Festiwale

Open City 2011 już od środy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 czerwca 2011, 13:46

Przy ulicy Świętoduskiej, obok budynku Arkad wznoszony jest dom Elvisa Presleya.<br />
 (Wojciech Nieśpiał
Przy ulicy Świętoduskiej, obok budynku Arkad wznoszony jest dom Elvisa Presleya.
(Wojciech Nieśpiał

Trzecia edycja Festiwalu Open City/Miasto Otwarte już od 23 czerwca. Ale już rozpoczęły się działania, związane z tą imprezą.

Na terenie przyszłego kompleksu Alchemia przy ulicy Świętoduskiej, obok budynku Arkad wznoszony jest dom Elvisa Presleya.

– Dlaczego dom Presleya? Bo Alexandre Perigot – Korsykanin mieszkający w Paryżu jest artystą, który specjalizuje się w spektakularnych projektach – mówi Barbara Wybacz z Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża” w Lublinie. – To będzie przestrzeń połączona z atmosferą muzyczną. Dom Presleya był wystawiany m.in.. w takich miastach jak Glasgow czy Paryż. Perigot uważa, że Lublin jest świetnym miejscem dla jego projektu.

Dom Elvisa, to ażurowa instalacja przedstawiająca w skali 1:1 dom "króla rock and rolla” w Memphis. Jego montaż rozpoczął się w czwartek, ale w całej okazałości będzie można go oglądać od środy (23 czerwca), kiedy wieczornym koncertem w domu Elvisa zainaugurowana zostanie trzecia edycja Festiwalu Open City/Miasto Otwarte.

– Instalację będzie można oglądać do końca czerwca i odbywać się tam mają różne wydarzenia artystyczne, muzyczne – dodaje Barbara Wybacz. – Wstęp na wszystkie jest bezpłatny. Kmo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna