Festiwale

Weekend w muszli na ludowo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lipca 2014, 11:16
Autor: Kmo, reda

W piątek, 11 lipca, o godz. 18 w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim w ramach XXIX Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych im. Ignacego Wachowiaka koncertują zespoły: „Fama Folclor Colombiano z Kolumbii, „Folklorno Drustvo Lancova Vas ze Słowenii, „Kabatas z Turcji. O godz. 20.30 na deptaku koncertują „Zora z Serbii i „Taller Calahuala z Chile.

W sobotę - w Muszli - o godzinie 18: „Taller Calahuala” z Chile, „Zora” z Serbii oraz Zespół Pieśni i Tańca „Lublin”. O godz. 20.30 na deptaku koncert „Kelaptari” z Gruzji i „Kincso” ze Słowacji.
I wreszcie w niedzielę o godz. 18 w Muszli Koncertowej zakończenie XXIX MSF Lublin 2014 i koncert galowy.

LALKI Z DZIEWCZĄT

Imprezą towarzyszącą jest wystawa lalek japońskich Hina-ningyo w siedzibie Zespół Pieśni i Tańca "Lublin" (ul.1 Armii WP 3) . To zbiór podarowany przez pana Keiji Shimizu z Instytutu PolskiegoTańca Ludowego „Wisła” z Osaki. Hina-ningyō to lalki wystawione w czasie Hinamatsuri, Święta Dziewcząt obchodzonego w Japonii 3 marca. Rodziny, w których są dziewczęta wystawiają wówczas specjalny zestaw lalek. Zestaw minimum to figurki pary cesarskiej, ale pełen komplet składa się z 17 (cesarza i cesarzowej, trzech dam dworu, pięciu muzyków, dwóch ministrów i pięciu strażników). Wszystkie lalki ubrane są w stroje dworskie z okresu Heian. Pomiędzy figurkami lalek rozstawione są drzewka (ukon-no tachibana - drzewko mandarynkowe i sakon-no sakura - drzewko wiśni) oraz małe mebelki i talerzyki z potrawami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: spotkania folklorystyczne
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna