Imprezy

Imprezy w środę w Lublinie. Rusza LGBT Festiwal

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 kwietnia 2015, 08:00

Wybrane imprezy kulturalne w środę 15 kwietnia w Lublinie.

KONCERT

Piotr Bukartyk: "Kup sobie psa”, godz. 19, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, bilety 40/50 zł.
Piotr Bukartyk - autor, kompozytor, artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką.
Szerokiej publiczności znany od lat m.in. z piątkowych audycji "Urywki z Rozrywki" w radiowej Trójce. Napisał przeszło 400 piosenek, niektóre z nich zostały okrzyknięte hitami np. "Kobiety jak te kwiaty”, "Niestety trzeba mieć ambicję”, "Sznurek”, czy "Małgocha". Jego ostatnia płyta "Kup Sobie Psa" odniosła ogromy sukces i właśnie materiał z tego krążka usłyszymy podczas koncertu w Kabaretowej Chatce!

SPOTKANIE

Promocja książki Anny Tosiek ”W Tajemniczym Ogrodzie”, godz. 17, Izba Drukarstwa, Żmigród 1
Anna Tosiek - absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie, obecnie studentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Już jako uczennica odnosiła liczne sukcesy artystyczne – między innymi otrzymała stypendium MKiDN za osiągnięcia artystyczne oraz zajęła 2 miejsce w II etapie Przeglądu Makroregionalnego z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby i zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego.

KINO

LGBT Film Festiwal: ”Children 404”, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 5/8 zł.
30 czerwca 2013 roku prezydent Władimir Putin podpisał ustawę, która za publiczne "propagowanie nietradycyjnych stosunków seksualnych wśród nieletnich”, także w mediach i Internecie będzie karała grzywnami i więzieniem. W ramach tej "propagandy” prawa mniejszości seksualnych uważane są za chore, grzeszne, niemoralne i nienormalne.Film przedstawia życie homoseksualnej młodzieży w Rosji, zbiór anonimowych wywiadów i relacji wideo. Ich świadectwa zbierane były w Internecie jako projekt "Dzieci 404”.

LGBT Film Festiwal: ”Papilio Budda”, godz. 19.30, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 5/8 zł.
"Papilio Budda” jest kontrowersyjnym obrazem, zakazanym w Indiach z uwagi na sceny przemocy oraz zjadliwą krytykę dziedzictwa Gandhiego. Obrazuje wyzysk kobiet, kastowy ucisk i dyskryminację oraz rodzące się ruchy queer wśród społecznie zacofanych klas.

”Maria Łaski Pełna”, godz. 19, Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Maria łaski pełna – film Joshuy Marstona podejmuje trudny i coraz bardziej aktualny temat zwiększających się różnic ekonomiczno-społecznych między tzw. "pierwszym światem” a resztą kuli ziemskiej. Maria jest młodą, pochodzącą z licznej i bardzo ubogiej rodziny, dziewczyną. Mieszka w Bogocie, stolicy Kolumbii, i jak wszyscy ludzie w jej wieku, marzy o lepszym życiu i wyrwaniu się z otaczającej ją biedy. Niestety, jedyną drogą do tego celu wydaje się być wejście do świata handlarzy narkotyków, od lat jest to bowiem najbardziej dochodowy interes w krajach Ameryki Południowej. Maria podejmuje ryzyko i zgadza się przemycić do Nowego Yorku dużą ilość narkotyków. Ma za zadanie połknąć kilkadziesiąt woreczków z heroiną, w zamian za co otrzyma pewną sumę pieniędzy i przede wszystkim opuści Kolumbię. Przed Marią bardzo niebezpieczna i pełna napięcia podróż do całkiem innego świata, do tego ze śmiercionośnym ładunkiem ukrytym we własnym ciele. Czy taki plan ma w ogóle szansę powodzenia i czy cena, jaką zapłaci dziewczyna nie będzie zbyt wysoka? Można się będzie o tym przekonać podczas kwietniowego pokazu w ramach cyklu Miasto movie.

”Locke”, godz. 19, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, bilet 8/10 zł.
Od dawna oczekiwany film, brytyjskiego scenarzysty i reżysera, Stevena Knighta. Ivan Locke ma idealną rodzinę i świetną pracę. Krótki telefon zmusza go do podjęcia decyzji, która stawia wszystko na jednej szali. "Locke” to wyjątkowy film, dosłownie wciskający w fotel.

TEATR

”Calineczka”. godz. 9.30, 11.30, Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1, bilet 20 zł.
Kiedy znajdziecie się wśród kwiatów, gdzieś w parku lub na polanie, wybierzcie sobie jeden – najpiękniejszy. Może się wtedy zdarzyć, że jeśli pocałujecie jego płatki, otworzy je przed Wami. Zobaczycie wtedy mieszkającego w nim kwiatowego duszka. Ona albo on, strzegący piękna przyrody. Zawsze żyją w grupach – wtedy są naprawdę szczęśliwe. Zdarzyło się jednak raz, że jedna taka istota zagubiła się w wielkim świecie, sama nie będąc większą od Waszego kciuka...
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna