Inne

13. Kontynenty: Madagaskar i Antarktyda

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 stycznia 2015, 20:57

Barwne opowieści uznanych podróżników, wystawy fotografii – Kontynenty to największe w Lublinie spotkania podróżnicze. W poniedziałek, 13 stycznia, o godz. 18 13, 13. spotkanie z cyklu. Biuro Centrum Spotkania Kultur (Al.Racławickie 8). Wstęp wolny.

1. DZIKI MADAGASKAR. WZDŁUŻ RZEKI ANTANAMBALANA - Zbigniew Sas

Wyprawa Zbyszka Sasa i Arka Ziemby od źródeł aż po ujście rzeki Antanambalana była pierwszym przejściem tej trasy. Drogę pokonali wędrując brzegiem rzeki i płynąc jej nurtem, najpierw wpław, później kupioną w wiosce lakaną - malgaską dłubanką. Madagaskar to wyspa pełna niespotykanych nigdzie indziej gatunków. Podróżnicy oprócz oczywistych tam lemurów i kameleonów natknęli się między innymi na żyrafkę madagaskarską, która wcale nie jest żyrafą i krokodyle, które niestety były prawdziwymi, kłapiącymi zębatymi paszczami gadami. Najbardziej zaskakujące były jednak spotkania z ludźmi. Wszyscy, na których natknęli się w głuszy, byli niezwykłymi indywiduami, bo zwykły Malgasz w dżunglę się nie zapuszcza. Na ich drodze stanęli między innymi poszukiwacze złota i wyjęci spod prawa dahalu, czyli znienawidzeni przez Malgaszy bandyci, kradnący im bydło.

National Geographic Polska uhonorował wyprawę "Dziki Madagaskar” tytułem "Podróży Roku".

O ZBYSZKU:

z zawodu rybak morski, z pasji podróżnik, na co dzień restaurator. Urodzony we Włodawie honorowy ambasador miasta Szczecin. Najbardziej fascynuje go Afryka i Madagaskar, gdzie czuje się najlepiej i uważa, że tam jest najwięcej miejsc autentycznych, jeszcze nie rozjechanych walcem globalizacji. Lubi powracać w miejsca w których już był, żeby je zrozumieć. Właściciel cumującej na Madagaskarze dłubanki o nazwie "Arkady" - port macierzysty Matsoandakana. Uprawia sporty dające możliwość fizycznego sponiewierania się: rajdy rowerowe, biegi długie, rajdy przygodowe, triathlon. Jeden z pomysłodawców i organizatorów Afryki Nowaka. Za swoje wyprawy wyróżniany na Kolasach, dwukrotny laureat Travellera za wyprawę roku.

Wiecej na: http://dzikimadagaskar.pl/

2. ANTARKTYDA. 16 MIESIĘCY W LODZIE - Piotr Horzela

"W antarktycznym klimacie spędziłem blisko półtora roku. Pracowałem na lodowcach, pomagałem rozstawiać obozy terenowe geologom, zajmowałem się obserwacjami zwierząt - z trzema gatunkami pingwinów na czele. Poza tym, gotowałem, pomagałem w remontach i utrzymaniu stacji. Nie da się tego wszystkiego dokładnie opisać, ale będzie można trochę posłuchać i poptarzeć" - tak swoje wystąpienie opisuje Piotrek.

O PIOTRZE:

leśnik z urodzenia i wykształcenia. Wychował się w odległości 12 km od najbliższego sklepu. Później spory kawałek życia mieszkał w dużych miastach. Nigdy chyba nie zdecyduje czy bardziej lubię odludzia czy aglomeracje. Na szczęście nie musi. Podróże często łączy z pracą w miejscach bardziej lub mniej odległych. Czasem woli spędzić pół roku w jednym mieście niż przebiec przez dziesięć. Aparat ma zawsze przy sobie ale staram widzieć więcej niż przez wizjer.

Więcej na: http://www.phontour.pl/

WSTĘP DARMOWY!

Prosimy o zarezerwowanie miejsca poprzez wypełnienie prostego formularza dostępnego na stronie:
http://kontynentylublin.pl/rezerwacja

Dzięki temu masz pewność, że zmieścisz się na sali :) Prosimy o zjawienie się na conajmniej 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia (czyli najpóźniej o 17:45 – wtedy wygasa rezerwacja). Drukowanie biletu nie jest konieczne.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna