akcji ile zechcial wiec temat jest mega sztucznie rozdmuchiwany w nadziei na efekt przedwyborczy
Avatar
Gość / 22 października 2015 o 18:00
Ciekawe, co ma do powiedzenia na temat prywatyzacji Ciechu? Może będą jakieś przecieki z prokuratury?
Avatar
Oliwia / 22 października 2015 o 14:25

Umiejętność czytania ze zrozumieniem jest dziś na wymarciu jak widać albo zwolennicy PiS robią wszystko żeby nikt nie przeoczył. Temat ciągnie się tak długo, że już wszyscy wiedza, że to nie zdanie Karpińskiego ale nie wszystkim jak widać ta widza pasuje :).

Avatar
Gość / 22 października 2015 o 13:12
Taaa, to w sumie niezła hipokryzja, zarzucać komuś niewybredny język, a samemu używać słownictwa jak z rynsztoka. Zastanówcie się nad sobą czasem...
Avatar
mała mi / 22 października 2015 o 12:47

buhahaha nie ma to jak ciągle powtarzać ch.. z polską  wschodnią, uważajcie bo wam to wejdzie w nawyk :P a może po prostu wy tak myślicie o polsce wschodniej i dlatego to wciąż powtarzacie?? ciekawy który z was by sobie poradził na miejscu ministra i ile by zrobił, ile ugrał dla województwa, jeden z drugim może byście się  wzięli do roboty, a nie tylko narzekacie :P

Avatar
Gość / 22 października 2015 o 09:08
Karpiński jest jedynie dobry w klepaniu liczby dzieci ( 5 synów ). Więcej niech robi to dalej bo tylko w tym jest dobry. Teraz będzie miał dużo czasu
Avatar
Gość / 22 października 2015 o 00:31
latwej wam powiedziec ch... z polska wschodnia niz poswiecic chwile i poczytac ze zrozumieniem... cieakwe co wy dobrego zrobiliscie dla tej polski wschodniej, bo akurat karpiu to zrobil mega duzo i mimo ze byl ministrem skarbu to i tak caly czas myslal o lubelszczyznie
Avatar
hania / 23 października 2015 o 21:33

Dla wszystkich nie czytatych ale piszących niesamowite bzdury troli... słuchowisko co naprawdę powiedział Karpiński.

https://www.youtube.com/watch?v=TXMxFBYr4OI

Avatar
Czaja / 23 października 2015 o 11:41

Trole z PO wy nie POtraficie napisać takiej listy na PiS bo nic nie wiecie. Za kase piszecie to co wam Karpinski na kartce nabazgrał.
KARPIŃSKI jest na LIŚCIE HAŃBY PO
1. Mucha która zostawiła męzowi dzieci i uciekla z Lublina do milionera z Warszawy ale jej malo i chcę aby ją "ubogacali muzułmanie"
2. Karpiński co mówił "ch...j z tą Polską Wschodnią" i dotrzymał słowa - podporządkował Azoty w Puławach firmie Azoty Tarnów a Mostostal w Pulawach "sprywatyzował" czyli jego kumple i kumpelki tam biorą kasę
3. Gąsior-Marek "bukietowa" która mówi w wywiadzie że potrafi coś załatwić czyli przyznała się do korupcji politycznej. I obiecuje ludziom pracę. Czy pracę przy wręczaniu kwiatów ważniejszym posłom np. Grabarczykowi i Bernatowi
4. Wilk co z szacunku do ludzi nie otwierał kopert w których nosił łapówki dla burmistrza Kraśnika Czubińskiego
5. Bancerz co żyje z dotacji unijnych które rozdaje koalicja PO - PSL
6. Wcisło co dostała setki tysięcy zł odszkodowania za utratę zdrowia po wypadku samochodowym mówiąc, że jest chora a cały czas pracowała jako radna i brała dietę
7. Lisowska radna w sejmiku której firma sprzedawała materialy urzędom podległym sejmikowi poprzez inne firmy
8. Białowąs co jak był bezrobotny to zatrudnił go Zuk i za nic nie robienie dostawał parę tysięcy.
9. Pożak któremu tak się dziwnie sklada niedawno wypuszczono z aresztu syna który po pijanemu spowodował śmiertelny wypadek drogowy.
10. Wasilewski co nic nie budując zadlużył Lublin na 400 mln zl.
A jak ktoś wie coś o innych to niech wpisuje[/quote]

Tyle że to są brednie bez pokrycia w faktach, tak samo jak te wszystkie tzw. listy prawdy krążące w internecie i bezmyślnie przeklejane. Mostostal opisany wyżej, można sobie poczytać z pierwszej ręki, z Azotami wiadomo jaka jest sytuacja, nie ma mowy o podporządkowaniu skoro Puławy wchodzą w skład grupy chemicznej, reszta zarzutów to już w ogóle bzdury i pomówienia ludzi o łapówki, nic nie robienie (?) i tak dalej. Masz dowody na to to leć do prokuratury czy na policję, a jak nie to przestań zaśmiecać forum.

Tyle że to są brednie bez pokrycia w faktach, tak samo jak te wszystkie tzw. listy prawdy krążące w internecie i bezmyślnie przeklejane. Mostostal opisany wyżej, można sobie poczytać z pierwszej ręki, z Azotami wiadomo jaka jest sytuacja, nie ma mowy o podporządkowaniu skoro Puławy wchodzą w skład grupy chemicznej, reszta zarzutów to już w ogóle bzdury i pomówienia ludzi o łapówki, nic nie robienie (?) i tak dalej. Masz dowody na to to leć do prokuratury czy na policję, a jak nie to przestań zaśmiecać forum.

rozwiń
Avatar
Gość / 23 października 2015 o 08:04
Nie ma ludzi nie zastąpionych.Niech PIS sprawdzi co było dobrze zrobione . Klakierzy niech odpoczną na 4 lata OSIEM LAT rządów wystarczy . Wszędzie potrzebny jest umiar
Avatar
Gość / 22 października 2015 o 23:49
Ciech dostał się w polskie ręce, to duzo lepiej niz w rosyjskie. A ze sprzedaz byla oficjalna i transparentna, kazdy z nas mogl kupic tyle akcji ile zechcial wiec temat jest mega sztucznie rozdmuchiwany w nadziei na efekt przedwyborczy
Avatar
Gość / 22 października 2015 o 18:00
Ciekawe, co ma do powiedzenia na temat prywatyzacji Ciechu? Może będą jakieś przecieki z prokuratury?
Avatar
Oliwia / 22 października 2015 o 14:25

Umiejętność czytania ze zrozumieniem jest dziś na wymarciu jak widać albo zwolennicy PiS robią wszystko żeby nikt nie przeoczył. Temat ciągnie się tak długo, że już wszyscy wiedza, że to nie zdanie Karpińskiego ale nie wszystkim jak widać ta widza pasuje :).

Avatar
Gość / 22 października 2015 o 13:12
Taaa, to w sumie niezła hipokryzja, zarzucać komuś niewybredny język, a samemu używać słownictwa jak z rynsztoka. Zastanówcie się nad sobą czasem...
Avatar
mała mi / 22 października 2015 o 12:47

buhahaha nie ma to jak ciągle powtarzać ch.. z polską  wschodnią, uważajcie bo wam to wejdzie w nawyk :P a może po prostu wy tak myślicie o polsce wschodniej i dlatego to wciąż powtarzacie?? ciekawy który z was by sobie poradził na miejscu ministra i ile by zrobił, ile ugrał dla województwa, jeden z drugim może byście się  wzięli do roboty, a nie tylko narzekacie :P

Avatar
Gość / 22 października 2015 o 09:08
Karpiński jest jedynie dobry w klepaniu liczby dzieci ( 5 synów ). Więcej niech robi to dalej bo tylko w tym jest dobry. Teraz będzie miał dużo czasu
Avatar
Gość / 22 października 2015 o 00:31
latwej wam powiedziec ch... z polska wschodnia niz poswiecic chwile i poczytac ze zrozumieniem... cieakwe co wy dobrego zrobiliscie dla tej polski wschodniej, bo akurat karpiu to zrobil mega duzo i mimo ze byl ministrem skarbu to i tak caly czas myslal o lubelszczyznie
Zobacz wszystkie komentarze 124

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dni Włodawy 2018: Koncert Beaty Kozidrak
30 czerwca 2018, 0:00

Dni Włodawy 2018: Koncert Beaty Kozidrak 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 30 czerwca - 1 lipca we Włodawie na Placu Targowym przy ul. Lubelskiej odbędzie się wielkie święto miasta - Dni Włodawy 2018. Obchody uświetni występ Beaty Kozidrak!

Koncert Garou na jublieusz w Lublinie
9 listopada 2018, 19:00

Koncert Garou na jublieusz w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W tym roku słynny Garou obchodzi jubileusz 20-lecia pracy artystycznej. Z tej okazji Kanadyjczyk rusza w trasę koncertową po Polsce, w ramach której zawita również do Lublina. Koncert odbędzie się 9 listopada o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Jak podróżować bezpiecznie? Akcja na dworcu autobusowym [zdjęcia]
galeria

Jak podróżować bezpiecznie? Akcja na dworcu autobusowym [zdjęcia] 0 1

O zasadach bezpiecznego podróżowania przypominano na dworcu autobusowym w Lublinie. Dwugodzinną akcję z okazji rozpoczęcia wakacji zorganizowała zarządzająca obiektem spółka Lubelskie Dworce.

Spektakl „Zły” na Wirydarzu CK
25 czerwca 2018, 21:00

Spektakl „Zły” na Wirydarzu CK 1 0

W poniedziałek, wtorek i środę na Wirydarzu Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) spektakl, który swoją premierę miał już dziewięć lat temu, ale nadal cieszy się wielkim uznaniem nie tylko lubelskiej publiczności.

Wchodzili w nocy do mieszkań, byli bezwzględni dla ofiar. Czterej Ukraińcy zatrzymani
galeria

Wchodzili w nocy do mieszkań, byli bezwzględni dla ofiar. Czterej Ukraińcy zatrzymani 23 7

Nocą wchodzili do mieszkań, wiązali swoje ofiary i okradali z kosztowności. Policjanci zatrzymali czterech Ukraińców.

Leszek Bartnicki odchodzi z Motoru Lublin

Leszek Bartnicki odchodzi z Motoru Lublin 0 3

PIŁKARSKA III LIGA Leszek Bartnicki żegna się ze stanowiskiem prezesa Motoru Lublin. To efekt kolejnego nieudanego sezonu żółto-biało-niebieskich zakończonego kolejnym brakiem awansu do wyższej klasy rozgrywkowej

Zmiany w parafiach w woj. lubelskim. Gdzie będą nowi proboszczowie? [LISTA]

Zmiany w parafiach w woj. lubelskim. Gdzie będą nowi proboszczowie? [LISTA] 13 4

Proboszcz z Markuszowa (powiat puławski) pokieruje parafią w Fajsławicach (powiat krasnostawski). Zaś w podlubelskich Niemcach po przejściu na emeryturę ks. kan. Krzysztofa Galewskiego nowym gospodarzem parafii będzie ks. dr Mirosław Skałban. W niedzielę wierni parafii archidiecezji lubelskiej poznali szczegóły podjętych przez abpa Stanisława Budzika decyzji personalnych.

Lubelska premiera filmu "Czy czeka nas koniec?"
25 czerwca 2018, 19:00

Lubelska premiera filmu "Czy czeka nas koniec?" 2 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża zaprasza na premierę filmu Czy czeka nas koniec? w reżyserii Fishera Stevensa. Produkcję z Leonardo DiCaprio zobaczymy 25 czerwca o godz. 19 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12).

Pride of Poland 2018 i Summer Sale: Znamy listę koni na aukcję

Pride of Poland 2018 i Summer Sale: Znamy listę koni na aukcję 1 1

32 konie zostaną wystawione na aukcjach Pride of Poland i Summer Sale w Janowie Podlaskim. Właśnie odbyła się premiera aukcyjnego katalogu.

Ojciec podpalił kombajn i ciągnik synowi. Bo nie dogadywał się z wnuczkiem
galeria

Ojciec podpalił kombajn i ciągnik synowi. Bo nie dogadywał się z wnuczkiem 18 5

Policjanci zatrzymali 72-latka, który podpalił kombajn i ciągnik należący do jego syna. Straty? 80 tys. zł.

MUNDIAL 2018. Nawałka i Lewandowski tłumaczą się z klęski kadry
galeria

MUNDIAL 2018. Nawałka i Lewandowski tłumaczą się z klęski kadry 0 1

MUNDIAL 2018 Po wysokiej porażce z Kolumbią selekcjoner Adam Nawałka i kapitan kadry Robert Lewandowski spotkali się z dziennikarzami. Selekcjoner nie chciał powiedzieć czy po Mundialu pożegna się z kadrą i starał się wyjaśnić przyczyny dwóch porażek na turnieju w Rosji

Dźgnął kolegę nożem w okolice serca. Na ławie oskarżonych także siostra i matka

Dźgnął kolegę nożem w okolice serca. Na ławie oskarżonych także siostra i matka 4 2

Dawid poczuł szczypanie i dostrzegł spływającą krew. Dopiero po chwili zrozumiał, że został dźgnięty nożem w okolice serca. Ugodził go kolega, któremu teraz grozi nawet dożywocie. Na wyrok czeka także matka napastnika, która kazała mu wyrzucić narzędzie zbrodni oraz siostra, która umyła nóż.

Pięć zawodniczek MKS Perły Lublin zagrało przeciwko Japonii

Pięć zawodniczek MKS Perły Lublin zagrało przeciwko Japonii 0 0

Reprezentacja Polski przegrała dwa spotkania z Japonią. W konfrontacjach z Azjatkami wystąpiło aż 5 zawodniczek MKS Perła

Kino na piątkę w DDK Czechów
25 czerwca 2018, 12:00

Kino na piątkę w DDK Czechów 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Czechów zaprasza dzieci na filmowy cykl Kino za piątkę w pierwszy tydzień wakacji. Codziennie od poniedziałku 25 czerwca do piątku 29 czerwca prezentowane będą dwie produkcje filmowe.

Sklep dla najmłodszych z bogatą ofertą klocków LEGO®

Sklep dla najmłodszych z bogatą ofertą klocków LEGO® 1 0

Zapraszamy do sklepu internetowego www.krolestwodzieci.pl. Prosimy serdecznie i zachęcamy Cię, byś rozejrzał się po naszej wesołej i obfitującej w atrakcje krainie. A jest na co popatrzeć! U nas w każdym z zakątków znajdziesz mieniące się licznymi barwami, przyciągające oko oraz uwagę zabawki oraz akcesoria. Mamy ich tutaj już ponad 1500! Tak pokaźna liczba daje pewność, że każda pociecha wyszuka dla siebie coś wyjątkowego, sprawiającego jej nieskrywaną radość.

Sonda: Jak oceniasz wyniki wyborów parlamentarnych?

Liczba głosów: 5120
53.59%
Nie jestem zadowolony
42.42%
Jestem zadowolony
3.98%
Nie mam zdania

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.