Festiwale

Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata w Puławach

Dodano: 10 listopada 2015, 09:25
Autor: rs

Podczas koncertu otwarcia wystąpił sekstet wokalny (fot. K. Wójcik)
Podczas koncertu otwarcia wystąpił sekstet wokalny (fot. K. Wójcik)

W Puławach trwa festiwal "Wszystkie Strony Świata". W jego szóstej edycji mieszkańcy miasta i regionu będą mieli okazję posłuchać m.in. muzyki klasycznej, indyjskiej, folku oraz new wave.

Podczas festiwalu, który potrwa do 13 listopada jest okazja obcować ze zróżnicowanym repertuarem, który serwują polscy i zagraniczni artyści. Dotychczas wystąpił m.in. sekstet wokalny proModern oraz kwarter fletowy, które zaserwowały publiczności utwory Mozarta, Pendereckiego i Bieleckiego. W programie był także występ japońskiej pianistki, Mamiko Ueyamy.

Przed nami cztery ostatnie dni festiwalu. We wtorek o godz. 19 wystąpi Adam Bałdych Imaginary Quartet, który pokaże kilka własnych kompozycji utrzymanych w jazzowej stylistyce.

W środę widzowie festiwalu przeniosą się do Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich, gdzie już od godz. 16 będą uczestniczyć w patriotycznej odsłonie tej imprezy. Wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Puławach, a następnie dwa kwartety smyczkowe.

Tego samego dnia w klubie Oskar przy ul. Piłsudskiego o godz. 20 wystąpią Cosovel, a później The Feral Trees. Ten pierwszy porusza się w tematyce muzyki elektronicznej i new wave. Ten drugi to połączenie folku i metalu. 11 listopada wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

W czwartek festiwal wraca do Domu Chemika, ale za sprawą zespołu Saagara muzycznie zabierze nas do Indii. Ostatniego dnia podczas koncertu zamknięcia wystąpi "Młoda Polska Filharmonia", która zaprezntuje m.in. Straussa i Beethovena. Koncerty w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury rozpoczynają się o godz. 19. Bilety do nabycie w kasie.

Czytaj więcej o: Wszystkie Strony Świata Puławy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna