Festiwale

Lublin Sportival 2016: rowery, parkour, deskorolki i bike polo

Dodano: 25 maja 2016, 18:48
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Przed nami kolejna letnia edycja festiwalu sportów ekstremalnych Lublin Sportival. W dniach 28-29 maja w Lublinie rządzić będą wyczynowcy.

Organizatorzy przygotują cztery specjalnie wydzielone strefy, w ramach których będą odbywały się poszczególne konkurencje sportowe.

Wyczynowi rowerzyści będą rywalizować na torze zbudowanym na pl. Zamkowym (28 maja). Strefa Parkouru (czyli sportu polegającego na pokonywaniu miejskich przeszkód) znajdzie się na pl. Po Farze (28 maja). Deskorolkarze zmierzą się na placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur (29 maja). Z kolei mecze bike polowców (granie w piłkę na rowerze) odbędą się na Czechowie przy ul. Śliwińskiego (29 maja).

W trakcie festiwalu, 28 maja, odbędzie się także jeden z etapów ligi sportowej FMB World Tour Silver Event. Zaprezentują się czołowi rowerzyści z całego świata, m.in. Michael Riekeberg (Niemcy), Adolf Silva (Hiszpania), Petr Andreev (Rosja), Mitch Chubey (Kanada), Simon Pages (Francja) oraz liczni reprezentanci naszego kraju.

Organizatorzy gwarantują niezapomniane, ekstremalne emocje. Oprócz podziwiania sportowych popisów, na przybyłych czekają także ciekawe konkursy. Dodatkową atrakcją będzie także chociażby turniej koszykówki ulicznej dla wszystkich chętnych rozgrywający się na boisku szkoły nr 1. 

Festiwal wystartuje w sobotę, 28 maja o godz. 11. Zakończenie będzie miało miejsce w niedzielę, 29 maja o godz. 19.

Czytaj więcej o: Lublin Sportival
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna