Festiwale

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi już od soboty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lipca 2010, 19:43

Inny Świat – pod tym hasłem będzie się odbywać 4. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Impreza rozpocznie się 31 lipca i potrwa do 8 sierpnia.

W trzech nadwiślańskich miejscowościach pojawią się filmy z wielkich festiwali w Cannes, Wenecji, Berlinie, Rotterdamie, San Sebastian czy Sundance. Niektóre będzie można zobaczyć tylko na Dwóch Brzegach. W sumie, na festiwalu będzie można zobaczyć projekcje blisko 250 filmów w kilku miejscach, m.in. tak nietypowych jak kino Mosquito znajdujące się na barce.

Polską premierę w Kazimierzu Dolnym będzie miał m.in. film dokumentalny "The Doors – historia nieopowiedziana” w reżyserii Toma DiCillo. To prawdziwa gratka dla fanów grupy i muzyki rockowej. W dokumencie użyto materiału filmowego, który był nagrywany od pierwszych lat działalności zespołu aż po tragiczną śmierć Jima Morrisona w Paryżu.

Oprócz nowości filmowych na Dwóch Brzegach będzie też można zobaczyć retrospektywy wielkich twórców kina, w tym Carla Theodora Dreyera i Lecha Majewskiego. W ramach cyklu "I Bóg stworzył aktora” zobaczymy portret Jerzego Stuhra.

Ale festiwal to nie tylko filmy, ale również znakomita muzyka. Na inaugurację imprezy odbędzie się koncert Józefa Skrzeka i grupy SBB.

Dwa Brzegi w tym roku odbywają się w cieniu powodzi w Janowcu. Organizatorzy festiwalu o tym nie zapomnieli. Już w ubiegły weekend odbył się koncert charytatywny i aukcja w Kazimierzu na rzecz powodzian. Zbiórka funduszy będzie prowadzona również podczas festiwalu.

Więcej informacji o festiwalu w serwisie Dwa Brzegi na MM Puławy:
Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2010
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna