CGK-hp

Pożegnanie ze Starą Rzeką w DDK Węglin

Autor: Damian Drabik

DDK Węglin
DDK Węglin

W sobotę, 31 października, o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin odbędzie się koncert pożegnalny Starej Rzeki – jednoosobowego projektu muzycznego Kuby Ziółka. Z artystą gościnnie wystąpi Piotr Kurek.

Stara Rzeka to projekt założony przez znanego z m.in. Innercity Ensemble czy Alamedy Kubę Ziółka. Charyzmatyczny artysta określa swoją muzykę jako „brutalizm magiczny”, a zainteresowany jest zestawieniem natury i techniki. Projekt zadebiutował w 2013 roku albumem „Cień chmury nad ukrytym polem”, ciepło przyjętym w kraju i zagranicą. Ziółek w swoich utworach zestawił różne gatunki, m.in. elektronikę i black metal, tworząc specyficzną mieszankę, w której nie zabrakło nawet poezji.

7 października ukazał się drugi i zarazem ostatni album Starej Rzeki – „Zamknęły się oczy ziemi”. Jak mówi Ziółek - Nie ma tu jakiejś rewolucji stylistycznej jak w przypadku dwóch albumów Alamedy. Wciąż dużo w muzyce Starej Rzeki smętów, długich dźwięków, trzasków i przesterów. Na pewno chciałem nagrać kilka nowych utworów, które byłyby bardziej czytelne, bardziej bezpośrednie i minimalistyczne, mniej polegające na pogłosach. I bardziej osobiste trochę o miłości, o samotności, o spokoju, o chaosie, o śmierci, o szczęściu.

Ostatniego dnia października w DDK Węglin Kuba Ziółek wystąpi w duecie z muzykiem i multiinstrumentalistą Piotrem Kurkiem. Koncert "Pożegnanie ze Starą Rzeką" stanowi promocję nowego albumu i jednocześnie zwieńczenie dwuletniego projektu.

Bilety w cenie 5 zł do kupienia na godzinę przed koncertem. Ilość miejsc ograniczona.

Czytaj więcej o: DDK Węglin
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna