Imprezy

Wesołe otwarcie zamknięcia ul. Żmigród

Dodano: 1 lipca 2015, 08:24
Autor: Dominik Smaga

Tak ulica Żmigród wyglądała w Noc Kultury (fot. Dorota Awiorko)
Tak ulica Żmigród wyglądała w Noc Kultury (fot. Dorota Awiorko)

Impreza z okazji... częściowego zamknięcia ulicy dla samochodów odbędzie się dziś na ul. Żmigród. Będzie długi na całą drogę komiks, darmowa lemoniada i nie tylko.

Przypomnijmy: od strony archikatedry nie da się wjechać w Żmigród od przedwczoraj. Chyba że rowerem. Wjazd możliwy jest tylko od Bernardyńskiej, tylko do pewnego miejsca, nie można jechać szybciej niż 20 km/h, a piesi mają pierwszeństwo.

O takie rozwiązanie prosili sami mieszkańcy. Dla nich nie jest to zamknięcie, ale „otwarcie ulicy Żmigród dla ludzi”. Dlatego teraz chcą świętować.

Wspomniany wcześniej komiks będzie powstawał na bieżąco. – Zapoczątkujemy historię, będzie można ją kontynuować dorysowując kolejne klatki. Liczymy na to, że pojawi się ich kilkaset – mówi Alina Bąk z mieszczącego się przy Żmigrodzie Domu Słów prowadzonego przez Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN. Właśnie tu pod numerem 1 można zajrzeć na (znane już z Nocy Kultury) Podwórko Muminków, gdzie znajduje się m.in. nietypowa karuzela napędzana... rowerem.

Równolegle do komiksu ciągnąć ma się malowany kredą długi Żmij, nawiązujący do związanej z tą ulicą legendy, będzie uliczna czytelnia i nietypowe rowery tworzone przez mieszkającego przy Żmigrodzie Krzysztofa Chmiela. O godz. 11 zaczną się warsztaty czerpania papieru, a o godz. 11, 13 i 16 będzie można załapać się na lemoniadę w poetyckim kubku. – Jeśli będzie zimno, to zamiast lemoniady będzie kawa i herbata – dodaje Bąk.

O godzinie 12, 14 i 16 będzie można własnoręcznie zrobić sobie swój badzik (to taka przypinka z agrafką) tematycznie związany z ulicą. Tekst „Kocham Jolę” może być uznany za mało powiązany z tematem, ale z przypinką „Kocham Jolę na Żmigrodzie” problemów ponoć nie będzie. Tak przynajmniej nas zapewniono. Będzie też street art (godz. 15) i warsztaty florystyczne (17.30) prowadzone przez Pawła Kamińskiego.

A na deser, o godzinie 19.30, będzie koncert... mieszkańców Żmigrodu.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Czytaj więcej o: Żmigród pieszy żmigród
Mario
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mario
Mario (1 lipca 2015 o 14:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mieszkańcy pauko. Tam my sami! :D Goń się i żebym Cię na starówie nie widział!

Rozwiń
Gość
Gość (1 lipca 2015 o 11:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To wyremontujcie pofalowaną ul. Wyszyńskiego !!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (1 lipca 2015 o 11:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a kto płaci za darmową lemoniadę? żuk czy pietrasiewicz?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna