Imprezy

Imprezy w środę w Lublinie. Filmy w plenerze

Dodano: 29 lipca 2015, 09:31
Autor: Damian Drabik

"Człowiek z Hawru"
"Człowiek z Hawru"

Wybrane imprezy w środę 29 lipca w Lublinie.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

WYDARZENIE

Koncert: Recital organowy Nadiya Velychko, godz. 19, Kościół pw. Świętej Rodziny, Al. Jana Pawła II 11

Nadiya Velychko - solistka ze Lwowa, absolwentka Konserwatorium Muzycznego we Lwowie oraz Akademii Muzycznej w Kijowie. Koncertuje jako solistka i kameralistka w USA, Rosji, Niemczech, Holandii, Polsce i na Ukrainie. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich w klasie wybitnych profesorów m.in. Lionell Rogg, William Porter, Edoardo Belotti, J.Speerstra,Hans Davidsson. W programie koncertu: muzyka ukraińska, niemiecka, angielska i francuska m.in. J.S.Bach, John Stanley, Richard Wagner, Louis Vierne.

Spotkanie z dr Markiem Sagnol, godz. 19, Restauracja Hades Szeroka, ul. Grodzka 21, wstęp wolny

W programie m.in.: pokaz filmu Marka Sagnol pt. La cannelle et le sablier (Cynamon i klepsydra, dokument, 2004) oraz wspominki drohobyckie. Marc Sagnol - ur. 1956, filozof, filolog, kulturoznawca, tłumacz, poeta; w 1984 obronił doktorat poświęcony Walterowi Benjaminowi (o Benjaminie napisał książkę 'Tragique et tristesse', 2007); germanista, tłumacz niemieckich filozofów - Michaela Theunissena i Hansa Blumenberga; w latach 1996-2000 był dyrektorem Instytutu Francuskiego w Kijowie; eseje o twórcach, pisarzach i poetach Europy Środkowo-wschodniej, dawnej Galicji i Bukowiny.

Karaoke Śpiewaj i Tańcz, godz. 20, Klub Kino, ul. Przechodnia 4, wstęp wolny

Organizatorzy zapewniają, że to najlepsza impreza karaoke w mieście. Tego dnia zapraszają zarówno miłośników śpiewania jak i dobrej zabawy na muzycznym parkiecie. Impreza charakteryzuje się fachową obsługą, najbogatszym wyborem polskich i zagranicznych utworów, krótkim okresem oczekiwania na zamówioną piosenkę oraz niezapomnianą atmosferą.

underCONTROL: Love & Summer, godz. 22, House of Sound, ul. Peowiaków 6, wstęp 10 zł.

Środowy cyklem imprez w House of Sound. Inspirowani największymi festiwalami muzyki elektronicznej na świecie, organizatorzy robią ich namiastkę tutaj, w Lublinie!

KINO

Przedpremierowo: „Wykolejona”, (godz. 20.10, Cinema City, Lipowa 13; godz. 20.20, Multikino, Aleja Spółdzielczości Pracy 34)

Przedpremierowy pokaz najnowszej komedii Judda Apatowa, reżysera „Wpadki”i „40 letniego prawiczka”. Historia młodej kobiety, której życie wypełnia fantastyczna praca marzeń i bogate życie towarzyskie, jest popularna, zamożna, każdy chciałby być na jej miejscu. Ale jej życie osobiste to katastrofa. Prawdziwa katastrofa. 

Kino Perła: „Mary i Max”, godz. 21, ul. Bernardyńska 15, wstęp wolny

Mary jest ośmioletnią dziewczynką mieszkającą w Australii. Przez swoje kompleksy nie ma przyjaciół. Pewnego dnia postanawia napisać list do kogoś kto mieszka w Ameryce. Wybór pada na Maxa, mieszkańca Nowego Jorku. Max z kolei jest 40-letnim samotnikiem mieszkającym przy Manhattanie. Dzięki korespondencyjnej znajomości jaka zostaje nawiązana rodzi się przyjaźń, która pomimo odległości jest w stanie przetrwać wiele wzlotów i upadków zarówno Maxa jak i Mary.

Miasto Movie: „Człowiek z Hawru”, godz. 21.30, plac przed Teatrem im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1, wstęp wolny

Tym razem autor „Życia cyganerii” zabiera widzów na północne wybrzeże Francji i snuje historię dwóch ludzi – podstarzałego pucybuta i byłego artysty Marcela oraz Idrissy, młodego uchodźcy z Afryki. Co się stanie kiedy przetną się ścieżki naszych bohaterów, jaką rolę w tej historii odegra nieco złośliwy i cyniczny detektyw, a jaką ponadprzeciętnie inteligentny pies? Sprawdzić to można będzie podczas ostatniego z naszych lipcowych pokazów.

WARSZTATY

Centrum Ruchu, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, karnet 60 zł.

Celem zajęć jest zapoznanie się z podstawami techniki tańca współczesnego. Podczas pierwszej części zajęć organizatorzy proponują ćwiczenia, które mają na celu poprawę kondycji fizycznej, zwiększenie ruchomości stawów, wzmacnianie i rozciąganie poszczególnych partii mięśni. W drugiej części zajęć, bazując na autorskich technikach tańca współczesnego, skoncentrują się głównie na pracy nad świadomością ciała z wykorzystaniem kombinacji tanecznych (analiza ruchu, dynamika, pęd, przestrzeń, źródło impulsu, praca z ciężarem, grawitacja, punkt podparcia, oddech).

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna