Festiwale

Wschodnie i słowiańskie śpiewy w Terespolu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 stycznia 2015, 17:45
Autor: eb

Blisko 20 chórów z Polski, Ukrainy i Białorusi wystąpi na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich w Terespolu. To już dwudziesta edycja jednego z największych wydarzeń kulturalnych i religijnych w regionie.

Odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury i potrwa od 30 stycznia do 1 lutego. – Będzie to jubileusz, więc wystąpią najlepsze chóry, m.in. reprezentanci Wojska Polskiego. Wyświetlony zostanie też film dokumentalny o historii festiwalu – zachęca Łukasz Pogorzelski z MOK. Imprezie towarzyszyć też będzie wystawa o 20-letniej historii festiwalu.

W piątek początek koncertów o godz. 18. Zaprezentują się m.in. zespół folklorystyczny Czeremszyna z Czeremchy czy chór dziecięco-młodzieżowy z Ukrainy. W sobotę i niedzielę występy rozpoczynają się o godz. 15.

– Festiwal nie ma formuły konkursu. Chodzi o kultywowanie i pielęgnację tradycji bożonarodzeniowych, prezentację kolęd charakterystycznych dla tradycji wschodniosłowiańskich, szczególnie z uwzględnieniem wielokulturowego i wielowyznaniowego południowego Podlasia – tłumaczą organizatorzy. Podczas festiwalu można usłyszeć różne style muzyczne, począwszy od tradycyjnego śpiewu cerkiewnego i chóralnego, poprzez wykonania ludowe, a kończąc na białym głosie.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Wstęp na festiwal jest wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Terespol
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna