Imprezy

Imprezy w czwartek w Lublinie. Most Tradycji – Koncert i potańcówka

Dodano: 30 lipca 2015, 08:29
Autor: Damian Drabik

Most Tradycji – Koncert i potańcówka
Most Tradycji – Koncert i potańcówka

Wybrane imprezy i wydarzenia w Lublinie w czwartek 30 lipca.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

WYDARZENIE

Most Tradycji – Koncert i potańcówka, godz. 20, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego, wstęp wolny

Zespół Śpiewaczy Ewy Grochowskiej - grupa prezentuje poszukiwania śpiewaczek i śpiewaków młodego pokolenia, którzy w pracy wokalnej upodobali sobie w szczególny sposób stylistykę dawnego wiejskiego śpiewu, a w pracy badawczej i artystycznej czerpią inspirację i naukę zarówno ze spotkań z żyjącymi jeszcze wybitnymi wiejskimi śpiewaczkami i śpiewakami, jak i z nagrań archiwalnych. W tych poszukiwaniach chodzi przede wszystkim o radość ze wspólnego śpiewu, doświadczenie wspólnoty i przyglądanie się zawartym w tych niezwykłych pieśniach zagadkom ludzkiego losu.

Rockoteka, godz. 21, Klub Graffiti, ul. Piłsudskiego 3, wstęp 5 zł.

W każdy czwartek TYLKO ROCK - najbardziej czadowe imprezy w mieście. Odwieczna Rockoteka w Graffiti to niepowtarzalna atmosfera wciąż żywego Rocka.

KINO

„Amy”, godz. 19, Multikino, Galeria Olimp Al. Spółdzielczości Pracy 36, bilety 17-21 zł.

Nieznana, prawdziwa historia wielkiej gwiazdy – błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Przejmująca opowieść o inteligentnej i skomplikowanej kobiecie, która chciała tylko, aby ją kochano. Kim była naprawdę Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki? Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Co ukrywała przed światem? Dlaczego zginęła w tajemniczych okolicznościach w wieku zaledwie 27 lat?

"Fighter"
"Fighter"

Kino Perła: „Fighter”, godz. 21, ul. Bernardyńska 15, wstęp wolny

Znajdujący się w beznadziejnej sytuacji rodzinnej Micky Ward, były bokser, za sprawą swojej dziewczyny postanawia stanąć do walki o mistrzowski tytuł.

WARSZTATY

Bombardowanie włóczką, godz. 17, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Bombardowanie włóczką (Urban Knitting) to otwarte spotkania dla wszystkich, którzy pasjonują się szydełkowaniem czy dzierganiem na drutach, chcą się dzielić tą pasją i wziąć udział w akcji artystycznej ożywiającej miasto. Kolorowe prace pojawią się w przestrzeni publicznej, nadając jej zupełnie nowy charakter.

Centrum Ruchu, godz. 18, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12, karnet 60 zł.

Celem zajęć jest zapoznanie się z podstawami techniki tańca współczesnego. Podczas pierwszej części zajęć organizatorzy proponują ćwiczenia, które mają na celu poprawę kondycji fizycznej, zwiększenie ruchomości stawów, wzmacnianie i rozciąganie poszczególnych partii mięśni. W drugiej części zajęć, bazując na autorskich technikach tańca współczesnego, skoncentrują się głównie na pracy nad świadomością ciała z wykorzystaniem kombinacji tanecznych (analiza ruchu, dynamika, pęd, przestrzeń, źródło impulsu, praca z ciężarem, grawitacja, punkt podparcia, oddech). 

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna