Imprezy

Imprezy we wtorek w Lublinie. Państwowy Chór z Armenii na Zamku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 marca 2015, 08:22

Wybrane imprezy we wtorek 31 marca w Lublinie.

WYSTAWA

Wernisaż wystawy "Andrzej Kot 1946-2015 In Memoriam, godz. 17, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Narutowicza 4, wstęp wolny
Andrzej Kot (urodził się 21 listopada 1946 w Lublinie, zmarł w Lublinie 17 lutego 2015 roku) – grafik, kaligraf, zecer, typograf, ilustrator książek. Od roku 1978 (Biennale Grafiki Użytkowej w Brnie) uczestniczył w większości światowych imprez graficznych. W 1981 roku nagrodzony złotym medalem Międzynarodowego Biennale Ekslibrisu w Malborku.
Wystawa została przygotowana ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, w której od wielu lat gromadzono dzieła lubelskiego artysty. Szczególny udział w przygotowanie wystawy wniósł Jacek Wałdowski, kierownik Pracowni Plastycznej Biblioteki, a przede wszystkim przyjaciel Andrzeja Kota.

KINO

”Porwanie”, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 - Sala Kinowa, bilety 4 zł.
Współczesne piractwo to temat w niewielkim stopniu obecny w zbiorowej świadomości. Duński film wypełnia tę lukę w ciekawy sposób. Paradokumentalny styl i obserwacja wydarzeń z perspektywy negocjatorów i zakładników sprawiają, że z bolesną dosłownością rozumiemy uczucia ludzi, których los zależy od kaprysu porywacza, chłodnej kalkulacji negocjatora, który walczy o ich życie z perspektywy eleganckich biur kopenhaskiego armatora, albo od zwykłego szczęścia.

Retransmisja opery Wolfganga Amadeusa Mozarta pt. "Don Giovanni”, godz. 18, Lublin - Multikino Lublin | Galeria Olimp Al. Spółdzielczości Pracy 36 B, bilety 40/35 zł.
Retransmisja słynnej opery Wolfganga Amadeusa Mozarta pt. "Don Giovanni”, zrealizowanego w 2014 roku w Salzburgu podczas corocznego festiwalu muzycznego. W roli Komandora zobaczymy Polaka Tomasza Koniecznego. Pokaz odbędzie się 31 marca w aż 17 kinach sieci Multikino.

”Czasem śnię, że latam”, godz. 19, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5 Lublin, bilety 8/10 zł.
Poruszająca opowieść o przekraczaniu granic w dążeniu do spełnienia marzeń. Bohaterką filmu jest młoda, wybitnie utalentowana tancerka, która od dziecka mieszka w bursie przy Szkole Baletowej. Z chwilą gdy zostaje najlepszą absolwentką roku, otwiera się przed nią droga międzynarodowej kariery. Zdjęcia do filmu były realizowane przez 6 lat, a w finałowej scenie zarejestrowano fragmenty berlińskiej premiery baletu THE OPEN SQUARE, której autorem jest światowej sławy izraelski choreograf - Itzik Galili.

TEATR

”neTTheatre: The Hideout/Kryjówka”, godz. 19, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 - Sala Widowiskowa, bilety 20/30 zł
To historia osobista, spektakl, który podróżuje, pracownia pamięci, spotkanie. Aby ujawnić kryjówkę, należy do niej wejść, do wewnątrz, i wtedy znajdujemy się blisko. Zaczynasz ciągnąć za sznurek i wszystko się odsłania: antypomnik, teatrzyk, widoczek. I historie tych, którzy jednak wyszli z szafy. Teraz jest to możliwe, jeszcze tylko przez chwilę, więc…hide-out-coming-out Zosiu, Małgosiu! Stoisz w kącie, pod dywan jest zamiecione, w szafie trup, na strychu straszy, podłoga skrzypi, nie wraca się tą samą drogą – nie wiesz tego. Czas przestać się bać pająków, Ariadno.

KONCERT

Koncert Kameralnego Państwowego Chóru z Armenii, godz. 18, Zamek Lubelski - Muzeum Lubelskie, ul. Zamkowa 9, wstęp wolny
Koncert Kameralnego Państwowego Chóru z Armenii z okazji Międzynarodowych Obchodów Upamiętnienia Stulecia Ludobójstwa Ormian 1915-2015. Koncert w ramach współpracy z 19. Wielkanocnym Festiwalem Ludwiga Van Beethovena.

SPOTKANIE

Działalność lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Broni i Barwy, godz. 18, Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a, wstęp wolny
Spotkanie poświęcone działalności lubelskiego Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Broni i Barwy. W czasie spotkania wystąpią: prezes stowarzyszenia Piotr Błaszczak oraz Grzegorz Sztal i Bohdan Królikowski.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna