Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Recenzje książek

Bartosz Szczygielski  „Krew”, W.A.B.

Bartosz Szczygielski, „Krew”

Opresyjny klimat i szybkie tempo akcji to znaki firmowe tej powieści.  Prowadzona dwutorowo (i brawurowo) fabuła wprowadza nas w świat pełen chciwości, okrucieństwa, wszechobecnego zła.

Igor Brejdygant „Szadź”, Marginesy

Igor Brejdygant, „Szadź”

„Szadź” to gotowy scenariusz na film. I najlepszy polski kryminał, jaki w tym roku przeczytałam.

Paweł Mossakowski „Szkło. Człowiek honoru”, W.A.B.

Paweł Mossakowski, „Szkło. Człowiek honoru”

Dwie znakomite mikropowieści Pawła Mossakowskiego to humorystyczny i gorzki zarazem portret mężczyzny, który nie radzi sobie we współczesnym świecie. W pierwszym przypadku jest zniewolony przez nałóg, który rujnuje mu życie. W drugim jest niewolnikiem własnych lęków, które nie pozwalają mu żyć tak jak chce.

Ewa Nowak: Nastolatek to nie jakiś dziwaczny twór, to po prostu człowiek

Ewa Nowak: Nastolatek to nie jakiś dziwaczny twór, to po prostu człowiek

- Kiedy pisałam „Bardzo białą wronę” myślałam o sobie, czternastoletniej Ewuni, która by taką powieść przeczytała i nie musiała potem przez rozmaitych chłopców-socjopatów wylewać Bałtyku łez. Chcę, żeby dziewczyny wiedziały, że jeden taki sygnał i trzeba uciekać - mówi pisarka Ewa Nowak

Aleksandra Zaprutko-Janicka „Dwudziestolecie od kuchni. Kulinarna historia przedwojennej Polski”

Aleksandra Zaprutko-Janicka „Dwudziestolecie od kuchni. Kulinarna historia przedwojennej Polski”

Perfekcyjna pani domu, programy kulinarne, poradniki jak sobie radzić jeśli chcesz być nowoczesną gospodynią. Kobieta XXI wieku zewsząd jest raczona, a może nawet i atakowana radami, które mają sprawić jej życie łatwiejszym. A czy zastanawialiście się kiedyś jak radziły sobie nasze prababcie?

Aleksiej Warłamow „Michał Bułhakow. Biografia mistrza”, Świat Książki

Aleksiej Warłamow "Michał Bułhakow. Biografia mistrza"

Był lekarzem, żołnierzem, redaktorem, urzędnikiem, reżyserem  i aktorem. Ale do historii przeszedł jako wybitny pisarz. Jego „Mistrz i Małgorzata” to literackie arcydzieło, które mimo upływu lat zyskuje na aktualności. Dotyka spraw najważniejszych i najbliższych człowiekowi;  samej istoty człowieczeństwa. Jest wyjątkowe, tak jak wyjątkowe było życie Michała Bułhakowa.

Alice Feeney „Czasami kłamię”, WAB

Alice Feeney - "Czasami kłamię". Recenzja książki

Przewrotna i nieprzewidywalna jest ta książka aż miło! Kiedy wydaje, że już coś wiemy, okazuje się, że nie wiemy nic. A kolejne odsłaniane tajemnice powodują, że aż przebieramy nogami, by wreszcie dotrzeć do końca. Bardzo smakowity thriller, który połyka się na raz. 

Joanna Kuciel-Frydryszak „Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie”

Joanna Kuciel-Frydryszak „Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie”

Do historii przeszła jako wybitna poetka i sekretarka marszałka Józefa Piłsudskiego. Ale jej postać wybiega daleko poza historyczne ramy. Niezależna, indywidualistka, ekscentryczka z charakterem. Kazimiera Iłłakowiczówna – kobieta nieprzeciętna.

Anna Dziewit-Meller „Damy, Dziewuchy, Dziewczyny. Historia w spódnicy”

Anna Dziewit-Meller „Damy, Dziewuchy, Dziewczyny. Historia w spódnicy”

Tato, a kto to jest feministka – zapytała moja 9-letnia córka, po przejrzeniu spisu treści książki Anny Dziewit-Meller. Tak, bo jest tam też o feministkach. Nauczycielkach, które poświęcając wiele walczyły o edukację dla dziewcząt, w czasach kiedy nie mogły one chodzić do szkoły tak jak chłopcy.

Mons Kallentoft, „Zapach diabła"

Mons Kallentoft, „Zapach diabła"

Z zimnej Szwecji przenosimy się do gorącego od temperatury i emocji Bangkoku. To tu komisarz Malin Fors prowadzi kolejne śledztwo. Ale jest inaczej niż zwykle; Malin nie trzeźwieje, gubi się w kłamstwach, wystawia się na cel swoich szefów i… mordercy. I to jest właśnie największy atut „Zapachu diabła”. Powieść buduje od początku do końca Malin Fors; na swoich słabościach i namiętnościach. Można się na nią wściekać, można ją znienawidzić, można jej współczuć. Ale nie można oderwać się od jej historii.

Tom Kerridge, „Dieta szczęścia. 100 przepisów, dzięki którym uwolnisz dopaminę i pozbędziesz się zbędnych kilogramów”

Tom Kerridge, „Dieta szczęścia”

Zdobywca dwóch gwiazdek Michelina celowo rezygnuje w swojej diecie z jedzenia niektórych produktów? Każdy kto jest w stanie choćby wyobrazić sobie pracę szefa kuchni prestiżowej restauracji, domyśla się jak ciężkie to zadanie.

Antonina Krzysztoń „Przeźroczysty chłopiec”, Prószyński i S-ka

Antonina Krzysztoń „Przeźroczysty chłopiec”

Rzadko piszę o literaturze dziecięcej, ale ta książka to prawdziwa gratka dla dzieci i... dla dorosłych. Wzruszająca, zabawna, mądra. Pełna ciepła i empatii. Jednym zdaniem – Antonina Krzysztoń w nowej, pięknej odsłonie.

David Joung "Stasi i dziecko". Recenzja książki

David Joung "Stasi i dziecko". Recenzja książki

Jest w tej książce coś silnie opresyjnego. I nie chodzi o zbrodnię, która jest głównym wątkiem powieści, ale o okoliczności, w jakich do niej dochodzi i które towarzyszą śledztwu. Okoliczności nie byle jakie, bo rzecz dzieje się tuż pod okiem Stasi – osławionych NRD-owskich służb.

Emmy Abrahamson, „Jak się zakochać w facecie, który mieszka w krzakach”

Emmy Abrahamson, „Jak się zakochać w facecie, który mieszka w krzakach”

Lekka, zabawna, utrzymana w konwencji komedii romantycznej opowieść, która mówi w gruncie rzeczy o sprawach wagi ciężkiej; o tolerancji, stereotypach, schematach, normach społecznych. A wszystko w kontekście – jakże by inaczej – miłości…

Clare Mackintosh „Widzę cię”, Prószyński i S-ka

Clare Mackintosh, „Widzę cię”

„Widzę cię” jest aż duszne od napięcia - jak na dobry thriller przystało. Jest strach, poczucie zagrożenia, permanentnej inwigilacji  i osaczenia. Po lekturze tej książki podróż metrem może być prawdziwym wyzwaniem.

Daisy Goodwin, „Wiktoria”

Daisy Goodwin, „Wiktoria”

Wszystkich fanów serialu „Wiktoria” od razu zapewniam: książka jest spójna z filmem i doskonale go uzupełnia. Nie ma lepszym historii niż te o władzy i miłości. I to jest właśnie taka opowieść.

Agnieszka Nietresta-Zatoń „Oaza spokoju”

Agnieszka Nietresta-Zatoń „Oaza spokoju”

Mam słabość do współczesnych, polskich powieści. Zwłaszcza wtedy, gdy są dobrze napisane i niosą ze sobą pozytywny przekaz. „Oaza spokoju” Agnieszki Nietresty-Zatoń spełnia oba warunki.

Jakub Żulczyk "Wzgórze psów". Recenzja książki

Jakub Żulczyk "Wzgórze psów". Recenzja książki

Zybork – postpegeerowskie miasteczko wykreowane przez Jakuba Żulczyka może być wszędzie. W każdym miejscu w Polsce. Nie da z niego uciec, nie da się od niego odciąć. I nie sposób go zmienić. Ta hermetyczna, duszna społeczność  rządzi się swoimi regułami, swoim prawem - które z żadnym prawem nie mają nic wspólnego.  

Rafał Witek „Dobry pies”, Ewa Nowak "Edison. O wielkim wynalazcy”

Czytam sobie. Wkręć swoje dziecko w czytanie

Nie znam lepszej serii książek wspomagającej naukę czytania przez dzieci. „Czytam sobie” to znakomite uzupełnienie lekcji języka polskiego na poziomie pierwszym, drugim i trzecim, co mniej więcej odpowiada klasom szkoły podstawowej.

Paula Hawkins „Zapisane w wodzie”

Paula Hawkins „Zapisane w wodzie”

Trudne zadanie ma pisarz, którego pierwsza powieść odniosła spektakularny sukces.  Drugą musi udowodnić, że nie jest autorem „jednej książki”, a sukces nie był przypadkiem.  Paula Hawkins, autorka „Dziewczyny z pociągu” z takim wyzwaniem musiała się zmierzyć wydając „Zapisane w wodzie”.

Hania Humorek i Przyjaciele: „Rysiek Zyga Zdumiewający Pan Magik", „Mania Pisania słynna reporterka”

Megan McDonald, Hania Humorek i Przyjaciele

„Mania Pisania słynna reporterka”, „Rysiek Zyga Zdumiewający Pan Magik” to dwie części przygód Hani Humorek z serii, w której w głównej roli oprócz sympatycznej bohaterki występują także jej przyjaciele.

„Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich”

„Teatrzyk cieni”, „Chińskie cienie” i „Co? Jak? Napisać”. Kiedy masz w domu małego artystę

Jak zrobić w domu swój własny teatrzyk cieni? Co zrobić, żeby pisanie i poznawanie liter stało się ciekawy wyzwaniem artystycznym? Wydawnictwo Egmont proponuje trzy pozycje dla miłośników zabaw plastycznych. I teatralnych.

„Połącz kropki.” Paryż, Warszawa i Kraków czyli przewodniki dla dzieci

„Połącz kropki.” Paryż, Warszawa i Kraków czyli przewodniki dla dzieci

Mamy to szczęście, że nasza córka uwielbia podróże. Tak jak i my lubi poznawać nowe miejsca, ekscytuje się każdym wyjazdem do innego miasta, nie mówiąc już o wyjazdach zagranicznych. Ale nawet i ona zaczyna kręcić nosem, kiedy proponujemy kolejny zabytkowy plac, muzeum czy galerię sztuki.

Karolina i Maciej Szaciłło, „Jem (to co) kocham i chudnę”

Karolina i Maciej Szaciłło, „Jem (to co) kocham i chudnę”

Ileż to już razy zaczynałeś jakąś dietę, katowałeś się, jadłeś niesmakujące ci rzeczy (bo zdrowe), a na koniec i tak przegrywałeś i wracałeś do wszystkich niezdrowych nawyków. O tym, że nie warto się katować, a tajemnica odchudzania tkwi w akceptacji siebie – przekonuje Karolina Szaciłło.

Renata Arendt-Dziurdzikowska, „Możesz odejść, bo cię kocham”

Renata Arendt-Dziurdzikowska, „Możesz odejść, bo cię kocham”

Każdy zetknął się w swoim życiu z utratą kogoś bliskiego. I każdy zapewne też zetknął się z myślami o swojej własnej śmierci. Nie chcemy o niej myśleć. To błąd – przekonuje Renata Arendt-Dziurdzikowska.

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna
Wkrótce
Najbliższe wydarzenia