Imprezy

Imprezy w sobotę w Lublinie. Orkiestra św. Mikołaja, Lubelska Noc Kabaretowa, Potańcówka w skansenie

Dodano: 4 lipca 2015, 09:19
Autor: Damian Drabik

Wybrane imprezy i wydarzenia w sobotę 4 lipca w Lublinie.

Potańcówka w skansenie
Potańcówka w skansenie

WYDARZENIE

XI Zlot Filozoficzny, godz. 9, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, ul. Aleje Racławickie 14

Zlot Filozoficzny jest konferencją międzynarodową, gromadzącą każdego roku około setki uczestników. Przede wszystkim są to studenci i doktoranci filozofii oraz kierunków pokrewnych, m. in. logiki, lingwistyki, kognitywistyki, psychologii, socjologii czy kulturoznawstwa. Zgodnie z ideą Zlotu wystąpieniom młodych adeptów filozofii towarzyszą wystąpienia doświadczonych badaczy tej dziedziny wiedzy.

Wakacyjna Akademia Inspiracji, godz. 12, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego

Dzieci biorące udział w zajęciach będą miały możliwość wykonania sobie zdjęcia w specjalnie przygotowanej do tego fotobudce. Mnogość elementów, jakie będą dostępne, pozwoli na wcielenie się w postacie z legend, bajek, filmów czy książek.

Potańcówka w skansenie, godz. 19, Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Aleja Warszawska 96, bilety 6/12 zł.

Wydarzenie jest okazją do swoistej podróży w czasie – na przedwojenną prowincję, gdzie wśród oświetlonych nastrojowym światłem lampionów zawirujemy w rytm niegdysiejszych szlagierów. Zabrzmią mazurki, oberki, tanga, walczyki i fokstroty. Zabawa taneczna odbywa się w sobotni wieczór (rozpoczęcie o godz. 19.00 do północy), na wolnym powietrzu, w jednym z muzealnych sektorów, poza godzinami otwarcia muzeum. Do tańca przygrywać będzie Kapela Rycka.

Lubelska Noc Kabaretowa, godz. 20, Plac Zamkowy, wstęp wolny

Marcin Wójcik i Robert Górski jako prowadzący, oraz goście: Artur Andrus, Ani Mru-Mru, Grupa MoCarta, Kabaret Moralnego Niepokoju, Formacja Chatelet, Kabaret Czesuaf, Kabaret K2, Szymon Jachimek - Mariusz, Kabaret Na Koniec Świata. Zagra zespół The Jobers.
"Latający Klub Dwójki na wakacje" będzie transmitowana na żywo przez TVP 2.

Łukasz Jemioła & Przemysław Buksiński, godz. 20, Muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim, Aleje Racławickie, wstęp wolny

Projekt muzyczny Przemka Buksińskiego (śpiew) i Łukasza Jemioły (gitary i śpiew), w którym artyści zapraszają publiczność do wspólnego tworzenia koncertu. Wychodząc na scenę, artyści nie wiedzą, co będą grać – tytuły piosenek, styl muzyczny, szlagier zagrany zupełnie na nowo – to wszystko zależy tylko od słuchaczy i jest improwizowane na żywo. Ten koncert już nigdy się nie powtórzy.

Koncert: Orkiestra św. Mikołaja, godz. 20, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego, wstęp wolny

Od lat plasuje się w czołówce polskich zespołów folkowych. Rozpoznawalną cechą kapeli jest akustyczne brzmienie i używanie manier wokalnych, m.in. białego śpiewu. Orkiestra jako jedna z pierwszych kapel wprowadziła do repertuaru muzykę inspirowaną słowiańskim folklorem muzycznym, przede wszystkim polskim, łemkowskim i huculskim.

Mieszkanie poezji z Natalią Malek, godz. 20, Pub "Dom Złotnika", ul. Złota 4

Natalia Malek ur. 1988 – amerykanistka, wydała dwie książki poetyckie: "Pracowite popołudnia" (2010) i, ilustrowany przez Joannę Grochocką, "Szaber" (2014; nominacja do Nagrody Literackiej Gdynia 2015). Wiersze, szkice i przekłady publikowała zarówno w miejscach uznanych, jak i w ustronnych. Współpracuje z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Staromiejskim Domem Kultury i pismem „Wakat”. Mieszka w Warszawie.

Koncert: Ya-Neck, godz. 21, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Janek Taraszkiewicz (DJ Ya-Neck) zaprasza na muzyczną podróż w cztery strony świata. Na imprezie zabrzmią dźwięki bałkańskie, latynoamerykańskie, jamajskie, a także jazz, swing i polska muzyka folkowa. Wieczór ten ma na celu pokazać różnorodność i bogactwo muzyki niekoniecznie znanej, pochodzącej z oryginalnych zakątków świata, arcyciekawej i co najważniejsze: tanecznej.

KINO

Poranki w Multikinie, godz.  10.30, Multikino, ul. Al. Spółdzielczości Pracy 34, bilety 12 zł.

Poranki o 10.30 to pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 2. roku życia. Są one doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów na wielkim ekranie oraz dodatkowo w wybranych kinach skorzystać z licznych atrakcji. W lipcu o 10.30 Multikino zaprasza na przygody z mieszkańcami planety „Agi Bagi”.

„Niezniszczalni”, godz. 21, Perła - Browary Lubelskie S.A., Bernardyńska 15, wstęp wolny

Barney Ross (Sylvester Stallone) jest dowódcą doświadczonej grupy najemników, którzy są jednymi z najlepszych w swoim fachu. Wśród weteranów znajdują się m. in. biegle władający bronią białą Lee Christmas (Jason Statham) i mistrz wschodnich sztuk walki Yin Yang (Jet Li). Drużyna otrzymuje zadanie obalenia despotycznego dyktatora, generała Garzę (David Zayas), który swoimi rządami, nie tylko krzywdzi obywateli państwa, ale też zaczyna zagrażać innym krajom. Najemnicy wyruszają do Ameryki Południowej na samobójczą misję.

TEATR

„Mistrz i Małgorzata”, godz. 19, Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17, bilety 32-52 zł.

Monsieur Woland przejąwszy kontrolę nad moskiewskim Teatrem „Variétés” spełnia zachcianki widowni, dostarcza jej rozrywki, śmieszy i przestrasza, ale przede wszystkim odkrywa jej tajemnice, pokazuje, co ludziom siedzi w głowach. Zorganizowana ułuda teatru, z całym blichtrem i powierzchownością, okazuje się być zatem znakomitą maszynką do tego, byśmy mogli samych siebie poznać, a czasem i zajrzeć pod podszewkę rzeczywistości, by zobaczyć, jak Bóg i szatan potrafią igrać z człowiekiem.

WARSZTATY

Warsztaty kulinarne Wody i koktajle dla zdrowia i urody, godz. 16, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego

Warsztaty poprowadzą blogerki z Lubelskiej Blogosfery Kulinarnej. Dziewczyny pokażą, jak przygotowywać wody i koktajle dla zdrowia i urody oraz pasty kanapkowe, które mogą być urozmaiceniem posiłków, jak i świetną przystawką podczas imprez.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna