Imprezy

Dzień Dziecka w Lublinie i regionie. Imprezy i atrakcje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 maja 2013, 12:09

W niedzielę w Teatrze Andersena spotkanie z "Misiem Tymoteuszem i Psiuńciem” (Przemek Bator (materi
W niedzielę w Teatrze Andersena spotkanie z \"Misiem Tymoteuszem i Psiuńciem” (Przemek Bator (materi

Na festynie, w teatrze, na sportowo, albo artystycznie. Sprawdź propozycje na spędzenie Dnia Dziecka w Lublinie i regionie.

Rodzinie nad Zalewem Zemborzyckim

Zabawy edukacyjne, malowanie twarzy, konkursy i profesjonalni fotografowie robiący zdjęcia dzieciom czekać będą na rodziny na terenie ośrodka Marina nad Zalewem Zemborzyckim. Impreza przygotowana przez animatorów Fundacji Rozwoju Wolontariatu PROJEKTOR zacznie się w sobotę 1 czerwca o godz. 13 w pobliżu restauracji Pop Pub 2. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Streetball przy Globusie

Warsztaty streetballowe dla dzieci i młodzieży rozpoczną się w niedzielę 2 czerwca o godz. 12 na boiskach przy hali Globus, pół godziny wcześniej zaczną się zapisy. Zajęcia poprowadzą koszykarze pierwszoligowego zespołu Wikana Start SA. Uczestnicy (muszą mieć nie mniej, niż 9 i nie więcej, niż 18 lat) będą podzieleni na drużyny, każdą z nich będzie trenował jeden zawodnik, o godz. 13.30 odbędzie się pokazowy mecz, będzie też konkurs z nagrodami. A o godz. 14.30 zacznie się turniej dla uczestników warsztatów.

Weekend w Teatrze Andersena

W sobotę i niedzielę o godz. 16 Teatr. H. Ch. Andersena (ul. Dominikańska 1) zaprasza na "Czerwonego Kapturka”, a w niedzielę w samo południe na spotkanie z "Misiem Tymoteuszem i Psiuńciem”.

"Czerwony Kapturek” w reż. Jerzego Jana Połońskiego z klasyką ma niewiele wspólnego. Dynamiczna akcja, szereg rzucających ciętymi ripostami bohaterów. Piosenka goni piosenkę, a poszczególne songi okraszone są efektowną choreografią. Ogromnego czaru przedstawieniu dodaje scenografia – nieco mroczna, odrobinę przypominająca stylistykę filmów Tima Burtona. Spektakle (dla dzieci od lat 6) 1 i 2 czerwca o godz. 16 (dolna sala).

A jeśli ktoś chciałby osobiście spotkać Czerwonego Kapturka, a po spektaklu zostać oprowadzony po scenicznym lesie niech zapyta w kasie o "Spotkanie z bohaterem”. Kosztuje to 5 zł.

Misiek Tymoteusz ma w Lublinie już sporą grupę swoich wiernych widzów. Jeszcze więcej fanów zyskał sobie wielki biały pies – Psiuńcio. Kolejna okazja na spotkanie z sympatycznym zwierzakiem w niedzielę, 2 czerwca, o godz. 12 (górna sala).

Bilety na spektakle kosztują 20 zł. Tel. 81-532 32 25.

Olimp dla małych artystów

Konkurs talentów, zawody sportowe i mnóstwo nagród. To tylko niektóre atrakcje imprezy "Olimp Talent Show”, którą specjalnie z okazji Dnia Dziecka przygotowała Galeria Olimp. – Dzieci mogą pochwalić się dowolnym talentem, nie chcemy ich ograniczać. Będą mogły wystąpić na prawdziwej scenie z wielkim telebimem, w blasku reflektorów. Zaczynamy o godz. 11 – mówi Agnieszka Małyszek z działu marketingu i reklamy Galerii Olimp.

Występy małych artystów oceniać będą Anna Dąbrowska, dziennikarka TVP Lublin, Anna Łukasiak z grupy tanecznej UDS i Victor Hugo Hormazabal Baeza, wicemistrz świata w salsie. Konkurencje piłkarskie na parkingu przed galerią poprowadzą trenerzy UKS Widok.

Dziewczynki będą mogły wygrać m.in. torebki i biżuterię, a chłopcy sprzęt elektroniczny. Na wszystkie dzieci czekają też bony, które będzie można zrealizować w sklepach z artykułami dziecięcymi. Olimp Talent Show poprowadzi Paweł Kowalczyk z Radia Złote Przeboje. Impreza potrwa do godz. 18. Wstęp wolny.

Dorośli dla dzieci w Radio Lublin

W niedzielę 2 czerwca o godz. 12.00 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się impreza "VIP-y dzieciom”.

Tradycyjnie już Filharmonia Lubelska z okazji Dnia Dziecka zaprasza najmłodszych słuchaczy, dla których przygotowuje niezwykle zabawny spektakl muzyczny "Tuwimowi, czyli bajkowa kraina pana Juliana”. Jest to już trzecia edycja popularnego cyklu VIP-y dzieciom”, w której udział weźmie aktor serialu "Na Wspólnej” – Kazimierz Mazur. Dowcipne inscenizacje takich wierszy jak m.in. "Lokomotywa”, "Ptasie plotki”, "Zosia samosia”, "Słoń Trąbalski”, "Pan Tralaliński” czy "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” dopełnią piosenki Witolda Lutosławskiego do wierszy Juliana Tuwima. Do zabawnego i pouczającego Tuwimowa zapraszają aktorzy Teatru Proscenian pod kierunkiem Urszuli Lewartowicz, która jest również autorką scenariusza.

Bilety w cenie: 20 zł i 15 zł do nabycia w kasie w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2).

Piwnica "Pod Fortuną” dla najmłodszych

W sobotę 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, w godz. 11.00–19.00 każdy kto nie ukończył 18 lat, może zwiedzać bezpłatnie piwnicę "Pod Fortuną” (Rynek 8) i zobaczyć znajdującą się tutaj wystawę. W piwnicy "Pod Fortuną” prezentowana jest historia Lublina. Wnętrze składa się z dziesięciu sal: dziewięć z nich to multimedialny świat prezentujący złoty okres Lublina oraz najważniejsze wątki historii miasta. Dziesiąta sala to dawna winiarnia z unikatowymi XVI-wiecznymi malowidłami, inspirowanymi filozofią i mitologią antyczną. Trzeba mieć przy sobie legitymację szkolną.

Podróżnicy do Plazy

1 czerwca w CHR Plaza najmłodsi będą mogli zwiedzić świat w jeden dzień. Razem z małą podróżniczką, tytułową bohaterką książki "Dora poznaje świat”, dzieciaki będą mogły wyruszyć w niezwykłą podróż i nauczyć się podstaw języka angielskiego. Odwiedzą Francję, Wielką Brytanię, Hiszpanię i Argentynę. W każdym kraju, po pomyślnym wykonaniu zadania każdy uczestnik dostanie pieczątkę w paszporcie. Komplet pieczątek będzie przepustką do otrzymania atrakcyjnych nagród.
Impreza rusza o godz. 11. Wstęp wolny. (kp)

"Przytul misia” w Kozłówce

W sobotę 1 czerwca o 10.00 w galerii "Z ogrodu” Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zostanie otwarta wystawa "Przytul Misia”. Eksponaty na nią dostarczyli… sami pracownicy muzeum. W specjalnych gablotach zasiądzie kilkadziesiąt misiów, miśków i niedźwiedzi. Wśród okazów będą te najcenniejsze wykonane w najlepszych fabrykach zabawkarskich z Europy. Będą także niedźwiadki ważne z osobistego punktu widzenia bo wiążą się z nimi wspomnienia z czasów dzieciństwa. Miś pozostaje od wielu lat najukochańszą zabawką wszystkich dzieci na świecie. Wystawę będzie można oglądać do końca czerwca, a wstęp na nią jest bezpłatny.

W sobotę będzie można też wziąć udział w układaniu zwierzaków z papieru metodą origami. Będą wspólnie wykonywane misie ale także słynne żurawie, które ozdobią specjalne drzewko szczęścia. Drzewko to stanie przed restauracją "Pavillon”, która w Dniu Dziecka przygotowała dla najmłodszych słodkie niespodzianki.

Miasto movie i koszulki

W niedzielę (2 czerwca) Warsztaty Kultury (Lublin, ul. Grodzka 5 a) zapraszają na specjalne, bezpłatne pokazy filmowe i akcję plastyczno-modową. Uwaga! Trzeba mieć ze sobą bawełniane koszulki!
– Startujemy już od godz. 10. W programie m.in.: blok filmów animowanych czyli spotkanie z ulubionymi postaciami ze świata Disneya czy Pixara. Do tego niesamowita, filmowa przygoda z kinem Tima Burtona – zachęcają organizatorzy.

W programie: Godz. 10.00–11.30 blok krótkich filmów animowanych dla najmłodszych * 12.00–14.00 dla widzów od lat 8 – filmowa przygoda z kinem Tima Burtona * 14.00–16.00 – będą trwały warsztaty plastyczne. Dzieci wspólnie z rodzicami, przy użyciu pędzli, szablonów, stempli i kolorowych farb będą miały możliwość pomalowania przyniesionych przez siebie T-shirtów. – Prosimy, by były to bawełniane, jasne koszulki, bez napisów. Nowe trzeba wcześniej uprać, żeby farba lepiej się trzymała tkaniny – wyjaśniają organizatorzy warsztatów i przypominają by najmłodsi malarze mieli jakieś fartuszki albo ubrania, które można trwale zabrudzić.

Kazimierscy strażacy dzieciom

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu Dolnym i Bochotnicy zapraszają na specjalnie przygotowane dla dzieci pokazy akcji ratowniczo-gaśniczych i ratownictwa medycznego. Będzie można obejrzeć samochody bojowe i sprzęt strażacki w akcji, zrobić sobie zdjęcie, zapoznać się z odpowiedzialną pracą strażaków. Pokazy z okazji Dnia Dziecka odbędą się 1 czerwca o godz. 14 na kazimierskim rynku.

Coś specjalnego dla najmłodszych przygotowali również muzealnicy oraz Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki 1 czerwca oddziały muzeum będą dostępne dla wszystkich dzieci bezpłatnie. Z kolei Muzeum Przyrodnicze zaprasza na prezentację multimedialną połączoną z warsztatami "Ptaki Cudaki”. Spotkania odbędą się w godz: 10 – 12 i 13 – 15.

Dzieci wraz z rodzicami będą mogli wybrać się również na wędrówkę – quest po Kazimierzu. Początek o godz. 10 w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki. Po godzinnej wędrówce czas na odpoczynek, a następnie na wspólną zabawę w Kamienicy Celejowskiej – Oddziale Muzeum Nadwiślańskiego. W godzinach 12 do 13 odbędą się również warsztaty "ABC Młodego Kolekcjonera”.

Z Supermanem na Węglinie

Na wyjątkową podróż do Indochin i Mongolii razem z Supermanem zaprasza dzieci i opiekunów Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin” w Lublinie (ul. Judyma 2a). Dziecięcy Dzień Kultury czyli oceany, pustynie i dżungla na Węglinie będzie w sobotę (1 czerwca) trwał od godz. 11 do 14.

W programie: gry i zabawy podróżnicze, projekcje, skrzynia dawnego podróżnika, zagadki przyrodnicze. Będzie się można się dowiedzieć czy piasek na plaży może być czarny? Czy kawa musi być z Afryki i Ameryki? Czy na pustyni mogą rosnąć kwiaty? Wstęp wolny! Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna