Zdjęcia

Tak kibicowaliście juniorkom młodszym MKS w finale mistrzostw Polski

Oto najlepsze zespoły w Polsce. Wśród nich jest MKS Lublin! (zdjęcia)
Zdjęcia

Juniorki młodsze UKPR Agrykola Warszawa wywalczyły w Lublinie tytuł mistrzyń Polski w piłce ręcznej! W finale pokonały gospodynie turnieju lubelski MKS 35:28. Brązowy medal, po zwycięstwie w decydującym spotkaniu z SPR Gdynia 27:22, zdobyła Korona Handball Kielce.

Liga la. Tak biegają, skaczą i rzucają najlepsi uczniowie w Lublinie
Zdjęcia/Wyniki

Uczennice z SP nr 4 i uczniowie SP nr 2 wygrali drużynową ligę la w Lublinie. Młodzi lekkoatleci z lubelskich szkół rywalizowali w czwartek na stadionie przy al. Piłsudskiego w dziewięciu konkurencjach: biegach na 60 m, 100 m, 300 m i 1000 m, sztafetach 4x100 m, skoku w dal i skoku wzwyż, rzucie oszczepem oraz w pchnięciu kulą.

Orlen Oil Motor Lublin z kolejną wygraną w PGE Ekstralidze
Zdjęcia

Orlen Oil Motor Lublin w niedzielę zdobył Częstochowę!

Kolejny mecz i kolejna wygrana lubelskich żużlowców. Po dwóch meczach na własnym stadionie Bartosz Zmarzlik wraz z kolegami cieszyli się z wyjazdowej wygranej nad Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa

Lublin. Bieg Botaniczna Piątka - zdjęcia
Foto

W Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie odbył się bieg Botaniczna Piątka. Lubelski bieg jest jednym z trudniejszych, bo są tu wzniesienia, więc zwłaszcza końcówka biegu jest wymagająca.

Wiosenna Dycha z Aliplastem. Nie było mocnych na Krystiana Kunę
Zdjęcia

Krystian Kuna z Lublina wygrał Wiosenną Dychę z Aliplastem, bieg na dystansie 10 km ze startem i metą nad Zalewem Zemborzyckim. 22-latek pokonał trasę w 32 minuty i 48 sekund. Zawody ukończyło 618 biegaczy!

Akademicy walczyli o medale na lubelskim Aqua

Cały weekend 13 i 14 kwietnia upłynął na Aqua Lublin pod znakiem zmagań pływaków w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Platinum Motor przygotowuje się do sezonu. Nasi żużlowcy rowerami dojechali już do... Torunia
Zdjęcia

Żużlowcy Platinum Motoru Lublin przygotowują się do sezonu podczas rowerowego zgrupowania na Majorce. Intensywność zajęć stale rośnie, a dane wskazują, że drużyna z każdym dniem się rozkręca. I to dosłownie! W cztery dni nasi zawodnicy pokonali blisko 400 kilometrów, co oznacza, że gdyby wystartowali z Lublina, dojechaliby do Torunia!

Biegali nad Zalewem Zemborzyckim. Znamy już zwycięzców sezonu City Trail w Lublinie
Zdjęcia

Czwarte - przedostatnie - zawody sezonu 2023/2024 z cyklu biegów przełajowych City Trial odbyły się w sobotę nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie . Do linii mety biegu głównego na dystansie 5 km dotarło 268 osób. Najszybsi okazali się Krystian Kuna i Dominika Łukasiewicz, która tym samym zapewniła sobie końcowe zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Z kolei wśród mężczyzn zwycięzcę "generalki" poznaliśmy już przed miesiącem - jest nim nieobecny tym razem Michał Żuchowski.

4 tysiące za koszulkę Bogdanki LUK! Mistrzowski kask i złoty medal żużlowców wciąż jeszcze do wzięcia
Zdjęcia

XX Plebiscytowi Sportowiec Roku 2023 Dziennika Wschodniego, rozstrzygniętemu w piątek, towarzyszy licytacja niezwykłych sportowych pamiątek i trofeów. Wszystkie zebrane pieniądze przekażemy na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Podczas piątkowej gali z licytacji udało się uzbierać 7 tysięcy złotych. Ale to nie koniec, bo licytacja pozostałych pamiątek, wśród których nie brakuje prawdziwych perełek m.in. piłeczki tenisowej z autografem Igi Świątek, a także złotego medalu i kasku żużlowego mistrzów Polski Platinum Motoru Lublin wciąż prowadzona jest na portalu Allegro.