Festiwale

Bardowska jesień z Radkiem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 listopada 2008, 20:36

Koncert Janusza Radka będzie największą atrakcją trwającego w Świdniku IX Festiwalu Piosenki Literackiej "Jesień z Poezją”. Jak na gwiazdę przystało, krakowski artysta wystąpi na koniec imprezy - w sobotę o godz. 19.30.

W jego koncercie można się spodziewać przede wszystkim piosenek z ostatniego, ubiegłorocznego albumu "Dziękuję za miłość”.

Radek - charyzmatyczny wokalista obdarzony głosem o oryginalnej barwie i ogromnej skali - zadebiutował na swym trzecim longplayu w roli kompozytora i autora tekstów.

Skomponował muzykę do niezapomnianych wierszy Haliny Poświatowskiej i własnych liryków. Produkcję muzyczną powierzył Mateuszowi Pospieszalskiemu. Efektem jest olśniewające połączenie tradycyjnego śpiewania i bardzo nowoczesnych akompaniamentów. Coś jakby krzyżówka słowiańskiej melodyki Kondraka z brzmieniową innowacyjnością Gabriela.

Radek to także człowiek o specyficznym poczuciu humoru. Upłynnia je na przykład w piosence "Kiedy u... kochanie”, w której śpiewa: "Kiedy umrę, kochanie/ Gdy się ze słońcem rozstanę/ I będę długim przedmiotem smutnym/ Czy mnie wtedy przygarniesz/ ramionami ogarniesz/ Naprawisz, co popsuł los okrutny?”.

W piątek na "Jesieni z Poezją” będą dwa koncerty. Pierwszy to "13 poetów”, który zacznie się o godz. 12. Scenariusz, reżyseria i prowadzenie: Jan Poprawa.

Kierownictwo muzyczne: Marcin Partyka. Wystąpią: Łada Gorpienko, Emilia Kudra, Joanna Lewandowska, Jagoda Naja, Lena Piękniewska, Margita Ślizowska, Jaga Wrońska, Marek Andrzejewski, Grzegorz Bukała, Piotr Dąbrówka oraz zespół muzyczny w składzie: Piotr Domagalski, Sebastian Felisiak, Krzysztof Łochowicz i Kuba Szydło.

O godz. 19.30 wystartuje koncert Jana Kondraka z repertuarem z albumu płyty " Kto, co”. Sławnemu świdnicko-lubelskiemu bardowi będzie towarzyszyć zespół w składzie: Michał Kapczuk, Piotr Bogutyn, Kornel Kondrak i Marek Tarnowski.

Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku. Koncerty odbywają się w sali widowiskowej kina Lot (al. Lotników Polskich 24).

Bilety na koncert Janusza Radka - po 10 zł - do kupienia w Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Wyszyńskiego 14) w dni powszednie w godz. 8-20 lub na godzinę przed koncertem w kasie kina.

Na pozostałe koncerty wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna